Борбата с рака - Духовното оцеляване, физическото преодоляване - 67

  • 39 886
  • 775
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 496
Надкинка, едва ли е техническа грешка, моето ТЕЛК решение е съвсем ново - от миналата седмица. И при мен е вписана датата на явяването пред комисията. Документи подададох два месеца по-рано. От първите медикаменти, с които са те лекували падала ли ти е косата? Сега ясно ли е дали ще опада? Не знам с каква коса си по принцип, моята перука е черно каре, ако не те обиждам и ти подхожда мога да ти я дам. Малко съм я одърпала де.                 
   Марита, много мило от негова страна.

# 181
  • София
  • Мнения: 6 675
Някой беше попитал преди време за Рибоциклиб. Вчера си говорих с позната, която в момента лекуват с това, след 3 годишна терапия със Золадекс и Нолвадекс, след която обаче има някаква активност /най-вероятно мети/ в кости и лимфи, която светна на пет-скенер. Тя е ЕР положителна, Хер отрицателна, очевидно в такива случаи се използва. Дават й го от ВМА /от болничната аптека, няма го в нормалните аптеки/ и непрекъснато следят кръвни показатели, явно падат и левкоцити от него, защото й слагат Неуласта. Това е лекарството:
https://cancer.bg/какво-представлява-рибоциклиб-kisqali/ - трябва да се копира целия линк
https://dariknews.bg/novini/obshtestvo/napredyk-v-borbata-sresht … lekarstvo-2169815

# 182
  • Мнения: 130
Корен, сърдечно благодаря за човечността! Heart
Тимчева ми каза по телефона че ще ми опада косата, предполагам тя знае по-добре от мен. При първата терапия, която бе комбинирана лъче + платина, нямах проблеми с косопад, тогава ми се промени струкрутата на ноктите, кожата взе да се лющи, повръщах зверски и със зофран  и Деган помежду зофрана, че не държеше. Не съм очаквала че чак толкова зле държа на токсичност, при това ниска. Химията бе само за усилване на лъчето, в много по-ниска от стандартната доза. Опадаха ми космите по тялото, но от лъчето.
Ще помисля за предложението ти за перука, за което съм безкрайно благодарна!
А за текла, видимо, макар да са ми дали 91%, в НОИ са решили че не може да е толкова а под 90. Съдя по сумата която са ми изплатили, и която разделена на месеците съответства на до 90% минимална.
Някоя от вас има ли проблеми със стомаха и червата след химията? Аз се сдобих с такива и много ме мъчат, а сега направо ме е страх. Вече имам и колит, и гастрит, и не се справям с овладяването, а още сериозната химия не е почнала.
Днес е ден за разходки, даже кучето не искаше да се прибира да яде! Да похваля на живеещите в София новия басейн в парк Възраждане(ако още не съм го направила). Прекрасен, има и солна стая, и инфрачервена, и почти няма хора( за вътрешния говоря, не за пързалките вън). Тамън си мисля, ако се освестя от поредната нощ вампирясване и изследване на тавана, да комбинирам разходка с малко плуване. Надявам се, както е поизпразнени София, да има мегдан за релакс. Flowers Four Leaf Clover

# 183
  • Мнения: 409
Надкинка, аз се сдобих с язва от миналата есен. Това лято за първи път колит и гастрит, предполагам защото не спирам да ям плодове и зеленчуци. Забелязала съм, че като пропусна салатата, стомашният дискомфорт намалява, ама пусто, обичам салатки и това е. Лекарството, което ми помага е Нексиум. Не го пия постоянно, а само ако усетя, че проблемацията се засилва. Доста бързо ми действа и съм доволна.

# 184
  • Мнения: 1 406
Надкинка, проблема с червата не ти е от химията, а от лъчето. Мисля, че ти казах, че аз тогава имах само лъче и две години по-късно още си имам проблеми с червата.

# 185
  • Мнения: 130
Надкинка, проблема с червата не ти е от химията, а от лъчето. Мисля, че ти казах, че аз тогава имах само лъче и две години по-късно още си имам проблеми с червата.
[/quote

Две години?!?Dizzy Face
Боже, не зная при теб как е, ама то били страшно много!  Как две години, че как си оцеляла? Аз вече експериментирах със де що има по аптеките, ходих на гастро, който ме унищожи с израза “Ми, то така ще е, няма какво толкова да се направи. Ще ви изпиша малко ензими, и каквото стане”.  Всичките ми приятелки мърморят да са съм правила гладуване на чай и мед, било безотказно. Ама преди химия, и както заради тоя колит пак се усещам че страня от храната и щерката вика че съм станала отново щиглец, някак ми се вижда неразумно.
Имам си тефтерче, пиша какво съм вземала, пробвала, какво е станало, има ли повлияване. Мога да издам роман. Вчера като го прегледах, май само хомеопатия не съм пробвала( от все пак нормалните подходи).
Отивам да си купя алое, щерка ми вече домъкна нексиум. Ще пиша дали има резултат.

# 186
  • Мнения: 1 406
На мен ми помага чай от шипки. Но на мен не ми е постоянно вече, от една година е само когато имам притеснения.

