въпрос относно количка

  • 1 669
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте, настоящи и бъдещи мами:)
И ние о4акваме бебе през зимата. Купихме коли4ка на ТСМ, която ни я продадоха като комбинирана - подходяща и за новородено и за бебе над 6 месеца, но нас ни притеснява, 4е подложката за бебето не става абсолютно равна, а е под лек наклон. Дали това ще е проблем и може ли да има някаква опасност за изкривяване на гръбчето на новороденото.

Ето линк към снимки на количката:     http://www.snimka.bg/album.php?album_id=60592

Това е максимума, който се накланя в легнало положение. Моля помогнете Sad

# 1
  • Мнения: 8 917
Аз бих препочъчала да изравните наклнона като сложите отдолу одеалце или някаква пелена Peace

# 2
  • Мнения: 409
Аз бих препочъчала да изравните наклнона като сложите отдолу одеалце или някаква пелена Peace
И аз така мисля. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 3 452
Много е хубава количката. Може наистина да се сложи нещо отдолу.

# 4
Благодаря Ви за отговорите  Grinning Количката и на нас ни харесва много, а и е на доста добра цена  Rolling Eyes Бяхме се притеснили, че няма да свърши работа за новородения бебчо  Joy

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Няма да е зле да поизравните малко. Чудно защо комбинирана количка има такъв наклон  newsm78  Понеже съдя по моята, която си беше съвсем равна, ми е интересно...

# 6
  • Мнения: 1 058
Когато купувах и аз много се чудих, затова купих три в едно. Най-добре е наистина да сложиш нещо отдолу.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 043
А не може ли да купите допълнително някакъв порт бебе с твърдо дъно, който да става на тази количка? Аз знам, че бебето трябва да е в напълно легнало положение.

# 8
  • Мнения: 1 101
Според мен бебето трябва да е в напълно легнало положение. Въпреки, че масово по магазините се предлагат точно такива колички (с лек наклон).   Но ако наистина сложите нещо отдолу, мисля че добре ще се получи  Peace  Количката и на мен ми харесва  Wink

# 9
  • Мнения: 1 910
Може би може  да си я ползваш и така щом наклона не е голям. Все пак децата, които например имат рефлукс ги държат легнали под 45 градуса. Щом лекари го разрешават едва ли лекия наклон на количката е чак такъв проблем. И ми е интересно как с пелена и одеалце се променя наклона. Може би визуално...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 043
Може би може  да си я ползваш и така щом наклона не е голям. Все пак децата, които например имат рефлукс ги държат легнали под 45 градуса. Щом лекари го разрешават едва ли лекия наклон на количката е чак такъв проблем. И ми е интересно как с пелена и одеалце се променя наклона. Може би визуално...

В този случай не се ли слага цялото бебе под такъв наклон? Имам предвид, че то лежи в една равнина, която е под 45 градуса спрямо пода, например. А в количката ще има чупка в кръстчето, което всъщност трябва да се избягва.
Оф, как го обясних, дано да ме разбрахте  Confused

# 11
  • Мнения: 1 910
lila , и това е така. Но да кажем тя ще слага бебето малко "по-нагоре" и готово. Няма да се получава чупка при кръстчето. И ако някой се притеснява толкова от лекия наклон най-добре да си вземе количка, която напълно отговаря на изисквванията му. Защото не можете да ме убедите, че одеалца и пелени правят нещата по-добри. Освен може би някакво вътрешно удовлетворение, че са "взети" някакви мерки.

