По-лесно ли е да си мама в чужбина, отколкото в Бг?

  • 2 736
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757

какво му е трудното на гледането на 1 дете  Rolling Eyes

Ако приемем, че детето не е злоядо, не е капризно, не е свръхчувсвително, не е прекалено особено, инатливо и ... пак е трудно да се отгледа едно дете, ако искаш да му дадеш най-доброто и всичко от което има нужда и да го напраиш човек. За мен гледането на дете е най-трудното нещо, което съм правила до сега през живота си. Но за тези, които много не си дават зор разбира се не е кой знае кво... има маса родители, чиито деца от раждането ги отглеждат по детски заведения, после училище, улицата.... родителите си мислят, че като са ги родили и изпълнили няколко условия за съществуването им и това стига. Е - на тях може да им стига, но има хора с по-високи изисквания към себе си и децата си  Wink

# 16
  • Мнения: 1 854
Нямам деца, но отговарям.
Мисля, че лесно в отглеждането на дете няма никьде и везните винаги ще отмерват плюсове и минуси и на двете места.Според мен е важно какьв тип личност е майката, как тя е била вьзпитавана и в каква среда и условия е отраснала,какьв е сьпругьт и.Оттам идват и трудностите или лесното.Когато финансово семейството е по-добре и жената не работи, е по спокойна и това предполагам я релаксира повече и и дава повече увереност и спокойствие,Сьщо така може да си позволява често да си пьтува до БГ, да идват баби и дядовци да помагат за детето и.

# 17
  • Мнения: 27 524
Не знам как е в България.
Но ми се струва, че бих се изнервила
от множеството съвети на баби, съседки,
познати и непознати, дето винаги знаят
по-добре от теб как да ти протича животът,
бих роптала срещу автомобилизираните
тротоари, срещу корупцията по лекарските
кабинети, срещу възпитаването чрез побой,
срещу пушещите под път и над път, срещу
откровената нетолерантност, срещу беззаконието...
Тук не ми харесва чакането по лекарските кабинети,
не съм доволна от това, че педиатърът няма достатъчно
време за нас, все бърза, ли, бърза, не съм доволна,
че детето ми не може да усеща ласките на баба
и да чува песните й, не ми е по душа, че всичко
трябва да върша сама, изолацията не е лъжа...
Като сложа нещата на кантара, май няма идеален вариант.
Но същият този кантар ми казва, че където и да съм,
аз съм майката и очите на детето очакват всичко от мен.
И аз, на своя страна, съм готова всичко от себе си да дам,
за да могат тези очи да ми се усмихват!!!

Прекрасно казано  Hug Добавям и себе си под това   bouquet

# 18
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Много хубаво го е казала Лиска, но за мен като че ли кантара е в полза на "родна чужбина", отколкото на "чужда родина".

Може би се дължи на това, че имам среда от много български приятели с малки деца, а и баба сега идва една, догодина, живот и здраве, и моята мама ще дойде.
 
По-лесно е отглеждането, оттам имаш време повече да мислиш и отделяш за възпитанието на детето.

# 19
  • Мнения: 120
Аz така сьм се органиzирала, че прекарвам половината време в БГ и половината в Германия , zа да може детето ми максимално да иzвлече полzа от двете култури. За 7 год. в Германия се нагледах и на бутилки по детските пло6тадки, и на агресивно отноШение на старци кьм непоzнати деца, и на какви ли не други гадости. В трамвай или метро да отстьпи някой на бременна или майка с дете е много рядко , а в БГ досега не сьм пьтувала с малко дете на рьце в пьлен трамвай.
Куклените театри са много жалки и не могат да се сравнят с бьлгарските, ако zа някой това е важно, zа мен е важно.

Иначе положителното тук, ами Германия е царството на раzпродажбите и zа малко пари се намират много хубави работи zа деца, навсякьде има места zа повиване на бебета и рампи zа колички.

# 20
  • Мнения: 11 315

Куклените театри са много жалки и не могат да се сравнят с бьлгарските, ако zа някой това е важно, zа мен е важно.
.
Това и на мен ми е проблем. Защото идвам от тази среда. Но намерих решение - сама им правя.