# 187
  • Мнения: 2 344
След химията пих три месеца жив пробиотик ацидофилус и още някакъв, от аквасорс, както и антиоксиданта по-късно. Преди това корема ми беше леш. Още повече, че на мен и черва са ми рязани. Това ме вдигна. Обърнете внимание на тази част, момичета. Много важна част са червата, общия имунитет и сила на организма са свързани с тях.
Марита, жалко, че не дойде с този галантен швейцарски младеж, да обиколиш родината.
Надкинка, при теб какво беше положението, извинявай, че питам? Операция на гърда имаше ли? Този развой да е за добро, ти пожелавам!
Рени, маркера е наред май. Срещу какви рози се бунтува?
Ааа, редактирам се да кажа, че съм получила писмо за телка, да съм отидела и наново да подам направление от л.л. за телк и мед.документация, каквато нямам нова, моляяя? И защо това, наново ли? Ма то няма и две години от първото ми явяване, миналата година пак, а сега направо като отначало! Някакво безумие е това. Не мога да преценя в момента как да постъпя, щото се ядосах.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2020, 13:29 от unabella

# 188
  • Мнения: 1 408
Белла,
След първия ТЕЛК те ли ти пращат писмо? И наистина каква документация? Може би от диспансерните прегледи? Бюрокрацията е страшна...
Надкинка, оправи корема колкото можеш преди химията, квамател, нексиум, пробиотици, че после да не стане и по-зле.
Много здраве и късмет на всички! Flowers Four Leaf Clover

# 189
  • Мнения: 2 344
Шели, миналата година те ми пратиха писмо
 кога да се явя на преосвидетелстване с консулт от хирург. А тази година ме карат  като първия път, всичко да подавам, даже и протокол за телк от джипито. Егаси. Реших да подам, ама ще закъснея доста, щото се изненадах и стресирах. От диспансертите няма какво да нося, те само маркер ми пускат и ехограф веднъж годишно  пък иначе процента ми е висок. Ще си пускам др.седмица мои контролни изследвания и тях ще им занеса.

# 190
  • Мнения: 130
Unlabella, Шели, Теди, благодаря за съветите! Наясно съм че червата са основата на имунетета, и правя каквото казват докторите, само дето няма ефект. Взех да си мисля, че не е само от това.
Иначе, аз съм с рак на шийката на матката, или поне беше, сега е някъде из карантията в дясно, даже има съмнение за инфилтрация в пикочен мехур. Може и да греша, но същото беше и преди операцията, преди да намерят гадта, и вероятно това е ефект и на токсичност към черво лява, най-вече дебелото. Главата ми не го побира вече. Тимчева казва че било колит, нормално било, така ще е. То така, ма не може да не се контролира!
За телк си мислех че ще пращат писма преди изтичане на срока посочен в решението. Ама като ви слушам, май не е така.на мен ми отказаха да ми вземат документите в картотеката за нов телк, не можело две неща на веднъж. Та, цялата бумащина която събирах си е у мене, само някаква хартия за продължаване на болничните от ЛКК взеха. Аз трудно се оправям с тия работи, хем дъщеря ми основно виси пред кабинети. От телк казаха донеси това и това, от картотеката казаха-не може. И съм ги зарязала, като ме извикат там, тогава ще нося и обяснявам. Това е като счупен телефон.
Вие болки при растеж на нова гад имали ли сте? Вече не зная от какво да се страхувам, ма и не мога, че като боли не ме слуша главата.
И един въпрос: при първо приемане в Надежда за тия три дни какво ти правят? Има ли някакъв протокол, или ще ми вземат кръв, ще ме налеят, и това е?

# 191
  • Мнения: 409
Надкинка,  това правят и първия, и втория път. Отиваш, вземаш си номер от регистратурата, чакаш да ти дойде редът, после се регистрираш, вземат ти кръв, като ти излязат резултатите минаваш преглед при онколог и ако всичко е наред, влизаш за вливка или те настаняват в болницата. Ако си хоспитализирана, може да ги направят вливането още на същия ден или на следващия. На мен първия ден ми правеха само премедикацията, а вливката беше на следващия ден. Но аз съм с РМЖ и терапията ми е друга. И така всеки път.

# 192
  • Мнения: 130
Нушка, какво да разбирам под премесикация? Ако е лекарството против повръщане и алергозан( или там както му е името), в сити ми ги слагаха преди вливка та за 20 Мин и това беше. Нещо по-сериозно ли очаквам? И, при приемане скенери или някакви други изследвания правят ли?  Аз нямам порт, а ви чета тук, че някои са със. Нужно ли е? Четох за какво се прави, но за 20 дни не се ли възстановяват вените?

# 193
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз също нямах порт.Мен ме включваща още в деня на приема,но ходех рано ,за да може да ме вкарат навреме в стая и да ме започват с химията.Скенер не са ми правили, на ехография на коремни органи са ме изпращали или на кардиолог - различно.Те ти дават един лист и на него е оградено,какво ще ти правят следващия път ,може да си го погледнеш.

# 194
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Nadkinka, аз имах само 6 химии назначени и прецених, че вените ми ще издържат, и няма да слагам порт. Е, на последните две почерняха въпреки мазането. На едно място се получи някакво болезнено удебеляване, но било нормално каза онколожката ми.
И аз не съм оставала в Сити. По документи ме водиха хоспитализирана, но пътувах всеки път до там и вечерта се прибирах. Преди първата минах на кардиолог, а след третата ми пуснаха скенер. Сега вече чакам деня за пет скенера, но аз приключих с химиите.

Общи условия

Активация на акаунт