Хемангиом

  • 1 898
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте
Моля ,ако някой има информация за лечение на хемангиом при проф.д-р Пенка Стефанова-началник на клиника по детска хирургия в УМБАЛ “СВ.Георги”-Пловдив.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 8 804
лечението с кортикостероиди е от 1930 г. Сега има други методи. Моето лично мнение е да се откажете.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
На моя приятелка детето беше с хемангиом.Знам,че тук в БГ не са и предложили адекватно лечение,затова се изнесоха в Австрия.Там детето е лекувано с Пропланолол капсули(по принцип е за сърце) но там го използват за лечение на хемангиоми.Назначено и е за година и половина,като през това време са били на всеки 3 месеца на конролни прегледи.За това време е изчезнало напълно.Сега минава веднъж в годината на контроли за проследяване.

# 3
  • Мнения: 42
Здравейте,

Точно..с  Propranolol го лекуват. Аз имам такива проблеми (сърдечно съдови и то не какви да е).Аз се лекувам в един детски център за сърдечно съдови аномалии в едно градче до Берлин. Това е адресът, може да ги потърсите: 
https://www.glg-gesundheit.de/krankenhaeuser/glg-werner-forssman … en-eberswalde-zvm
Секретарката се казва A.Hoffmann.
Успех!

# 4
  • Мнения: 6 092
Тези хемангиоми как са открити? ЯМР? Как е взет материал за изследване? Къде е правена хистология. На какво място са открити и колко са големи? С това лекарство се намалява размера на тумора или напълно го чисти.
Проф. Стефанова е хирург, но вместо да оперира тези тумори ги лекува с медикаменти. Правилно ли съм разбрала?

# 5
  • Мнения: 8 804
Хемангиомите са вътрешни (по вътр органи - черен дроб, мозък, очни дъна, или други органи) или външни (видими по кожата). Диагностика на вътрешни с ултразвук. Вътрешни се лекуват със сироп (орално), а външни с едно кремче (изписва се от лекар).  Някои подлагат децата си на операции - има и такива. Недостатъците са, че са болезнени, или с пълна упойка, а и после остава някакъв белег на третираното място. Че после и на пластичен хирург ходят.
И сиропчето има странични ефекти, защото е силен медикамент, но децата се следят от лекар.

# 6
  • Мнения: 120
Дъщеря ми има 2 външни - на нивото на пъпа е повърхностен, а на ръката над лакътя смесен /инфантилен/. Вътрешни не са открити - правени са няколко ТФЕ, абдоминални ехографии, снимка на очни дъна. Лекувана е 6м със сироп Хемангиол, който вече се отпуска и от ЗК, в зависимост от възрастта на детето. Този на корема почти изчезна, другият се сви, но 3м по-късно започна да нараства отново и ще премине през нов 6месечен курс на лечение. Сиропът е пропранолол и детето се следеше при кардиолог всеки месец /др Чочкова в Пловдив/. Ако мога да Ви помогна, съм на среща 😊

# 7
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Дъщеря ми има 2 външни - на нивото на пъпа е повърхностен, а на ръката над лакътя смесен /инфантилен/. Вътрешни не са открити - правени са няколко ТФЕ, абдоминални ехографии, снимка на очни дъна. Лекувана е 6м със сироп Хемангиол, който вече се отпуска и от ЗК, в зависимост от възрастта на детето. Този на корема почти изчезна, другият се сви, но 3м по-късно започна да нараства отново и ще премине през нов 6месечен курс на лечение. Сиропът е пропранолол и детето се следеше при кардиолог всеки месец /др Чочкова в Пловдив/. Ако мога да Ви помогна, съм на среща 😊

Здравейте. Ако мога да попитам - освен др Чочкова, през какви други лекари минахте и все в Пловдив ли? Или сте били при др Стефанова и тя ви е насочила какво да правите?

# 8
  • Мнения: 171
Здравейте, и моето бебче има хемангиом под гърдичките. В момента е на 2м и половина. Бяхме на преглед при проф. Стефанова. Като навърши 4м каза, че ще ни приеме в отделението за инжектиране, за да спре растежаът.Лошоти е, че се прави с упойка. Но незнам друго лечение дали е възможно.

# 9
  • Мнения: 8 804
Здравейте, и моето бебче има хемангиом под гърдичките. В момента е на 2м и половина. Бяхме на преглед при проф. Стефанова. Като навърши 4м каза, че ще ни приеме в отделението за инжектиране, за да спре растежаът.Лошоти е, че се прави с упойка. Но незнам друго лечение дали е възможно.
o, ужас, едно си баба може, и него си прави. (имам предвид Стефанова)
Звъннете в Токуда и попитайте какво е лечението в този случай? И сравнете двата отговора.

# 10
  • Мнения: 6 092
Потърсете темата на проф. Бранков в която отговаря на въпроси. Във форума е известен кто д-р Оги.

# 11
  • Мнения: 171
Там Към кого да се обърна? Сега разгледах сайта им, ума телефон за записване.
Здравейте, и моето бебче има хемангиом под гърдичките. В момента е на 2м и половина. Бяхме на преглед при проф. Стефанова. Като навърши 4м каза, че ще ни приеме в отделението за инжектиране, за да спре растежаът.Лошоти е, че се прави с упойка. Но незнам друго лечение дали е възможно.
o, ужас, едно си баба може, и него си прави. (имам предвид Стефанова)
Звъннете в Токуда и попитайте какво е лечението в този случай? И сравнете двата отговора.

# 12
  • Мнения: 8 804
Там Към кого да се обърна? Сега разгледах сайта им, ума телефон за записване.
Здравейте, и моето бебче има хемангиом под гърдичките. В момента е на 2м и половина. Бяхме на преглед при проф. Стефанова. Като навърши 4м каза, че ще ни приеме в отделението за инжектиране, за да спре растежаът.Лошоти е, че се прави с упойка. Но незнам друго лечение дали е възможно.
o, ужас, едно си баба може, и него си прави. (имам предвид Стефанова)
Звъннете в Токуда и попитайте какво е лечението в този случай? И сравнете двата отговора.
Д-р Масларска

Общи условия

Активация на акаунт