Иначе - пак съм на едно мнение като Лиска. Все има някъде да ни стиска чепика.
Но... тукашното спокойствие не го разменям за нищо. А децата имат нужда от спокойна майка.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
На мен лично би ми било по-лесно навън, от колкото в България да бъда мама Peace

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Как мислите? Аз още не съм станала мама, тъй като тепърва ни предстои бебеправенето  Crazy  ... много съм обаче любопитна  Heart Eyes
На какво мнение сте вие? Какви са плюсовете и минусите от ваша гледна точка?

Не съм гледала дете в България и слава богу.
Единственият минус е липсата на помагаЩи баби и парите за ясли/гледа4ки в следствие на което.
Но като се замисля, не съм си раждала децата, за да ми ги гледат (възпитават) бабите, така 4е, к'во толкова?



Ако приемем, че детето не е злоядо, не е капризно, не е свръхчувсвително, не е прекалено особено, инатливо и ... пак е трудно да се отгледа едно дете, ако искаш да му дадеш най-доброто и всичко от което има нужда и да го напраиш човек. За мен гледането на дете е най-трудното нещо, което съм правила до сега през живота си. Но за тези, които много не си дават зор разбира се не е кой знае кво... има маса родители, чиито деца от раждането ги отглеждат по детски заведения, после училище, улицата.... родителите си мислят, че като са ги родили и изпълнили няколко условия за съществуването им и това стига. Е - на тях може да им стига, но има хора с по-високи изисквания към себе си и децата си  Wink


така ли? за пръв път 4увам, 4е имало по_високи изисквания от тези да осигуриШ бъдеЩето на детето си, работейки и следователно, изпраЩайки го на детска градина.
Да желаеШ да го образоваШ и следователно, да го пратиШ на у4илиЩе.
ДА желаеШ да възпитаШ самостоятелен и свободен в бъдеЩия си живот 4овек, показвайки му, 4е всеки има задължения (демек Ходене на РАБОТА), които освен ли4на реализация носят и материални облаги.
За улицата да не казвам, ти к'во, в къЩи ли Ще го държиШ затворен твоя син?

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 15:55 от feiam

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Куклените театри са много жалки и не могат да се сравнят с бьлгарските, ако zа някой това е важно, zа мен е важно.
За куклените театри не знам, но има много хубави други театрални постановки.
На какъв театър заведох сина ми това лято в Лондон! В България не съм попадала на постановка, която така да ме грабне, хем беше на по-детска тематика  Laughing Само по филмите съм виждала такова нещо. Самият театър беше прекрасен, а за постановката и изпълнението нямам думи! Сега само ме пита, кога пак ще ходим на театър Grinning

# 24
  • Мнения: 2 427
Едно дете може да се гледа и лесно и трудно,зависи от това как ще е организирана майка му.Казвам майка му а не родителите,защото докато са малки вечно са ни закрепени за полите,дори и татковците да имат най-доброто желание да ни отменят.Мама e мама!Мога да кажа че няма нищо по-красиво от това да си майка,въпреки че понякога може да бъде и ужасно стресиращо.Ние сме тези,които ако организираме нещата ще сме по-спокойни,а от там и децата ни.Сонче,от това което споделяш за свеки ти,мисля че жената няма да те остави сама в нужда!
 Wink

# 25
  • Мнения: 239
За 7 год. в Германия се нагледах и на бутилки по детските пло6тадки, и на агресивно отноШение на старци кьм непоzнати деца, и на какви ли не други гадости. В трамвай или метро да отстьпи някой на бременна или майка с дете е много рядко , а в БГ досега не сьм пьтувала с малко дете на рьце в пьлен трамвай. Куклените театри са много жалки и не могат да се сравнят с бьлгарските, ако zа някой това е важно, zа мен е важно.

Иначе положителното тук, ами Германия е царството на раzпродажбите и zа малко пари се намират много хубави работи zа деца, навсякьде има места zа повиване на бебета и рампи zа колички.

