А има ли дечица които не са могли да свикнат в яслата

  • 1 162
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Виж ми подписа. След месец излизам по майчинство и няма да ходи. Днес беше особено доволен, че остана с тати вкъщи и че щели да ходят на реката и на разходка.
В интерес на истината с градината е по-добре, но явно тоя тип заведения не му допадат.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Моят не свикна, но не е пример, защото ходи само три дни. Аз обаче имам също отчайващи спомени на "безгранична тъга" като Белинда и усещане за абсолютна безперспективност (сега така мога да го нарека). Миризмата в яслата/д.градина ме хвърля в това време и отново се чувствам за момент плачеща, изключително тъжна, на тавана, сама или като на конвейер. Звуците на чинийките, белите униформи, дезинфектантът, дори рисунките по стените, които и тогава ми никога не са ме привличали... като че ли ми импланитараха идеята да не очаквам нищо хубаво, нищо вълнуващо от живота, че няма избор и че не съм от тези, които "могат". Едва ли е имало индивидуален подход тогава. Мисля, че е до тип нервна система или нещо по-дълбоко, до тип човек и т.н. Не съм била редовен посетител, де, така или иначе, майка ми работеше на половин бройка заради мене, бабите, лелите са ме гледали... и така. Доколкото имам познати и приятели, с които сме говорили за тези периоди, тези случаи са сравнително малко.

# 17
  • Мнения: 3 537
Моята вече ходи с голямо желание.Днес бърза да влиза в групата,сяда на масата и си иска закуската от лелката. LaughingДнес ни е 9 ден. Wink

# 18
  • Мнения: 1 722
Сега се срещнах с моя позната - детето и започнало да се напишква и нааква всеки ден пред вратата на яслата - а преди това никога не го било правело /на 2 г. е/. Посъветвали я да го спре за 1 месец и да види какво ще стане. Детето спряло да се напишква и нааква. Но след като пак го пуснала, нещата се повторили. Сега тя и мъжът и щели да се местят на село при бабата по майчина линия, за да можели да работят, а тя да го гледа. Но хората са доста бедни и нямат избор да останат на старата си работа и да наемат детегледачка.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 688
толкова тъжни истории
неискам детето ми да страда и се надявам там да му хареса.Аз и баща му сме с много хубави спомени от тези си години/Аз ревях че неискам да ме прибират вкъщи:)/

# 20
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Е, имай предвид, че това са единични случаи. Не всеки може да се нагоди, чак и да му е приятно. Аз също имам само хубави спомени от ДГ.
До дете си е. Ще усетиш, ако нещо не е наред. Докато свикне с яслата беше зор. Първоначално го взимах на обяд, отказваше да яде там, после отказваше да спи и дремеше на масата.....това два месеца, с прекъсване заради болестите.
Моя сега след лятната ваканция рева два дни, но после се окопити и без рев влизаше, но просто явно не му понася и определено е доволен, когато не е на детска.

# 21
Мади свикна барзо барзо за няма и седмица и в яслата и градината

# 22
  • Мнения: 529
Направо се изплаших като прочетох мненията  Confused
На мен ми предстои тръгване на работа от октомври и ще давам малкото на частна ясла, че не се вредихме за държавната  Sad Наистина ли толкова много боледуват, все повече се плаша. Когато отидох в яслата на оглед, заварих една много мила картинка и все се моля и Дарко да се впише в нея  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт