Български паспорт на бебе!ПРОБЛЕМ!

  • 2 089
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
0694213 е при нас newsm78

# 16
  • Мнения: 464
Занесете и акта за раждане. На него пише кога е родено детето.

# 17
  • софия
  • Мнения: 432
Занесете и акта за раждане. На него пише кога е родено детето.
не разбрах къде да го занесат, но първо вижте какво пише за месец в акта и ако има грешка отидете в общината да ви го коригират и издадат верен. после по другите институции

# 18
  • Мнения: 1 655
Акта  за раждане има правилно ЕГН , и на паспорта е правилно, проблема  са тези цифри на долния ред в паспорта, от там идвало това обаркване, е така казаха от немско посолство, сега ще носим паспорта в паспортно тук да го проверят пак и да видим каде е всъщност грешката

# 19
  • софия
  • Мнения: 432
Здравейте мами!
Имам едно въпросче!
За една моя приятелка!
Има бебе което е родено в БГ и е с БГ паспорт и искат да идат в германия при тати вече, имат визи и изведнъж в немско посолство като са минали паспорта на мащинка и казват че там излиза че детето е родено 1906 година, та въпроса ми това се отнася за последния ред на тия ми ти цифри там и букви и имената, нещо като баркод е !
Започва с номра на паспорта след това е BGR !!!060404!!! #Crazy дата на изтичане и след това егн на детето!
Та от тази ми ти дата показвало че детето е родено 1906 г!
Ето и какво е 3512113780BGR0604040M11071800644047481<<<<<<94
КАКВО ПИшЕ ПО ПАСПОРТИТЕ НА ДЕЦАТА ВИ!?!
ако детето е родено на 04.04.2006г., то това, червеното е част от егн-то на детето и то не може месеца да бъде 04, защото се прибавя 40 към месеца

# 20
  • Мнения: 1 655
Здравейте мами!
Имам едно въпросче!
За една моя приятелка!
Има бебе което е родено в БГ и е с БГ паспорт и искат да идат в германия при тати вече, имат визи и изведнъж в немско посолство като са минали паспорта на мащинка и казват че там излиза че детето е родено 1906 година, та въпроса ми това се отнася за последния ред на тия ми ти цифри там и букви и имената, нещо като баркод е !
Започва с номра на паспорта след това е BGR !!!060404!!! #Crazy дата на изтичане и след това егн на детето!
Та от тази ми ти дата показвало че детето е родено 1906 г!
Ето и какво е 3512113780BGR0604040M11071800644047481<<<<<<94
КАКВО ПИшЕ ПО ПАСПОРТИТЕ НА ДЕЦАТА ВИ!?!
ако детето е родено на 04.04.2006г., то това, червеното е част от егн-то на детето и то не може месеца да бъде 04, защото се прибавя 40 към месеца
0644047481
Това е ЕГНто на детето и то е правилно, преди това има датата и ми беше питането дали така трябва да е и дали и на вашите деца на паспортите е така!

# 21
  • софия
  • Мнения: 432
проверих при мен последната цифра е 0. съжалявам ако съм ти досаждала, просто исках да помогна newsm03

# 22
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
проверих при мен последната цифра е 0. съжалявам ако съм ти досаждала, просто исках да помогна newsm03
напротив много помогна и аз даже съм ти благодарна за разясненията!
креми вси4ко ви е наред , идете в мвр и поискайте обяснение и бележка, 4е няма грешка в паспорта.
на мене първо ми излиза датата на раждане с 9 смед това  и буква, после втория път ве4е е егн с 4 цифри след това! успех!

# 23
  • Мнения: 2 839
Ето и какво е 3512113780BGR0604040M11071800644047481<<<<<<94
КАКВО ПИшЕ ПО ПАСПОРТИТЕ НА ДЕЦАТА ВИ!?!
В паспортите на децата ми е същото. РОдени са на 02,07,2003
....BGR030702******034702****

# 24
  • Мнения: 1 655
Мамчета мерси много за отговорите, утре отиваме до паспортно да видим какво става и както каза марси да изискваме документ за "изправност" Crazyна паспорта!
Дано се уредят нещата, само дето изтърваха полета едния и сега билета им вмето 100 евро стува 190 евро, ама здраве да е!
Ще пиша пак как се развиват нещата!
Отново благодаря за помоша!

# 25
  • Мнения: 1 610
опала!
да дадем разяснение по темата.
грабваме се майки - зайки и отиваме бойни при шефа на паспортно в Силистра за справка.на база информация получена от вас - на просто око паспорта си изглежда съвсем наред.оказва се ,че кода се генерира автоматично на база на информация въведена от завлението. тоест грешка МАНУАЛНА няма как да стане. мацката от паспортно,която помогна ,свръх задължението си, ни изпрати с думите:"немско посолство да си оправят машинката"

газ към ГКПП силистра. !!!!!!! running running амбицирани да открием грешка в паспорта преминахме -четири машинки, отидохме до румъния и единствено открихме, че паспорта си е съвсем НАРЕД, дори накарахме да го проверят в главния компютър на митницата - ГРЕшКАТА Е ВЯРНА!ПАСПОРТА СИ Е ОК!!!!
получихме ценна информация обаче- декларация за позволение за извеждане на дете извън страната не е необходима ,ако бащата е чужденец....ааааа и че в немско посолство нямат как да проверят баркода/нямат машинка за проверка на баркода!!!
 fightСамо едно се чудя- на кой болен мозък му хрумна да измисли подобна гнусна измама ,която да удължи раздялата на едно семейство, да донесе доста нерви и да строши пари....
Благодаря на всички отзовали се!!!

# 26
Здравей. Аз видях малко късно темата, но все пак. Проблема идва от автоматичното въвеждане на данните в компютърната система за издаване на паспорти и пасавани /временни паспорти/ на деца родени след 2000 г. Това е грешка на програмата за въвеждане на паспортни данни. Служителите, които са издали паспорта е трябвало да го поправят преди отпечатването на паспорта. Ако искаш ми пиши на лични ако искаш да питаш нещо по-подробно.

# 27
Сетих се и още нещо. ЕГН-то на дете родено след 2000-та година не се изписват, както нашите до сега - година, месец, дата.

# 28
  • Мнения: 1 655
Това че се изписва автоматично го разбрахме от щефа на паспортно, но се оказа че няма никакъв проблемспаспорта, просто немско нещо н еискали да ударят визата или незнам, търсили са си причина!Е с този "невалиден" паспорт минахме граница без проблем и сега дори вече си имат визи!
Благодарим на всички за отзивчивостта!
само за инфото, но от митницата ни казаха че деца с баща чужденец не им трябва декларация за напускане на страната, това се отнасяло само на деца с баща българин!
Никъде не го бях чувала това досега,но митничарите ни казаха това!

# 29
  • Мнения: 74
Това че се изписва автоматично го разбрахме от щефа на паспортно, но се оказа че няма никакъв проблемспаспорта, просто немско нещо н еискали да ударят визата или незнам, търсили са си причина!Е с този "невалиден" паспорт минахме граница без проблем и сега дори вече си имат визи!
Благодарим на всички за отзивчивостта!
само за инфото, но от митницата ни казаха че деца с баща чужденец не им трябва декларация за напускане на страната, това се отнасяло само на деца с баща българин!
Никъде не го бях чувала това досега,но митничарите ни казаха това!

Да това е наистина така,декларация не ти трябва ако бащата не е български гражданин.Така си е по закон. Wink

Общи условия

Активация на акаунт