Януарски бебета - тема 2

  • 18 304
  • 725
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 65
Здравейте мамчета. Честит първи сняг ❄️☃️🌨️ и Честит Андреевден на всички празнуващи! 🍻
Аз също не стерилизирам прибори и шишето за вода. До 6ия месец беше изцяло на кърма, отказваше вода и биберон не ползва, слава на Бога 🙏. Баткото беше на смесено хранене, и края на 2ри месец беше изцяло на АМ, биберон залъгалка той ползваше до 1год и 8 месеца, за сън само, и накрая като я махнахме ставаше нощем в леглото си и спейки с ръчичка търсеше бибата 😔хем ми беше жал, хем смешно 🤭. Сега с малката се радвам, че не се развиха така нещата 😊
От 3 дни замествам вечерята, но гърдите ми се препълват, тъй като доскоро вечерята беше на гърда, и не знам как ще бъде докато се регулират. Откакто е на детска кухня й мина запека, че изкара повече от месец 😔, но запека започна и приключи с въвеждането и окончателното спиране на кашите (независимо от марка и вид).
В събота ни беше коледната фотосесия, и очаквам с нетърпение да видя резултата😁. Вашите малчугани заглеждат ли се в детски, малката досега не обръщаше внимание на телевизора, но покрай батко си от 1 седмица насам се заглежда по Франки и Франк (едни дзверове които ги дават по 3 минути между детските по Ник Джуниър), 🤣та те спасиха положението на фотосесията 🤣
Бъдете здрави мамчета 🍀

# 361
  • Мнения: 1 486
По детски не само се заглеждат, а ги зяпат като хипнотизирани. По-скоро песнички в ютуб. Знам, че не е добре, но това ми е единствения вариант да им направя закуската или да ида до тоалетната например, без да пищят, че съм напуснала стаята. Гледам колкото се може по-малко да ги пускам, но понякога имам нужда от 5 минути спокойствие.

# 362
  • Мнения: X
И моят зяпа, вече даже си има някакви любими песни, особено се радва, ако има малки деца/животни в клиповете. Пускам му понякога докато е на гърнето, но само за малко, че и без това като порасне ще е залепен за екрана Cry

# 363
  • Мнения: 4 660
Не съм гладила дрехите ,стрилизирах някъде до 3 м.
Каката гледа детско, но бебето не . Тича наляво надясно с проходилката и дърпа това онова. Много обича да бърка в коша за боклук колкото и да казвам не.

# 364
  • Мнения: 6 929
Аз гладих до 4 месеца и стерилизирах до към 6-7. Всичко ,което й попадне в ръцете се слага задължително и в устата.
В последно време реве , когато излизам от стаята. Непрекъснато се опитва да е залепена до мен. Сега пак до мен спи. Колко продължава този период,че вече взех да се изнервям?!
Телевизора я привлича много, детски не гледа,но се хипнотизира от реклами! Изключвам го, защото се приближава твърде много и се притеснявам за очите й.

# 365
  • Мнения: 4 660
Незнам не следя периоди, по принцип плаче когато я оставя на пода. Знае да пълзи, но неще предпочита в проходилка или на ръце (рядко я държа нямам такова време сега и голямата е вкъщи) .
Чакам 4 зъб да пробива че се изнервям и аз...

# 366
  • Мнения: 1 637
Моя младеж, от няколко дена е много крив, не ще да яде понякога, незнам зъби ли.....запек ли......
Иначе проходи, вече прави 1-2 стъпки сам и май скоро ще правя прощапулник (или както там се казва). Девойката още само пълзи, трудно й е да се изправя сама, тежи й дупето (13кг). Двамата обаче са като организирана престъпна група, могат да отварят ципове и ровят навсякъде. Само да отворя гардероба им и веднага се втурват и двамата и ако не съм бърза, свалят всичко от рафтовете. Постоянно вардя някого да не падне, да не се удари, да не лапнат нещо, направо станах въртиочко.
Аз да попитам какво точно се прави при прохождане на бебе?

# 367
  • Мнения: 8 206
Детски не пускам...анимации и youtobe-не,но  рекламите боже замръзва там и прецъкваме понякога ...с гърнето сме до никъде ....
И тя прави 2-3 крачки рядко разбира се. ...нз това счита ли се за прохождане..и все търси да се хване като пате е

# 368
  • Мнения: 1 637
Ами незнам, обаче една жена ми каза, че още като направи 2-3стъпки трябвало да се направи пощърпулник, за да тръгне детето лесно. Не се чакало да проходи хубаво, а преди това.
Честно казано, нямам никаква представа. Всъщност точно за това питам.

# 369
  • Мнения: 6 929
Не съм суеверна, подобни глупости не ме вълнуват,а и не мисля,че точно сега е подходящо да се организират подобни събирания!

# 370
  • Мнения: 698
То сега за никакви събирания не е, за съжаление.
Но моето мнение е, че трябва да проходи стабилно детето, за да стигне до подредените неща самостоятелно.

# 371
  • София
  • Мнения: 739
Зъбче чакам номер 8, белее венеца.
Моето дете не реве за мен, събираме ги с приятелки , бебенцата ни са с по месец , два разлика , другите реват много, ако майка им излезе от стаята, моят не. Ужас детето ми не ме обича!😁
Не пълзи на крачета и ръчички, а още по коремче, прави опити и не се спира на земята , днес беше съборил коша с играчки върху себе си, беше се умотал в кабела на бебефона, който е зад коша скрит, съответно бебефона явно е паднал и го е фраснал , та поплака си малко. Иначе сега се научи да се изпратя на кошарата и сложа ли го да спи се започва едно ставане по сто пъти ... всяко ново умение го прави до откат.😁
Днес бяхме навън в снега, голям смях и игра падна.
За прощапулник е по преценка на родителя, някои правят при първи стъпки, други когато вече са по-стабилни. Не мисля че има точно правило, както с погачата и молитвата на 40тия ден.

# 372
  • Мнения: 8 206
Да по-скоро аз мисля че трябва да проходи повече ...мое мнение ....
🙄незнам от студа ли от какво има сухи участъци по ръчичката направо шкурка ...така беше и на крачето може би за 10 дена се оправи с олио ...да знаете нщ по специално ...и устата долната е цепната дали от студа или от играчка нз ....
Направо сме цвете 😄😄😄😄ние нямаме сняг Sad

# 373
  • Мнения: 125
Само аз ли никога не съм гладила? Ползвам сушилня. Решила съм, че там се случва чудото 😂

# 374
  • Мнения: 1 637
когато се родиха им изгладих всичките дрехи. Повече нищо не съм им гладила. Шантал, присъединявам се към твоя клуб на негладищите майки.

Общи условия

Активация на акаунт