Още не съм станала мама, но съм съгласна с теб. Зависи обаче за коя "чужбина" става дума, защото всяка страна е много различна. Специално за Европа има много сравнителни проучвания между отделните страни. И общо взето по тези показатели навсякъде по първите места е Франция. Имат мн. добро здравеопазване (според изследванията), добра социална политика, включително много детски заведения - достатъчно ясли, детски градини, добри помощи и т.н. А в Германия само всяко 10-то дете може да получи място в детска градина, броят на майките, които остават в къщи да си гледат децата до 7-мата или 8-мата им годинка е прекалено голям. Затова и раждаемостта е толкова ниска, а да не говорим, колко малко хора се решават за 2 или повече деца. И не защото всички германки искат да си останат в къщи, ами просто няма места за децата им в градините. Моя колежка ми се оплакваше, че заради двете си деца е отсъствала от работа общо 9 години, а и после загубваш нишката или ти е трудно да намериш работа на цял договор. Липсват или са безбожно скъпи детските куклени театри, а и по- скоро е рядко някой да стане в градския транспорт заради бременна, жена с дете или възрастен човек. Като сме били във Франция, там пък масово стават, но в Германия не. И в Немско е мръсно, редовно прескачам кучешки изпражнения, но просто по- често чистят, отколкото в България. Хубавото е, че наистина, както казваш, има много добри намаления на всичко от време на време (въпреки, че продължавам да мисля, че по принцип са пресилени цените на бебешките неща и е направо лукс да си имаш бебе), а и още един плюс - храната в Германия е много евтина, в сравнение с цяла Европа. А и е по- уредено като места за повиване и т.н. Заведения с външни площадки за деца обаче не съм виждала изобщо. Иначе дечурлигата в Германия са толкова невъзпитани, въргалят се на мръсното по земята в магазините, на улицата, навсякъде, без майките да ги спират, а тинейджърите им направо нямам думи....  Sick И някак си не са научени да се пазят сами сякаш, ежедневно без да искам настъпвам някое дете, защото са некоординирани и се блъскат в хората, майките и учителките им ги пускат да търчат много надалече и да се удрят в хората, да играят и лежат по пероните на влаковете и то след линията за опасност. Но това си е по- скоро до възпитанието, така че си зависи от отделната майка. Пък и може и в БГ вече тинейджърите да са станали същите като тук, нямам представа. Бабите на мен не ми пречат, но те пък и не са от досадните... Даже липсата на баби и по- широк семеен кръг го отчитам като минус. Освен това никога не съм виждала в Германия толкова многобройни безплатни детски празници като в България, организирани от медии и фирми, толкова много детски радио и тв-предавания (нямам предвид анимационни филми). Няма го в Германия и това да можеш за мъничко спешно да си оставиш детето на някоя приятелка, съседка или колежка, поне аз не съм чувала. Абе, плюсове и минуси за всяко нещо си има, но определено най- сериозният недостатък за мен в Германия, що се отнася до гледането на деца, е липсата на ясли и прекалено малкото детски градини, защото аз не бих искала да си оставам вкъщи прекалено дълго, а и смятам, че е по- добре за детето от малко да свикне да общува с много други деца.

# 26
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
3а мен е достатьчно да бьда с детето си, няма 3начение кьде, и да му дам цялата си любов.....+ и - са много и 3а Бг и 3а навьн....

# 27
  • usa
  • Мнения: 2 113
на мен ми е по-лесно в чужбина най-вече, защото няма кой да ми се меси как си гледам децата. в българия не само нашите баби, ами и тези от площадките не спират да коментират и съветват как да ги възпитавам и да се грижа за тях. верно, като дойде майка ми много ми помага, получаваме възможност да излезем по ергенски със съпруга, обаче като си тръгне, ми става по-спокойно.

# 28
  • Мнения: 619
B BG  ми беше по-добре ,защото имах помощ от майка ми и свеки,
сега сме сами,справяме се някак си ,и си мислия че тук май е по-лесно.

3а мен е достатьчно да бьда с детето си, няма 3начение кьде, и да му дам цялата си любов.....+ и - са много и 3а Бг и 3а навьн....
Peace Peace

# 29
  • Мнения: 940
За тези които се изказаха за Америката че педиатрите все нямат време и т..н..
Ами аз не  съм попадала на такива...тези при които съм била винаги са имали време...даже този при когото ходиме все ми казва да питам...защото аз нямам обикновенно много въпроси....седи и ни говори човека...обяснява...и т...н---внимание колкото щеш -аз съм тази която гледа да се измъкне по бързо  Grinning!

Иначе мнение по въпроса нямам -не съм гледала дете в БГ но ми се стува че тук е по-лесно ...така като сравнявам с приятелката ми ...но това зависи от много други неща също така newsm78
Струва ми се че пак се опира до пари -и мисля че с много пари се гледа лесно...без много пари ...хич----няма значение къде си!

Общи условия

Активация на акаунт