АПРИЛСКИТЕ И МАЙСКИТЕ ДЕЦА ПОСРЕЩАТ ЕСЕНТА

  • 13 671
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 435
Здравейте!
За съжаление няма да разведря темата. Дария отново е болничка и е при баба си. 

Желая от сърце всички бебчовци и дечковци да оздравеят бързо! Веси, съчувствам ти!

Аз smile3511, ходя от интервю на интервю за нова работа, на ръба на отчаянието съм, въпреки че  зная,  че може и по-зле да е, но не искам да го изпитвам.

Хайде съберете се и се веселете и заради нас, направете си супер парти newsm68 dance dazzler1 lalalala moresmile

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 14:56 от M&D

# 241
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Здравейте и от Добрич!

При нас - единия ака редичко, другия повръща. Истинска идилия. :

Ох, много съжалявам! Дано се оправите по- бързо!  Praynig  Praynig

M&D, съжалявам за Дарито. Cry От какво е болно момиченцето ти?
Това с интервютата за работа, е уж позната история. В смисъл, че и аз реших да не се връщам на старата си работа и сега използвам докато ми тече неплатеният отпуск по майчинство да търся нещо ново.
Обаче, ти поне на интервюта ходиш Wink
Пък аз Cry, имам чувството, че само като ми видят годинките и семейното положение (разбирайте брой дечурлига Mr. Green) от CV-то... Не ме викат често за интервю, даже и да им отговарям на изискванията.
Тъй де, да се оплача и аз.  Остарях явно. Cry

Моят синковец заспива много късно вечер, в чудо съм се видяла. Преди 23 часа ако заспи, ще е късмет (а го слагам най- късно в 22,30 в леглото). Наборчетата как са със съня?
За памперса, нищо ново. Понякога мисля, че се напикава от яд нарочно, голямо рогато такова едно Simple Smile...
Иначе в последно ми позволява да го сложа на гърнето, ако усетя кога му се ака. Даже и да е "пуснал малко ", няма нищо против да довърши където трябва. Така, че това е малка победа. Друг е въпросът, че аз съм блейка, и я го хвана, я не.

# 242
  • Мнения: 6 243
Веси, видях ти темата в "Кърменето" и ти написах отговор, ама нещо се прецака форумът в този момент и не излезе. С две думи - нормално е да си ака така човечето, не му се притеснявай. Ако пишка редовно и е весел и жизнен, нека си ака когато и колкото си иска. Има кърмачета, дето пускат бомбата веднъж седмично, ама така яко, че се усеща чак в Македония.

При нас нищо ново, освен че речникът на Ирина е станал смущаваш - покрай батко й. Редовно употребява думи като "готин, готино", снощи ми заяви, че я болял "гъза"... а не минават и десет минути, без да заяви, колко е красива. Ходи из къщи накичена като лингурка с де що намери лъскаво и не дава да я пипнеш, щото така била красива. Като майчето пее и фърля гибеци, явно към катуна я влече, ами само се моля да я вземат по-рано, че е такъв пожар!

Баткото го почва пубертета и мисля да минавам на дилянка, а ако не помогне - на водка с портокалов сок. Едното чаве кара бебешки пубертет, другото - нормален пубертет, а аз имам ограничен запас от търпение и вече не ми стига... Но се успокоявам,че са се задали празници, все ще ги изтърпя някак моите двамцата калпазани.

# 243
  • Мнения: 435
 Joy Ех, Хапчиче, благодаря ти, че ме разсмя Hug
И Дария контактува често с големите си братовчеди и си обогатява речника със супер яко,  абсолютно, впрочем...

Виждам, че темата ни наближава 15стр., хайде предлагайте заглавия Grinning newsm78 Коледни приготовления ... newsm78 мислите ми дават заето Embarassed

# 244
  • Мнения: 1 341
Оффф и Кети се поразболя. Не е нищо страшно - един травиален прозрочен попол и лека мокра кашлица. Еййй многоме е яд катое болна. А сеганямам идея откакво серазболя. Вярно,че не съм спряла да ямъкнапо клубове, ама.... имам чувството, че от нищото се разболя.

Не помня похвалих ли ви се, че вече казваме Р. Не на всички думи, но на тези, които Р-то е в думата, но ако е първа буква си е чисто Л

# 245
  • Мнения: 7 106
Жени, дай веднага 2х2 капки клеева тинктура и после ще говориме  Wink. Но ако до сега не си давала, тествай с 1 капка в сгъвката на лакътя и ако до час няма реакция (сърбеж, зачервяване) давай смело. Знам че даваш хомеопатия, но съм сигурна, че прополиса няма да антидотира хомеопатичните препарати.
Аз сутринта се събудих със наболващо гърло, което на обяд си ме болеше вече знраво. Изпих веднага 30 капки прополис и вече не ме боли, а като го гледам не е и червено вече даже. Разтварям ги в малко вода или мляко.
Дребното на снаха ми беше болно два пъти наскоро и изпозарази всички ни, но на Ева и давах профилактичто по 2 капки след всеки контакт с тях и на нея и няма нищо. А мъжа ми го изкара 2 дни в леглото.
Пожелавам на всички бързо оздравяване  Hug.

Сладка, тази твоя сладка Иринка ме задави от смях  Laughing! Да я изям с кипрата Heart Eyes.

# 246
  • Мнения: 6 243
Зори, обясни като за пълни профани как да си направя или набавя тая клеева тинктура? Искам да опитам, но не знам купува ли се, прави ли се  newsm78

# 247
  • Мнения: 1 341
Сладка, мисля,че в аптеките се продава.

Аз много добре си овладявах нещата с Цитросепт, но този път ТъЦъ. На обяд я водих на хомеопат и й дадоха хомеопатични  капки. Детето е значително по-добре вече. Нищо не мипречи да й дам и  клеева тинктура. Леле, че съм заспа. Ей сега докато ти пиша и се сетих, че аз имам това чудо. Точно моята хомеопатка ми го е препоръчвала. Едно бяло, пластмасово шишенце с жълто етикетче. Ама съм голяма заспа ейййййй  ooooh!

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 19:57 от Evjeni

# 248
  • Мнения: 7 106
Едно бяло, пластмасово шишенце с жълто етикетче. Ама съм голяма заспа ейййййй  ooooh!

Точно така! Продава се в аптеките под наименованието "Клеева тинктура". Струва под 2 лева.

Другият вариант е да си го направиш сама. З0 грама прополис се разтварят в 100 гр. 95 градусов етилов спирт. Държи се на тъмно и хладно място, като периодично се разклаща. След 5-7 дни се прецежда през марля и се съхранява в тъмно шише или бурканче на тъмно място.
За възрастен профилактичната доза е 20-30 капки дневно, разтворени във някаква течност. За деца дозата е по капка за всяка една година от възръстта на детето. Значи за нашите по 2 капки дневно. За ударна доза, когато започва заболяване, се пие 3 пъти дневно от тази доза.
Аз си имам едно шишенце от купешката, от което давам на Ева при нужда, а от домашно направената пием и мажем ние с баща и.
Някои ще ги притесни факта, че това все пак е спиртен разтвор, но предпочитам Ева да изпие 20 капки спирт, отколкото 1 антибиотик. Поне при нас това чудо е много ефикасно.
Пусни и един Гугъл, има няколко специализирани сайта с подробни обяснения.

# 249
  • Мнения: 6 243
Предпочитам да си купя. И без това у нас никога не е имало прополис, нито пък имам чист спирт - вместо да бъркам алхимични смески, по-ми е лесно да ида до аптеката.

Ще взема да си взема едно шише и да й давам профилактично. Досега добре се е държала, лекарства още не е пила, ама с тая наближаваща зима, по-добре да се подсигуря допълнително.

Мерси много за съветите и препоръките  Hug

(отивам да я набия, защото в момента разпилява памперси и мокри кърпи в спалнята, а и ми мирише на акано)

# 250
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Значи за нашите по 2 капки дневно. За ударна доза, когато започва заболяване, се пие 3 пъти дневно от тази доза.

Та, пак да обясниш на блейките  Embarassed.
Значи за ударна доза на нашите малчугани се дава 3 пъти по 2 капки на ден, или...  newsm78

# 251
  • Мнения: 7 106
Значи за нашите по 2 капки дневно. За ударна доза, когато започва заболяване, се пие 3 пъти дневно от тази доза.

Та, пак да обясниш на блейките  Embarassed.
Значи за ударна доза на нашите малчугани се дава 3 пъти по 2 капки на ден, или...  newsm78

Да  Grinning.

Аз профилактично, имам предвид всеки ден, не и давам. Давам удърна доза (2х или 3х дневно) когато е била в контакт с болни или татко и е болен  Twisted Evil и ръси вируси, няколко дни подред и след това спирам. Не е била болна до сега, така че не мога да кажа как би повлиял на една започнала вече болест, но ние с мъжа ми, особено той се оправя точно за 2 дни с прополиса.
 Естествено винаги първо трябва да се тества на ръката, после с 1 капка дневно и постепенно да се увеличава, защото това е пчелен продукт и е възможно да предизвика алергична реакция.

Ей, аз звуча сигурно като някой поп, ама ми се иска да не боледуват дечицата, затуй така го хваля, защото виждам че при нас действа много  ooooh!.

# 252
  • Мнения: 1 341
Ей, аз звуча сигурно като някой поп, ама ми се иска да не боледуват дечицата, затуй така го хваля, защото виждам че при нас действа много  ooooh!.

Зори, аз по принцип винаги се вслушвам в алтернативния начинналечение. Хичне обичам лекарствата.
По-добре така отколкото да се пие антибиотик и  други  там алопатични неща. То и хомеопатията не е много добре. Аз за товасъм страхотен фен на Не лекарствата  (хомеопатията също е лекарство)

Аз много харесвам ЦИТРОСЕПТ, много  помага.То е екстракт от грейпфрут. Проблема при него е, че трябва да се дава в прясно мляко, защото така не се усеща ужаснсо горчивя му вкус.
А една приятелка излекува себе си и детето  си с едни капки, които съдържат 10 билки. Една от тях е мента, та аз за това не го давам (антидотира хомеопатията). Правят се инхалации и се пие. Страхотно е наистина. Утре ще Ви кажа как точно как се казва, защото наистина си заслужава

Специални благодарностинаЗори. Сега й дадох две капкиклеева тинктура и заспахме благополучно

# 253
  • Мнения: 435
Зори, равна нямаш  bouquet

# 254
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Вчера писах, писах, а то се изгубило гледам Cry Благодаря ви момичета за подкрепата Heart Eyes
Хапчице, аз не се притеснявах толкова много, докато педиатърката не спомена нещо за алергия и непоносимост към лактоза...А и от факта, че ака вода и всичко попива. За капак вчера тъкмо се похвалих, че с е позгъстило и се появи слуз и то много. СЕга пак съм в шах, вече незнам какво става newsm78 Ще записвам час за детска педиатрия при доц. Русева.

Малко смях - Викича понеже е заобиколен  от мацки (поне тези които говорят) в яслата, вече си говори в женски род. Вчера ме изненада с "Мамо, виж колко съм хубава"  #Crazy А си има нови 2 гаджета - Николинка и Габи. И им се обажда всяка вечер да им каже лека нощ, като разговора започва така: " Габи (съответно Ники) искаш ли ме?". Много се забавлявам с него Heart Eyes

И за алтернативната медицина - аз продължавам да давам Зелена енергия и Коластра и  дали заради това незнам, но Виктор не се е разболявал откакто тръгна на ясла септември. Освен едни сополи преди 2 седмици, които минаха за 2 дни без никакви други мерки да взимам. А аз също като видя, че се разболявам, взимам ударна доза Коластра - 4-5 хапчета. И Цитросепта го уважавам доста - преди само с него се предпазвах от болестите.

За повръщането - оказа се, че повръща от едно мляко, което баба му му е давала да пие в неделя. И естествено се оказа, че го е купила от някакъв дядо на пазара, кой знае в какво неизмито шише. Забраних вече тази практика, така че се надявам да не се повтаря.

Общи условия

Активация на акаунт