# 12
  • Мнения: 564
Няма ниакъв проблем за такъв малък наклон - това го каза и професорът по ортопедия от клиниката в Горна Баня, който води лекцията  на сп. '9 месеца' миналата седмица. А също така съм говорила и с педиатър от Пирогов по този въпрос.
Така, че - със здраве да си ползвате количката  Peace

# 13
Разли4ни мнения и малко се обърках:)

Когато купувахме коли4ката нямаше книжка към нея, защото в магазина я бяха изгубили и няма как да сме напълно сигурно 4е това е подходящата коли4ка, но нали голям мерак да купим Simple Smile)

В крайна сметка има и други алтернативи докато бебо стане на 6 месеца: кенгуру или стол4е за кола, но ми се струва 4е и стол4етата за кола са  с лек наклон ??? (поне от снимките в онлайн магазините).

Някъде бях 4ела из форума, 4е някои мами са доволни от коли4ките с лек наклон, защото бебо не повръщал.




# 14
  • Мнения: 1 910
Florian, аз детето си го возя от един месец в количка със слаб наклон. Не са забелязани някакви проблеми за сега. Не твърдя, разбира се, че това е правилния вариант.
Кенгуруто е хубаво нещо, ако е добре измислено. И пак не всички стават за съвсем малки бебета.
В столчето за кола детето също не е легнало 'на равно'. Добре е да е някаква по-добра марка, защото те покриват доста изисквания. Бих ти препоръчала и в него да не слагаш одеалца и тем подобни. Хората са го мислили с ортопеди и са гледали и сигурността на детето в колата. В България има ортопеди, които препоръчват да се слага одеалце, но не се ли притесняват, че така променят нещо върху което вече някой е мислил вече, не знам. И дали точно тези промени няма пък да доведат до някакви проблеми. В Холандия, Германия и Белгия не съм видяла до сега някой да прави някакви "подобрения" в стил 'направи си сам', каквито са препоръчвани в България.
Та с две думи, каквото и да правиш важното е ти да намериш някакво логично за себе си обяснение и сама да си вземеш решение.  Wink

Последна редакция: ср, 06 сеп 2006, 18:04 от 7of9

# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Някъде бях 4ела из форума, 4е някои мами са доволни от коли4ките с лек наклон, защото бебо не повръщал.

Е, това най- малко зависи от количката  Wink Моята не е повръщала и в напълно легнало положение  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 992
хубава ви е количката със здраве да си е ползвате, а портбебе няма ли към нея след като е комбинирана  newsm78 по стария вид триколки на тсм имат портбебе

# 17
Имаше портбебе, но не се продаваше към коли4ката, а отделно. Видя ни се доста неудобно за носене а и не ни хареса дизайна.Спряхме се на варианта - стол4е за кола, което е и портбебе и сега проу4ваме въпроса.
 newsm78

# 18
  • Мнения: 4 362
Аз също бях с ТСМ триколка в началото и има също наклон,но има и порт бебе ,което изравняваше,но после го махнахме  Rolling Eyes и малката си лежеше така без проблем,а  и наклона не е толкова голям  Wink
Обаче незразбрах защо ви се видя порт бебето неудобно за носене?Мамите ти го препоръчаха към количката /защото по принцип ТСМ са с порт бебе/

П.С Но май този модел ТСМ нямат порт бебе  Thinking

# 19
  • Мнения: 8 917
Не са забелязани някакви проблеми за сега.
...... но не се ли притесняват, че така променят нещо върху което вече някой е мислил вече, не знам. И дали точно тези промени няма пък да доведат до някакви проблеми. В Холандия, Германия и Белгия не съм видяла до сега някой да прави някакви "подобрения" в стил 'направи си сам', каквито са препоръчвани в България.
  Wink

Аз съм слагала пеленка във вдлъбнатата част на столчето за кола и по твоята локика, 7of9, засега не са забелязани никакви проблеми. И, разбира се, че с одеалце или пелена може да се изправи наклона и то не "само видимо" Wink Peace

