Бебе на един месец с хрема-моля, дайте съвет!

  • 22 895
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 942
A Ники пищи от Низитата  Rolling Eyes Явно и люти, макар аз като пробвах да не ми юипеше. Казах на лераката и тя отговори, че и на нея и на други дечица имал същия проблем ...  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 565
Благодаря на всички за съветите. Продължавам с физиологичния разтвор и помпичката. Днес педиатърката ми изписа капки Maxitrol за очите и нослето. Надявам се да имат ефект, че много се измъчи милия с тази хрема.
На моя Любчо като беше на 2-3 месеца  също му се запуши нослето.След известно време когато физиологичният разтвор не помога докторката му взе секрет от носа и се оказа, че има някакви бактерии. Тя каза, че това е доста често срещано при новородените и обикновено бактериите са пипнати в родилното. Предписа ни Бактробан, който струва над 20 лв., а е има-няма 10 грама. Но помогна и бебокът се оправи за около седмица. Сигурно при вас е просто хрема, но реших да споделя своя опит, за да знаеш, че има такава вероятност.

# 17
  • Мнения: 4 621
Доколкото знам за толкова малко бебче единствено физиологичен разтвор. Дано бързо премине Peace

# 18
  • Мнения: 742
Доколкото знам за толкова малко бебче единствено физиологичен разтвор. Дано бързо премине Peace
и при нас това помогна! може да опиташ и с витамин С по една капчица в ноздричките, но е малко гадничко...
Бързо оздравяване!  bouquet

# 19
  • Мнения: 22 898
При нас имаше дълга и продължителна хрема също.Оказа се,че е на алергична основа.

# 20
  • Мнения: 146
И аз съм много доволна от кремчето на Nisita! Има и капчици - веднага ни отпушиха нослето, а и са подходящи за малки бебчета!

# 21
  • София
  • Мнения: 5 079
за толкова малко бебче се сещам само за физиологичен разтвор и Sterimar. Ние бяхме мног хремави на 1 -2 месеца и много бързо се оправихме с тях. Не изключвай и възможността да е алергия...  Thinking

# 22
 И аз и бебо сме с хрема. Караме някакъв летен вирус. Нашият педиатър ни предписа единствено физиологичен разтвор. Каза, че това помага. Действието му е да втечнява сополите, за да може да изтичат и бебето да диша свободно. Не ми препоръча ползването на помпичка, защото дразни лигавицата и тя отделяла повече секрет.
Н.Б. Физиологичния разтвор след като се отвори не трябва да се ползва повече от три дни, в случаите когато се поставя в носа или по друг начин влиза в организма. За измиване на контактни лещи може да се полва цялото шише.

# 23
  • Мнения: 6 164
Физиологичния разтвор всичко отпушва. Peace Но се използва до 24 или 48 часа newsm78 и изфирясва и после е просто вода със сол.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 164
Физиологичен разтвор и помпичка за нос. Стеримарът е много хубав, но за толкова малко бебе не се препоръчва, много е силна струята.
Дано се оправи бързичко! Много е неприятна тази хрема  Close

# 25
  • Мнения: 1 455
Моля само не ме нападайте,но имам познат професор в Исул-уши нос гърло и той винаги ми се кара като капя на малката физиологичен разтвор.Неговата теория е,че бебето постоянно лежи и като капеш физ.разтвор сополите се стичат надолу и все ми се оплаква ,че джи-питата само това изписват.Та той ми е казвал да я излагам на слънце да се пече да стои на по сух въздух и много помага попарването с по топла вода,естествено трябва да сте сигурни,че няма температура.При мен помпичката също много помага.

# 26
  • Мнения: 6 164
Моля само не ме нападайте,но имам познат професор в Исул-уши нос гърло и той винаги ми се кара като капя на малката физиологичен разтвор.Неговата теория е,че бебето постоянно лежи и като капеш физ.разтвор сополите се стичат надолу и все ми се оплаква ,че джи-питата само това изписват.Та той ми е казвал да я излагам на слънце да се пече да стои на по сух въздух и много помага попарването с по топла вода,естествено трябва да сте сигурни,че няма температура.При мен помпичката също много помага.

В какъв смисъл надолу? Нали именно надолу искаме да изтекат, за да се отпуши носа?!? newsm78 Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 455
Надолу-в смисал към дробовете,а ние искаме на вън нали?  Hands Thumbsup

# 28
  • Мнения: 6 164
Аз като го капна в ноздрите изчаквам малко и после го изправям и така изтичат навън. Thinking

А помпичката как ти помага ако са сухи сополките?

# 29
  • Мнения: 2 673
  Накапваш физиологичен разтвор в едната ноздричка, аспирираш я. Накапваш в другата - аспирираш. И ако са ти изписани капки за нос, ги слагаш. Аз лично от огромния си опит съм доволна от багрилното, дезинфекциращо средство - трипафлавин, който мажех в ноздрите с тампонче за уши. Но питай за него Докито. Беше ми изписан, защото близначките ми бяха с гадни микроби в нослетата още от МД.

Общи условия

Активация на акаунт