Как върви захранването - част 9

  • 13 758
  • 390
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 559
Новото нещо, което въведох е домат, но с него днес приключих. Все си мисля, че проблема действително е в зелето. последният път когато имаше слуз ядох грах, а в общи линии наистина ям само картофи и ориз. Но това не е проблем, защото ястията са разнообразни. Мисълта ми е дали и при други кърмачета се получават подобни неща когато чрез кърмата се внасят подобни храни /газообразуващи и трудносмилаеми/.

Газовете действително не са нищо тревожно, ако не създават дискомфорт на човечето. А кога въведе домата? В нашия случай дребният не е имал проблеми от моята храна, пък и аз не съм се съобразявала с какво се храня. Но  някои бебета  имат храносмилателни смущения от различни неща. Погледни статиите за хранене на кърмачката в библиотеката (преди малко изпратих линкове в една друга тема, ама нетът ми е много бавен, пък не ги запазих). Дано скоро всичко да е наред и да не ти се налага да се подлагаш на строга диета! Grinning

# 346
  • Мнения: 1 559
1. Колко време трябва да въвеждам първата храна.
2. Мога ли едновременно със зеленчука на обяд да въвеждам и плод следобяд.
3. Кога мога да заместя обедното хранене с пюре.
Благодаря предварително на тези, които ще ми отговорят   bouquet

1. Интервалът между въвеждането на новите храни е желателно да бъде поне 3-4 дни (аз съвсем в началото на захранването правех по-големи интервали) като винаги предлагаш само 1-2 лъжички от новата храна и постепенно увеличаваш количеството.

2. Добре е да въвеждаш не повече от една нова храна на ден, така при някаква нежелана реакция (не дай си боже) ще знаеш със сигурност коя храна я е предизвикала. В началото на захранването е препоръчително да се въведе едно хранене с твърда храна и по-нататък (по преценка на майката според апетита и желанието за твърда храна на бебето) - още едно хранене; с цел по-лесното присобяване на храносмилателната система на бебето към твърдата храна.

3. До навършването на годинката не бива да се замества млечно хранене с немлечно - т.е. винаги преди твърдата храна (около 1/2-1ч преди нея) е добре бебето да суче или да пие ам. Ако искаш да се отбиете около годинката, може постепенно да започваш да заместваш кърмения с ам. Но във всички случаи до годинката млечните хранения (с кърма или ам) са необходими на бебето.

# 347
  • Мнения: 11 828
neli_iv, доматът е алерген и по-принцип се въвежда след годинката, съдържа хистамин! А и по какъв начин го въведе? Потърси какви реакции може да има от него, че не съм запозната.. Дано все пак не е от него, но внимавай занапред!

# 348
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нели-ив, не мисля, че можеш чак толкова чрез кърмата да влияеш на бебето. Не виждам лентичката за възрастта му, но от другите отговори разбирам, че не е съвсем малко. Тъй като тези дни и моята кукла е с хранителен проблем, който накрая също се оказа от зелето, но доки категорично изключи аз да съм причината, т.е. кърмата ми. По-добре спри захранването за няколко дни. Аз вече само на кърма я държа трети ден.
Ади,
1.аз въвеждах първата храна 2 седмици.
2.не, по-добре с 3-4 дни разлика.
3.аз го заместих след тези две седмици. Тъй като работиш, можеш да заместиш обедното хранене, пък вечер да си наваксвате с кърменията. Важно е повече целодневния прием мляко, отколкото как е разпределен.

# 349
  • Мнения: 566
Здравейте,
искам за попитам дали мога да смеся 2 пюрета, малкия яде пюре от картоф и тиква, искам да въведа и морков, мога ли да смеся това пюре с пюре от картоф и морков.

# 350
  • Мнения: 11 828
Dobi81, можеш да въведеш моркова към тиквата и картофа - иам пюре само от моркови, но може и с морков и картоф, внимавай количеството на моркова да не надвишава!

# 351
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Доби81, аз след като въведох доста продукти, си правех разни комбинации от готовите пюрета. Напр. това, което е останало от предния ден и прибявам мако от новото пюре. Така не изхвърлям нищо, а и разнообразявам готовите комбинации.

# 352
  • Мнения: 288
Благодаря на МамаЕли и Мики за отговорите. Да, тъй като ми трябва едно заместено хранене, вероятно ще го направя до месец. уф, надявам се да не объркам нещо, че това захранване ми е толкова неясно... Rolling Eyes  Защо не е така лесно, като с кърмата ... Mr. Green

Имам и още един въпрос Какво количество трябва да дам от новата храна, за да се смята, че е въведена, в смисъл 20-30-40 грама или към 100-ина примерно или повече  newsm78

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 15:30 от adyto

# 353
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
А, Ади, нали знаеш, че ако след млякото от гърдите потичаше пюре, каша и т.н., всички щяха да кърмят. То не може на нас, кърмачките, все да ни е лесно. Правилото е 100+месецитеХ10, т.е. за 6 месечно - 100+6Х10=160мл. На пък Мартина и досега изяжда не повече от 150. Така че, за всяко дете е индивидуално, но някъде около 100 мл за начало, мисля че е добре. Но пък ако си е лакомо бебчето, може да похапне и цяло бурканче. То само ще ти покаже. Остави детето да те води, не е толкова страшно. Ти сама ще усетиш дали се е нахранило. Объркващо е само в началото. Успех! И за въпроси, знаеш къде. Ще помагаме с каквото можем Hug

# 354
  • Мнения: 288
и пак един въпрос
Досега бебо не е пил водичка, всъщност той беше изключително на кърма, но сега с това захранване...дали не трябва да въведа вода в менюто му или кърмата е достатъчна  newsm78. през деня няма да се кърмим на поискване, тъй като съм на работа

# 355
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Хайде пак аз да отговоря LaughingПредложи му. Въпреки, че Мартина е от бебетата, на които е давано вода от раждането, тя започна да пие, чак като въведох твърдите храни. И по-точно зеленчуковите пюрета. Предложи му, пък той ако има нужда, ще пие, ако му стига кърмата-няма да пие.

# 356
  • Мнения: 1 909
Здравейте, захранващи мами!
Да ви се похваля, че моята девойка най-после започна като че ли да оценява домашните ми пюрета. В пюрето от зелен фасул с картоф сложих и малко лук  и тя прояви доста по-голям интерес. Не че е изяла кой знае колко, няколко лъжички само, но все пак отваряше устата eat Днес й направих от морков и лук, с малко прибавка от вчерашното. Да видим дали ще имам успех... Rolling Eyes

# 357
  • Мнения: 988
Чумби, а как добавяш лука - суров преди пасирането или го вариш с пюрето или как точно?

# 358
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Какво знаете за кестените?Мога ли да дам на 11-месечно бебе? Тъкмо им е сезона, а и аз ги обожавам. Дали ще е удачно да дам на малката?Имам впредвид сварени.

# 359
  • Мнения: 1 353
Който дава домашно приготвени пюрета, слага ли АМ/кърма в тях и ако е да по колко? Педито ми каза като не мога да се изцеждам, за да слагам кърма да прибавя АМ. Също каза да давам краве сирене, но заради моят сезонен ринит да купя хипоалергенно АМ за пюретата. Това не са ли противоречиви съвети newsm78

Общи условия

Активация на акаунт