# 20
  • Мнения: 1 910
Хехехеее, The Sun, логиката ми е съвсем различна от тази, която ти си изфабрикувала.   Laughing  Аз дизайна на количката не съм го нарушила (10-те градуса наклон си е там), а ти си правиш неизпитани от производителя "подобрения". Wink  Най-малко не можеш да си сигурна  дали не си намалила сигурността. В упътванията обикновенно пише, че фирмата производител не носи отговорност, ако...Хубавото е че на повечето от нас не ни се налага да разбираме ефективността със и без "подобрения".   thumbsup

А за одеалцето и  наклона... Важното е мама да е спокойна.  Peace

# 21
  • Мнения: 994
вие направо ме шашнахте Shocked - защо трябва да се слагат пелени или одеалца за изравняване? какво лошо му има на наклона за новороденото? моите и двамата от съвсем крехка бебшка възраст са се возили в столче за кола с наклон и количката ни беше с наклон. не съм ползвала пеленка за изравняване. и сега какво мога да очаквам? някакви ортопедични проблеми ли? и двамата проходиха преди годинката, нямали са локсации, изкривяване на гръбначния стълб - има ли нещо друго, от което може да страдат, защото са били возени под наклон? ако има наистина проблем поне да си предпазя новото бебе - ако трябва да му уплътнявам столчето.

# 22
  • Мнения: 9
Аз имам същата количка и мисля че си направила добър избор. Тази количка може да сложи в малкия си джоб повечето прехвалени и скъпи марки. Лично за мен е перфктна - високо проходима, лесно се управлява и не на последно място евтина. В самото начало слагах портбебе-то 1-2 пъти, но после само една по-дебела пеленка от тези, с които се изписват бебетата от болницата.

# 23
  • Мнения: 4 621
Много ви е хубава количката Peace Според мен не е необходима да правиш от така наречените"подобрения"  - можеш да си слагаш бебчето и под лек наклон Peace

# 24
  • Мнения: 23 126
Може би може  да си я ползваш и така щом наклона не е голям. Все пак децата, които например имат рефлукс ги държат легнали под 45 градуса. Щом лекари го разрешават едва ли лекия наклон на количката е чак такъв проблем. И ми е интересно как с пелена и одеалце се променя наклона. Може би визуално...
PeaceИма колички,които точно това им е реклама-че са с лек наклон,който е подходящ за  пеленачета и предпазва от синдрома на детската смъртност..Мисля,че порт-бебето е по-опасно,ако се използва ежедневно и дълго време.

# 25
  • Мнения: 1 910
Понеже все ме обвиняват, че съм инат...ами порових в интернет и никъде не намерих предложение да се слага нещо в самото столче за кола. Ама никъде.
Пише бебето в столчето да е под ъгъл от 45 градуса и обратно на движението, защото това е най сигурното. Ако се наложи да се коригира ъгъла до 30-45 градусов тогава да се ползва навита кърпа (или специална подложка) ПОД самото столче(кошница). Също пише НИКОГА да не се слага под бебето или зад него нещо, освен идващите със самото столче упътнения (разбирай допълнителните умалители подходящи за малки бебета). Евентуално за съпорт на главата може (т.е. ляво и дясно) Ето тук обяснение и с картинки. Ако някой намери друга информация, да я пусне.

P.S. То това малко допълнителна информация де, не съвсем по темата, но нали стана въпрос...пък и не е зле да се знае. Особено с маниера на шофиране в България. А и ако парите са проблем, между столче за кола и порт-бебе бих избрала столчето. Така или иначе в студените месеци не се излиза кой знае колко дълго...

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 12:04 от 7of9

# 26
  • Мнения: 742
Аз лично се страхувам да сложа Криската в такава количка - не ми се струва достатъчно стъбилна, а и за новородено трябва да е по - затворена /все пак идват и студени месеци/ и "по-равнинна". Нашата количка е с два коша - "зимен" и "летен", т.е така изглежда летния ни вариант - http://snimka.bg/album.php?album_id=59248
Криската е на 4 месеца и половина и все още се страхувам да ползвам този кош - дори коланите още са й големи...
В зимния кош - е на равно, спи удобно и е защитена от вятър...

