Кисело мляко; чай

  • 5 129
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 133
Така и така си отворила форума, авторке, прочети и за захранването на бебета, и за водата... Не само в Англия, но и тук - и то от доста години - се захранва след 5-6 месец, не се препоръчва да се дава вода на бебетата, киселото мляко не е първи избор...

# 16
  • Мнения: 5 299
Първо, не е хубаво да се сменя прекалено често ам, защото стомахът на бебето привиква и после като го смените е вероятно да се появят колики. Второ, в Англия не те консултират педиатри, а специалисти, които се занимават с бебета. Трето, не знам на кого сте попаднали, но при нас, малкия е почти на 11 м. от 10 месеца имахме среща и ми обясниха щом яде всичко да пробвам да му давам от нашата храна и да не се занимавам с пюрета. Четвърто, вече втори път ме съветват след годинката да започна да му давам прясно мляко за пиене, а не адаптирано, заради калция в него и необходимостта му за зъбите. Както й да запопна тогава да давам витамини. В Англия АМ нито е толкова скъпо като в Бг, нито е толкова недостъпно. Пето, напълвате стомаха на бебето с вода и после се чудите защо не иска да яде Ам. Ми, как да иска, като той е пълен. Не знам какъв е тоз зор да се дава вода на бебе, което пие мляко. Млякото е течност, освен храна. Като искате да не харчите пари за Ам, започнете захранване, по добре отколкото да давате кисело мляко. Още повече че киселото мляко тук изобщо не е кисело мляко. Няколко пъти споменах при консулта че давам кисело мляко и те отново ми обясниха да почна прясно. Значи в тяхното кисело даже и калции няма, смятай колко е мляко.
Напълно нормално е ако бебето е едро 180 мл. да не стигат. Всички бебета са различни, хапват различно.

# 17
  • Мнения: 5 563
Brumm, хубаво раздавате съвети, но не са напълно правилни. На 3месечно бебе му е рано за захранване, а абсурд да говорим за КМ. Иначе съм съгласна, че с водата само му се пълни коремчето и за това отказва мляко.
Бебе на 3 месеца се храни с АМ или кърма и нищо друго.

# 18
  • Мнения: 5 299
Аз не раздавам съвети. Всеки си има глава на раменете. Но определено пюре е ьа предчочитане пред кисело мляко, за мен. Даже не говорим, че кърма или ам са определено най-подходящото за три месечно бебе. Но явно жената не мисли така.

# 19
  • Мнения: 25
Кисело мляко се даваше на бебетата в миналия век, когато нямаше АМ или не всеки можеше да се уреди за него.
Седни и си помисли ти в кой век живееш и какво налага да гледаш бебето си като едно време, при положение че имаш на разположение най-различни видове АМ?
Ако ще е така, гледай го с пелени и ги пери на реката, щото нали... като едно време...
Ти даже не можеш да му осигуриш чисто и качествено кисело мляко, ами сигурно ще разчиташ на това от магазините.
Кой ви каза,че не мога да му осигуря домашно кисело мляко? Недейте да говорите глупости. Точно защото мога за това искам да й давам.

# 20
  • Мнения: 5 563
И пак не е препоръчително..

# 21
  • София
  • Мнения: 28 704
Киселото мляко няма необходимия състав за бебе, накратко казано. Кърмата или АМ го имат. За кърмата е ясно, АМ е адаптирано за съответната възраст мляко. Киселото мляко не е адпатирано за съответната възраст. Давайки кисело мляко на едно бебе, то няма да получава необходимите за възрастта хранителни вещества. Това му вреди.

# 22
  • Мнения: 5 563
Плюс това, ако не се лъжа вече, колкото по -рано се даде КМ, толкова по-голяма е вероятността за алергия. Поне така са ми казвали на мен.

# 23
  • Германия
  • Мнения: 3 437
Плюс това, ако не се лъжа вече, колкото по -рано се даде КМ, толкова по-голяма е вероятността за алергия. Поне така са ми казвали на мен.
Еее, ще е алергия, но от домашно кисело мляко! А не от купешко 🙄🙄🙄

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 14:21 от Не се сърди, човече

# 24
  • Мнения: 46 546
Не. Не можеш да му даваш кисело мляко, то се дава, когато няма друго, за да оцелее човек. Но не е пълноценно, защото няма нужните калории и вещества и води до недохранване. Освен това не е адаптирано към възрастта и има висок риск от АБКМ.

Живея в Англия и тук са по друг начин нещата,захранват ги чак към 7-8 месец по препоръки на педиатър. И аз изобщо не ги и слушам,не ми даваха да й давам вода до 1годинка,което е лудост за мен. Въпреки това й давам от първият месец,а за захранването е ужасно и за това се допитвам до повече хора.
Във всички бели страни са такива препоръките. И не е случайно. Кърмата/млякото са почти 100% вода. Природата така е създала новородените, че да си набавят всичко от него. Няма бозайник, който да дава на бебетата си вода.
Приемът ѝ нарушава баланса, като пълни корема и замества изпитото количество мляко. Затова детето ти не може да пие достатъчно мляко, но е гладно.
Това, което правиш е опасно и ще доведе до недохранване.
Сподели с педиатъра си точно какво и по колко даваш и следвай стриктно съветите му.

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 14:06 от Не се сърди, човече

# 25
  • Мнения: 19 092
А в Англия въобще домашно кисело мляко става ли? Вирее ли закваската, дори и да намери такава?

# 26
  • Мнения: 267
Не знам в Англия има ли АМ на Хип, ние бяхме много доволни. Рано му е на бебчо за КМ, дори и да осигурите домашно. Водата също намалете,  достатъчно е да изплаквате с лъжичка вода след хранене. На възрастта на вашето дете, моето имаше колики и в АМ слагах Лефакс направо в млякото и предаваше лек допълнителен вкус и малката го ядеше с повече апетит. Тя е с голям апетит още от раждането и изпреварваме с около 30 мл. препоръките за възраст/количество. На какъв период от време и предлагате храна?

# 27
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 029
А в Англия въобще домашно кисело мляко става ли? Вирее ли закваската, дори и да намери такава?

За домашно кисело мляко не знам,но на сестра ми ѝ пращах закваска за кефир,който си приготвяше и даваше на племенничките,но и двете бяха над 1 годинка.Прави се по същия начин като КМ,само дето закваската е за кефир и става като айрян.

# 28
  • Мнения: 25
Не знам в Англия има ли АМ на Хип, ние бяхме много доволни. Рано му е на бебчо за КМ, дори и да осигурите домашно. Водата също намалете,  достатъчно е да изплаквате с лъжичка вода след хранене. На възрастта на вашето дете, моето имаше колики и в АМ слагах Лефакс направо в млякото и предаваше лек допълнителен вкус и малката го ядеше с повече апетит. Тя е с голям апетит още от раждането и изпреварваме с около 30 мл. препоръките за възраст/количество. На какъв период от време и предлагате храна?
Докторите ми казаха да не спазваме режим и за това няма,когато поиска тя тогава й давам.

# 29
  • Мнения: 267
Според мен ако не давате водичка бебето ви ще си предпочита АМ.

Общи условия

Активация на акаунт