COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 5

  • 912 626
  • 22 282
  •   1
Отговори
# 3 375
  • Мнения: 14 648
Цитат
Това дете в Китай точно от маска не е умряло, нещо друго е било като причина.
И аз мисля така.Как ще докажат,че е починало точно от носене на маска?Няколко милиона китайски деца носят маска,а 1-2 умряли от това?Извод:маските убиват,така ли?

# 3 376
  • Мнения: 2 110
Скрит текст:
Да, точно така мисля и съм убедена. Това не е противогаз, да ти затруднява до такава степен дишането. Те и с противогази все пак дишат хората, не умират.
Няма смъртност от маски.
От КОВИД има обаче.

Не си права, зависи от много фактори. Писах вече.

Silverstone, много лесно се доказва : повишена концентрация на CO2. Отделно, че бяха в карантина и са изгубили тренинг. Двата фактора в комбинация може да са изиграли роля. И не, не е това изводът. Изводът е, че понякога при определени условия МОГАТ да бъдат смъртоносни. Вече имаше съфорумки, които казаха за припаднали деца с маски. Отделно една учителка писа тук преди няколко вечери и се оплака, че я боли главата.
Не че ще успея да ви убедя в каквото и да било, но аз за моето дете не бих рискувала дори и рискът да е малък.

# 3 377
  • Мнения: 2 182
Цитат
Това дете в Китай точно от маска не е умряло, нещо друго е било като причина.
И аз мисля така.Как ще докажат,че е починало точно от носене на маска?Няколко милиона китайски деца носят маска,а 1-2 умряли от това?Извод:маските убиват,така ли?
Същата работа като с ковида - хиляди деца са го изкарали, 1-2 умрели, убива ли ковида?

# 3 378
  • Мнения: 990
Преди пандемията пред мен многократно са припадали деца. И като ученичка припадаха. Днес аз като се събудих ме болеше главата. Не съм спала с маска.

Доводите са не просто некатегорични, ами дори абсурдни. Обхващат такава обща част от хората, че са абсолютно недоказуеми.


Скрит текст:
Да, точно така мисля и съм убедена. Това не е противогаз, да ти затруднява до такава степен дишането. Те и с противогази все пак дишат хората, не умират.
Няма смъртност от маски.
От КОВИД има обаче.

Не си права, зависи от много фактори. Писах вече.

Silverstone, много лесно се доказва : повишена концентрация на CO2. Отделно, че бяха в карантина и са изгубили тренинг. Двата фактора в комбинация може да са изиграли роля. И не, не е това изводът. Изводът е, че понякога при определени условия МОГАТ да бъдат смъртоносни. Вече имаше съфорумки, които казаха за припаднали деца с маски. Отделно една учителка писа тук преди няколко вечери и се оплака, че я боли главата.
Не че ще успея да ви убедя в каквото и да било, но аз за моето дете не бих рискувала дори и рискът да е малък.

# 3 379
  • Мнения: 54 509
Габи, за СО2 също недей да спориш с мен.
И това е част от работата ми.
Опасен е в затворени пространства.
Бягащи деца, навън, няма как да се интоксикират с СО2, дори с маски.

# 3 380
  • Мнения: 6 145
Пък аз съм спала с маска дни на ред, когато съм била болна, за да пазя детето с което спим глава до глава. Като се има предвид, че когато съм била с остра вирусна инфекция, а и когато бях с вирусна пневмония също съм била с тежко дишане и кашлица. И през деня съм била с маски, които сменях често. Просто зависи колко е мотивиран човек. За мен е супер важно да пазя детето. И не е имало случай някой да се зарази от мен. Не съм припадала с маска, но съм припадала от ниско кръвно и от изтощение в час по физическо, защото не беше по силите ми това което учителят искаше да покрием.

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 06:46 от Рори72

# 3 381
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
И двете ми деца носят маски на закрито. Асматик и 4 годишен. Дишат маймуните. И не мрънкат. Когато чуя как някой се задушава от 20 минутно носене на маска и се сетя как 4 годишния носи маската без грам мрън и ме хващат бесовете.
Специално за големия (с кофти астма) - по - добре с маска, отколкото на кислород. И преди съм писала, че преди няколко месеца сатурацията му беше ниска и го чакаха за подаване на допълнителен кислород и без ковид. Ей тъй от нищото. И той носи маска, не мрънка, справя се. Разбира и идеално защо я носи.

Та когато някой здрав ми изцепи как го души маската и се чудя как пушиш и не се душиш примерно, ама зор ти маската.

По - рисково е пипането на маската с мръсни ръце, отколкото носенето и.