Това е моето мнение - но вие решавате! Щом ви харесва количката...

# 27
  • Мнения: 144
Аз лично се страхувам да сложа Криската в такава количка - не ми се струва достатъчно стъбилна, а и за новородено трябва да е по - затворена /все пак идват и студени месеци/ и "по-равнинна".
според мен особенно в първите месеци беб4о трябва да е в хоризонтално положение .а и с тая зима в БГ?много 6те се проветрява беб4о в нея.ако е под наклон не е добре да лежи пове4е от 2 4аса поне намен така ми обясниха тук на консултациите.ти си ре6ава6 наи добре

# 28
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Според мен бебето трябва да е в напълно легнало положение. Въпреки, че масово по магазините се предлагат точно такива колички (с лек наклон).   Но ако наистина сложите нещо отдолу, мисля че добре ще се получи  Peace  Количката и на мен ми харесва  Wink
Наистина количката изглежда супер.Със здраве да си я ползвате и много разходки да направите.И аз мисля обаче,че трябва да не е под наклон.

# 29
според мен особенно в първите месеци беб4о трябва да е в хоризонтално положение .а и с тая зима в БГ?много 6те се проветрява беб4о в нея.ако е под наклон не е добре да лежи пове4е от 2 4аса поне намен така ми обясниха тук на консултациите.ти си ре6ава6 наи добре

мисля, че зимата няма да изкарвам новородения бебчо за повече от час навън 

Последна редакция: чт, 07 сеп 2006, 13:50 от Florian

# 30
Аз имам същата количка и мисля че си направила добър избор. Тази количка може да сложи в малкия си джоб повечето прехвалени и скъпи марки. Лично за мен е перфктна - високо проходима, лесно се управлява и не на последно място евтина. В самото начало слагах портбебе-то 1-2 пъти, но после само една по-дебела пеленка от тези, с които се изписват бебетата от болницата.


Това което ни притесни е малка лепенка отдолу на количката, която в последствие видяхме. На нея пише че количката не е подходяща за деца под 6 месеца!! Чудя се защо не е подходяща  newsm78 newsm78

# 31
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Не мисля че трябва да преправяш хубавата количка с разни подложки и т.н.Мойта беба от 15-я ден е в столче за кола, което ми се струваше толкова изправено че послушах бабите, които се ужасиха че детето е седнало едва ли не и сложих одеалце.Когато я заведох на ортопед за профилактичния преглед (малката тъкмо беше навършила 1 мес.) той ме навря на кучето в ... че съм сложила тия боклуци под дупето и че ако има риск да се получи изкривяване или локсация то причината няма да е в столчето а в мойте постелки.И ми показа отзад на столчето си пише съвсем ясно: 0 - 13kg.Мисля че е прав, все пак тия фирми дето ги произвеждат със сигурност знаят какво правят.Ти си решаваш как да постъпиш.Ще си усетиш и по детето.Бъдете щастливи, мн ви е хубава количката и да отгледате едно здраво и игриво детенце в нея

# 32
  • София
  • Мнения: 614
моя приятелка е с такава количка и си взе портбебе;не е неудобно,а и наистина е хубаво да не е под наклон бебето,поне в самото начало.

# 33
  • Мнения: 374
хубава е количката, но въпреки, че е комбинирана, е за по-голямо бебе.новороденото, както са ти казали някои майки, би трябвало да е в напълно легнало положение.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 873
Понеже все ме обвиняват, че съм инат...ами порових в интернет и никъде не намерих предложение да се слага нещо в самото столче за кола. Ама никъде.
Пише бебето в столчето да е под ъгъл от 45 градуса и обратно на движението, защото това е най сигурното. Ако се наложи да се коригира ъгъла до 30-45 градусов тогава да се ползва навита кърпа (или специална подложка) ПОД самото столче(кошница). Също пише НИКОГА да не се слага под бебето или зад него нещо, освен идващите със самото столче упътнения (разбирай допълнителните умалители подходящи за малки бебета). Евентуално за съпорт на главата може (т.е. ляво и дясно) Ето тук обяснение и с картинки. Ако някой намери друга информация, да я пусне.

