много ефикасно средство против запек-препоръчвам го!

  • 61 312
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 860
Да,така е,за съжаление мисля,че съм права.има и такава тема тук,в която майки на деца с подобен проблем обсъждаме,търсим решение,и повярвайте-ако си мислите,че винаги се получава работата с овесени ядки,сливи,круши,грозде..грешите.Винаги ми е било,как да кажа,неприятно,когато  мои познати и непознати твърдят,че видиш ли,проблма запек се решава лесн-две круши на гладно и готово.
Примерно днес дъщеря ми изяде една круша,две праскови,едно киви,чаша пресен гроздов сок,всичко това съобразено с правилото плод да не се яде след ядене,а между храненията.яде само домашен пълнозърнест хляб,отскоро сме на безмлечна диета...абе живота ми имам чувството е подчинен на нейното акане Rolling Eyes...но ефекта засега е временен.

# 16
  • Мнения: 1 596
Валенце,
запичат ли се децата от кис.мляко?

# 17
  • София
  • Мнения: 9 860
Валенце,
запичат ли се децата от кис.мляко?
Това е много индивидуално.Някои деца се разхлабват-такава е малката ми дъщеря.На други действа запичащо.

# 18
  • Мнения: 29
същата работа вър6и и обикновен сапун

# 19
  • Мнения: 4 593
нищо общо няма сапуна с тези свещички

# 20
  • София
  • Мнения: 3 754
Сокче от круша няма да навреди.По-добре е от медикаменти.Дадох на сина ми на 2,5мес.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 860
Сапуна няма нищо общо със свещичките!
Сокче от круша няма да навреди.По-добре е от медикаменти.Дадох на сина ми на 2,5мес.
Ох,да,сокче от круша...аз не бих дала на такова малко дете,но това си е мой проблем.Ама как не разбирате,че понякога никакви храни не помагат?!Никакви!
Аз писах на лични на Блонди,надявам се и тя да се включи.Ще ми е полезно да прочета нейните аргументи за това,че запекът е грешка в храненето и ефикасни средства-бол. TiredЗащото такива категорични твърдения нещо взеха да ми идват в повечко.Ако някой ми ги изброи тези бол средства-ще го черпя...няколко пъти ще го черпя,стига дори едно от тези средства ни помогне.
И пак-свещичките са много добро средство,при липса на друга алтернатива.А понякога наистина липсва друга алтернатива.

# 22
  • Мнения: 4 593
аз пак се обаждам в подкрепа на валенцето , мисля точно като нея
разбира се че е важен хранителния режим, макар че толкова малки деца няма как да спазват съвсем правилно хранене
и дано на никои не му се налага  да попадне в ситуация когато никаква храна не помага , каква ужасна безисходица е само родител който не е приживал това може да се изказва толкова категорично

# 23
  • Мнения: 1 059
Аз също съм от майките,чиито деца имат лениви чревца и съответно гаден запек,въпреки че почваме деня с плод,вода ,домашни сокове.Чак час-два след плода хапва малко черен хляб с масло и сирене или супа,ако вече съм успяла да я сготвя.Всеки ден яде салата-обожава ги макар да е злояда,а купешки вафли,бисквити,кексове,крекери и др.подобни почти не е вкусвала(почти на 2 г.)Резултатите, след всичките ни усилия да яде разхлабващи храни и да се храни здравословно, са изхождане на 3-4 дни с много рев и често с моя помощ(сапунче).
Все пак да се похваля,че напоследък добре и действа чаена лъжичка зехтин на гладно,смесен с малко мед.
Съжалявам,че тези свещички ги няма в България,щом са така ефикасни и не толкова вредни,колкото Лактулозата и др.орални препарати.
Успех на всички майчета,водещи борба със запека на децата си.

# 24
  • Мнения: 157
Много тръдна е борбата със запека. Вече година се мъчим с него: първо с Мотилиум и Дуфалак, а от скоро с Лактулоза и Дулколакс. Без тях ходи на 3-4 дни и то с плач и клизма. Диетите не помагат. Лесно е да кажеш "Неправилно хранене", но когато си опитал всичко и не помага - вредни не вредни, прибягваш до лекарствата в името на детето.

Общи условия

Активация на акаунт