Кога тръгнахте към болницата?

  • 2 722
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 748
ами моите контракции от нерегулярни станаха направо на 4 мин. Laughing половин час се чудих ще раждам ли, няма ли...  hahaha после отидохме в болницата и вече ми бяха на 3.5 - 3 мин. и разкритие 4.5 см.
не знам какви интервенции искаш да избегнеш, но на мен нито бръсненето, нито клизма ми се размина.
иначе си раждах без упойка, но освен, че аз така исках, и в тази болница не прекаляват с предлагането на упойки. в сми при нормално раждане не ти дават упойка.
иначе викове на други майки нямаше, сама си виках Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз тръгнах веднага към болницата,щом ми изтекоха водите.

# 17
  • Мнения: 70
И аз тръгнах когато контракциите ми бяха на 2 минути, а започнаха на 5 минути. След една цяла нащ с контракции тръгнах Hug

# 18
  • на езерото
  • Мнения: 263
   Тръгнах към болницата когато ми изтекоха водите.Родих 10 часа след това .

# 19
  • Мнения: 3 478
Имах контракции на 4-5 мин. като тръгнах, родих 2 часа след това.

# 20
  • Мнения: 1 910
Когато контракциите ми бяха  по 1 минута на всеки 4-5 минути.

# 21
  • Мнения: 2 910
Тръгнах към болницата близо 2ч., след като ми изтекоха водите, 2 часа по- късно вече родих.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Първия път ми падна тапата. Живеех на село при свекървата - тъкмо завършихме и си оправяхме апартамента. Имаше една акушерка за консултация, единственото, което научих от нея, че като имам напъни все едно ми се ходи до тоалетна. Като видях, че съм прокървила се изплаших и отидохме в болницата. Бях и преносила седмица, така че ме взеха, сложиха ми някаква система и родих след 12 часа контракции на по 2 минути.
Втория път бях за преносване в болницата, изтекоха ми водите и след малко родих.
Третия път когато ми свърши турнира по табла в нета. Имах контракции вече три дена, от 3 часа бяха станали на 3-4 минути, а нали ми беше трето раждане се очакваше да е бързо. Всъщност беше по-бавно от второто.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз се изплаших като ми падна тапата /2 дни преди термин/ и влязох в болницата, родих чак след 5 дни, не знам защо не ме изпратиха в къщи, а ме държаха толкова време Rolling Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 563
Изтекоха ми водите и тръгнах веднага

# 25
  • Мнения: 3 042
И двата пъти имах оговорка за раждането. Първият път ходих при докито около 12ч след първите контракции /цял ден подържахме връзка по телефона/ при започнало падане на тапата и нямах никакво разкритие. Контракциите ми бяха на 5 мин. но много слаби, много леко ме болеше. Изпрати си ме обратно. След около 5ч и се обадих, че имам много силни контракции /тогава разбрах какво се казва контракция /и тръгнахме за болницата. Вече имах 3-4 см разкритие. Включи ми система и два часа след прекрачването на прага на болницата бях родила.

Вторият път преносвах вече втори ден и имах 2см разкритие, но нямах контракции, а само леко болки като при мензис без определен интервал. Сутринта докито ми каза, че ще раждам или през ноща или на другият ден. Каза, че ще чакаме. Но на обяд започна да ми пада тапата и докито ме извика да отида. След 3 1/2 ч общ престой в болницата вече бях родила.

Леко раждане ти желая!

# 26
  • Мнения: 1 353
Тръгнах когато котракциите ми бяха на 5 минути, но като се качих в таксито взеха че спряха  smile3532 , но като ме прегледаха бях с 3см. разкритие.

# 27
  • Мнения: 249

...скоро ми предстои да родя ... си мисля да тръгна, когато контракциите станат на 5 мин..... а и за да съм в спокойно обкръжение, да не се шашкам там от болницата, викове на други майки и т.н.....

Много добре си решила да не тръгваш веднага към болницата. Аз тръгнах, когато контракциите ми бяха на 2 мин. Приеха ме с 8 см. разкритие. Включиха ме за 15 мин. на система и след още 15-20 мин. бях родила. Успешно и безпроблемно раждане!  bouquet

# 28
  • Мнения: 5 140
Тръгнах след като ми изтекоха водите, докторката ми така каза.
Контракциите ми започнаха чак през нощта и родих рано сутринта.

# 29
  • Мнения: 2 723
На мен контракциите ми започнаха изведнъж, направо на 2-3 минути, тръгнахме много бъързо, защото получих и напъни... то за малко да родя в колата hahaha Имах пълно разкритие и докторката видя косата на бебето  Joy Едва ме замъкнаха до родилната зала, нямаше време за клизми, нито за упойки... Но пък родих 15 минути след като влязохме в болницата Party

Общи условия

Активация на акаунт