P.S. То това малко допълнителна информация де, не съвсем по темата, но нали стана въпрос...пък и не е зле да се знае. Особено с маниера на шофиране в България. А и ако парите са проблем, между столче за кола и порт-бебе бих избрала столчето. Така или иначе в студените месеци не се излиза кой знае колко дълго...


Напълно съм съгласна с теб 7of9 newsm10.

# 35
  • Мнения: 374


Това което ни притесни е малка лепенка отдолу на количката, която в последствие видяхме. На нея пише че количката не е подходяща за деца под 6 месеца!! Чудя се защо не е подходяща  newsm78 newsm78
а да, това е което забравих да ти пиша по-горе, че едва след 6-тия месец се повдига опората на гръбчето.това го е пишело и в други теми, а и на самата количка ясно си пише, че не е за новородени.

# 36
  • Мнения: 994


P.S. То това малко допълнителна информация де, не съвсем по темата, но нали стана въпрос...пък и не е зле да се знае. Особено с маниера на шофиране в България. А и ако парите са проблем, между столче за кола и порт-бебе бих избрала столчето. Така или иначе в студените месеци не се излиза кой знае колко дълго...


и аз бих ползвала столче, а не порт бебе- много по-стабилно е и сигурно!

# 37
  • Мнения: 994
хубава е количката, но въпреки, че е комбинирана, е за по-голямо бебе.новороденото, както са ти казали някои майки, би трябвало да е в напълно легнало положение.

моля ви кажете ми защо трябва да е в напълно легнало положение новороденото? newsm78

# 38
И ние днес окон4ателно решихме да вземем стол4е, а не портбебе. Ходихме пак до магазина и го разгледахме по-обстойно това портбебе, но е доста нестабилно, нефункционално и грозно. Не ги продават с коли4ките ве4е:)  Стол4етата са по-стабилни и удобни, но гледах няколко модела и вси4ките са с наклон:)
А относно коли4ките ...влезнах и в друг магазин на ТСМ и там предлагаха същата като нашата коли4ка за комбинира, подходяща за новородено и като я огледах и тя имаше същата лепенка:).  

В крайна сметка бебето да се роди живо и здраво ще е декември-  януари, та поне до март няма да има толкова дълги разходки:)

Влезнах в магазин на Чико, за да разгледам коли4ките за новоредните. Странно, но коли4ка  за новородено е със стол4е за кола, което се монтира на коли4ката и се оказва 4е бебето пак спи под наклон.

 Simple Smile Sunglasses Rolling Eyes

# 39
хубава е количката, но въпреки, че е комбинирана, е за по-голямо бебе.новороденото, както са ти казали някои майки, би трябвало да е в напълно легнало положение.

моля ви кажете ми защо трябва да е в напълно легнало положение новороденото? newsm78


Дам! И аз бих искала да знам! newsm78

# 40
  • Мнения: 994
Влезнах в магазин на Чико, за да разгледам коли4ките за новоредните. Странно, но коли4ка  за новородено е със стол4е за кола, което се монтира на коли4ката и се оказва 4е бебето пак спи под наклон.

 Simple Smile Sunglasses Rolling Eyes

това е така наречената travel system  - страшно е удобно. Защото няма нужда да будиш заспало бебе като го изнасяш от колата например.  Моите и двамата в такава количка са се возили - винаги под наклон

# 41
  • Мнения: 1 353
 Най-удачно е било да вземеш количка с равно дъно, но и тази не е лоша. Още по-добре че ще е под наклон, защото ще има по-малък риск от повръщане.

Общи условия

Активация на акаунт