Малко бебе...

  • 3 927
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12
Освен да намалиш цигарите до минимум е важно АГ, при който се следиш да знае, че пушиш. Както и всички специалисти, с които се консултираш.

Аз пушех по 5 до 8 цигари, но заради тях пиех Аспирин протект по съвет на АГ.
Така че, ако не си споделила - кажи, за да го има предвид!
И не пий нищо, което не е препоръчано от лекар!

Той знае за цигарите и аз пия Аспирин протект

# 16
  • Мнения: 12 780
Нали не спазваш някакви диети за отслабване? Знам случаи, когато бебето също отслабва.
А иначе, напълно се присъединявам към мненията, че теглото на бебето се изчислява, например чувала съм за формула в зависимост от дължината на бедрената кост. И съответно това изчислено тегло няма много общо с реалното.
Бъди спокойна, не се паникьосвай, храни се добре и разнообразно, не се лишавай от нищо, разхождай се и всичко ще бъде наред.
А за цигарите, наистина ти се чудя.

# 17
  • Мнения: 25 741
Пушенето няма да коментирам, но защо не се храниш добре? Сега бебето има нужда от белтъчини. Истина е, че храната ни е доста замърсена, но ако гладуваш сега, ще береш ядове след раждането.
Бих те посъветвала да отидеш на 2-ро мнение, и да започнеш да се храниш разнообразно, поне докато родиш.

# 18
  • Мнения: 27
Може наистина да увеличиш приема на протеини. Аз съм със същия проблем , даже при мен е още по-малко 33г.с - 1500гр.  На високо протеинова диета съм за да наддаде още малко до раждането и сме в изчаквателно положение поради това, че бебето не страда и доплерите са добре. При мен причината е в това, че съм с плацентарен мозаицизъм и плацентата не пропуска достатъчно хранителни вещества към бебето..

# 19
  • Мнения: 140
Не знам при кого във вт ходиш, но аз бих ти препоръчала Максудов или Михайлова.

# 20
  • Мнения: 458
Ако си ходила на фетална и там са ти казали, че бебето се развива нормално, няма какво да се притесняваш, винаги е в полза и второто мнение разбира се, но имай впредвид, че ехо графите дават доста отклонения. 2 часа преди да родя измериха бебчо 3100,а се роди 3700.

# 21
  • Мнения: X
Не знам как ги мерят на ехограф, но мойта лекарка, при която си следя и бременност и раждането, позна до грам.

# 22
  • Мнения: 3 597
Христина , как сте ? Мина ли следващ преглед ?

# 23
  • Мнения: 471
Здравейте дами искам да споделя с вас следния проблем преди 6 месеца претърпях спонтанен аборт и гинеколожката каза,че трябва да чакаме 6 месеца.Преди една седмица минаха 6 месеца сега искаме да пробваме но гинеколожката каза да се изследваме TSH и резултата беше 2,69.Може ли да ми дадете съвет?Благодаря на всички

# 24
  • Мнения: 3 597
Резултата е в норми по принцип , но казват ,че за бременност е добре да е до 2 . Просто отиди на преглед при ендокринолог , за да обсъдите ситуацията . Успех !

Общи условия

Активация на акаунт