# 3 382
  • Мнения: 2 182
Колко метра са бягали китайчетата с маски?

# 3 383
  • Мнения: 2 110
Скрит текст:
Габи, за СО2 също недей да спориш с мен.
И това е част от работата ми.
Опасен е в затворени пространства.
Бягащи деца, навън, няма как да се интоксикират с СО2, дори с маски.

Добре, Дева, отиди да тичаш 1000 метра и после си го премери да видим няма ли как.
Out of Nowhere, вече писах как се доказва: с кръвно-газов анализ. Пробвай да стоиш в стая с 30 деца 6 часа с маска и си направи да видим дали е толкова недоказуемо.
MeMyselfie, говорим за продължително носене на маски от деца на места където концентрацията на CO2 по принцип се повишава, без "време за дишане",както и за спортуване с маски. Поне аз за това говоря, за другите не знам. А също така имам предвид и добре уплътнена маска отвсякъде, а не с луфт отстрани.

Warwick, 1000 метра.

# 3 384
  • Бургас
  • Мнения: 5 704
Габи, никой не иска децата да носят маски по 6 часа. Ако ще искат това от тях, то да ги пускат ДО. Това вече е престъпление. Нито могат да съобразят чистотата на ръцете, нито кога и как да подменят. Поне малките. Тук съм 100% съгласна.

# 3 385
  • Мнения: 2 182
След 600м бягане за време децата са полуживи. Даже мисля, че момичетата бягахме по 300м едно време. Кошмар, изтощително, оставаш без дъх, само маска липсва.

# 3 386
  • Мнения: 2 110
Скрит текст:
Габи, никой не иска децата да носят маски по 6 часа. Ако ще искат това от тях, то да ги пускат ДО. Това вече е престъпление. Нито могат да съобразят чистотата на ръцете, нито кога и как да подменят. Поне малките. Тук съм 100% съгласна.

Да, наистина, решението на МОН в този смисъл е чудесно. Но например в Италия, Испания, Бавария(там дори и по време на физическо) са с маски постоянно. И това наистина не мисля, че е добре.

Warwick, да, и отделно загубата на тренинг заради карантината.

# 3 387
  • Мнения: 2 182
Габи, никой не иска децата да носят маски по 6 часа. Ако ще искат това от тях, то да ги пускат ДО. Това вече е престъпление. Нито могат да съобразят чистотата на ръцете, нито кога и как да подменят. Поне малките. Тук съм 100% съгласна.
А сега като ги слагат и свалят постоянно, някой съобразява чистотата на ръцете 😂

# 3 388
  • Мнения: 5 979
Пехоко, дори не знам кой ми е любимият лекар. Joy
Kaк така не знаеш - това е всеки лекар който твърди, че от маските няма смисъл Laughing
А този е младичкият швед, оказа се практикува от януари месец и е убеден, че шведите имали стаден имунитет.
Само, че виж какво казва заместникът на Фаучи (който е точно вирусолог) в статията от Washington Post, която английският Telegraph копира с доста съкращения:
Цитат
This has implications for the formulation of vaccines, Morens said. As people gain immunity, either through infections or a vaccine, the virus could be under selective pressure to evade the human immune response.
“Although we don’t know yet, it is well within the realm of possibility that this coronavirus, when our population-level immunity gets high enough, this coronavirus will find a way to get around our immunity,” Morens said. “If that happened, we’d be in the same situation as with flu. We’ll have to chase the virus and, as it mutates, we’ll have to tinker with our vaccine.”
намерих и статията в medrxiv:
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.09.22.20199125v2.full.pdf
В тази връзка казват, че ако не се секвенира достатъчно агресивно и редовно генома няма да узнаем какво се очаква като поведение от вируса. А се оказва тази "нова мутация" D614G e с китайски произход и върлува по света още от пролетта като отдавна е изместила D, публикацията е от 30.04 : https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.04.29.069054v1
т.е. твърдо може да кажем тази мутация е доминантна в целия свят почти от началото на пандемията. Или иначе казано : "Спокойно братя и сестри, това не е някакъв страшен нов мутант а добрият стар вирус който върлува по нашите ширини от пролетта"!
И Кантарджиев да не дреме в кабинета а да секвенира денонощно ако иска да блесне в света  намирайки още по-нов мутант.

Последна редакция: нд, 27 сеп 2020, 01:05 от pehoko

# 3 389
  • Мнения: X
Израел (9 млн. население)  през последните 4 дни изкърти статистиката:

23 септември - 11 316 нови случаи
24 септември - 7 428 нови случаи
25 септември - 5 784 нови случаи
26 септември - 9 201 нови случаи

Или 33 726 нови случаи за периода 23-26 септември и 156 смъртни случаи.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/

Общи условия

Активация на акаунт