Пътуване без карантина

  • 1 937
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте,
Въпросът ми е към кои държави може да се пътува без да трябва да се самоизолираш при пристигане? Знам за Гърция, но не съм наясно относно другите държави в Европа и условията там..

# 1
  • Мнения: 12 810
Лошото е, че ситуацията се мени. И много често държавите правят изменения и въвеждат ограничения от днес за утре, а ти вече имаш билет и всичко ти е уредено.
Ето тук можеш да проверяваш:
https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/listing
Допускаме, че последните изменения са отразени.

# 2
  • Мнения: 8 873
зависи от коя държава тръгваш... и в коя искаш да отидеш. България в момента за много европейски държави е класифицирана като  'опасна'

# 3
  • Мнения: 172
Тръгването е от България.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 771
Румъния, Турция, Чехия, Швейцария
Испания, Франция, Малта, Португалия

# 5
  • Мнения: 861
Допълвам с Дания, Швеция.
Аз следя ето тук
https://blog.ratehawk.com/covid-pandemic-world-situation/?utm_so … #continent-europe

# 6
  • Мнения: 172
A Австрия?

# 7
  • Мнения: 11 118
Тест, като за Гърция.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 771

Можете да влезете с тест, но може и не.
Ако не искате да правите тест и имате възможност да останете 10 дни в карантина, това е другия вариант.
За транзитно преминаване също не трябва тест, а декларация, че няма да спирате в страната.

# 9
  • София
  • Мнения: 747
Гледам евтини билети за 20-21.09 до Бергамо, не знам обаче има ли още карантина за българи...

# 10
  • Мнения: 861
Гледам евтини билети за 20-21.09 до Бергамо, не знам обаче има ли още карантина за българи...

Има, до 7 октомври.

# 11
  • Мнения: 33
Гледам евтини билети за 20-21.09 до Бергамо, не знам обаче има ли още карантина за българи...
Здрававейте,
Днес говорих с една дама, която живее в Италия и ми каза , че има две седмици карантира за българите влизащи в Италия

# 12
  • София
  • Мнения: 5
Благодаря за информацията. Май ще ми се отложи пътуването до италия тази година...

# 13
  • Мнения: 1 140
Чехия е без рестрикции за българи. Германия също.

# 14
  • Мнения: 1 825
Според вас може ли да се надхитри системата Simple Smile)) такаааа
Искам да ходя в Кипър, обаче за българи има карантина. Идеята ми е да хвана самолет от Гърция, като за гърци няма карантина. Аз имам българска ЛК и документ за постоянно пребиваване в Гърция. Т.е дали ще избегна карантината.
Другото - детето е с двойно гражданство - гръцко и българско, но в момента има само български паспорт, защото гръцкия изтече. То ще пътува с мен. В този случай на летището в Солун, дали ще искат декларация за пътуване от бащата, като има само бг паспорт?
Охххх една объркана е, но ако има някой мнение да се включи.

Общи условия

Активация на акаунт