Студенти в UK - 12 и 3/4

  • 64 299
  • 751
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 640
Благодаря за линковете с бг магазини, препратих ѝ ги.
Гледах Скай Нюз тази сутрин, (обикновено не си причинявам новини) очакват затваряне на цялата страна.
Флаш, хубаво е че предупреждават, но щом е минала седмица и е безсимптомна, не виждам смисъл от изолация. В работата на дъщеря ми на два пъти имаше симптомни, пращаха всички хоум-офис и на 5-тия ден ги тестваха.

# 226
  • Мнения: 1 937
Има някакъв онлайн бг магазин, не знам дали е читав.

Читав е, дъщерите ми многократно са си поръчвали продукти за баница Simple Smile

Кураж на децата!
(Едното ми момиче е отново под карантина - но тя е ученичка и поне с храната няма зор, защото са изолирани в пансиона,  студентката - 3 курс, си е у дома и учи онлайн... ).

# 227
  • Мнения: 3
Моят син , учи в Абърдийн и след като им мина 14дневнета карантина от 07,09-21,09, от 22,09 до 06,10,2020 отново бяха в карантина, защото имаше болни сред състудентите му.
Първите 14дни ги пускаха да се срещат и да излизат по магазините.Нямаше никакъв контрол, както и дезинфекция в общите помещения...
Децата като него, които бяха под карантина първоначално бяха само 15души, но когато пристигнаха местните стана страшно и резултат беше на лице..
Просто не знам как издържа :само вътре, с прозорец който се отваря много малко, не им разрешаваха да се виждат ,дори в кухнята имаха график  , но мина.
През цялото това време нямаха почистване нито на стълби, коридори, бани и тоалетни, което е ангажимент на унито. В момента също нямат, той вчера е писал на администраторите . Много неща не са както трябва , очаквах повече за таксата която плащаме за общежитие, не ми е ясно как може когато има болни деца , а и да няма 14дни нито един чистач не се е появил...

# 228
  • Мнения: 408
Цитат
Rumi68вт, 13 окт 2020, 09:07
Моят син , учи в Абърдийн и след като им мина 14дневнета карантина от 07,09-21,09, от 22,09 до 06,10,2020 отново бяха в карантина, защото имаше болни сред състудентите му.
Първите 14дни ги пускаха да се срещат и да излизат по магазините.Нямаше никакъв контрол, както и дезинфекция в общите помещения...
Децата като него, които бяха под карантина първоначално бяха само 15души, но когато пристигнаха местните стана страшно и резултат беше на лице..
Просто не знам как издържа :само вътре, с прозорец който се отваря много малко, не им разрешаваха да се виждат ,дори в кухнята имаха график  , но мина.
През цялото това време нямаха почистване нито на стълби, коридори, бани и тоалетни, което е ангажимент на унито. В момента също нямат, той вчера е писал на администраторите . Много неща не са както трябва , очаквах повече за таксата която плащаме за общежитие, не ми е ясно как може когато има болни деца , а и да няма 14дни нито един чистач не се е появил...
- Ужас!

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 10:49 от i_nenova

# 229
  • Мнения: 14 418
На български флат, май апартамент?

# 230
  • Мнения: 408
Няма проблем, наистина превода на флат може да означава апаръамент, но аз съзнателно употребих английската дума защото:
1. няма общо с нашето понятие за апартамент- там в стаите във флата дори имат тоалетна, баня; някои само мивка- т.е. не е традиционния апартамент, какъвто си представяме, когато чуем тази дума.
2. кое точно дразни- думата, използвана от мен или че децата в този университет някак се справят в пандемията
3. винаги ли в някоя тема някой започва да се дразни от нещо си
4.мисля, че доста често съм помагала с каквото знам, за да дам идея, съвет. Щом всичко това няма значение и започваме да се захващаме за думички-вече само ще ви чета, ок.

Изтрих коментара си, за да не. предизвиква излишно дразнене 😊

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 11:13 от i_nenova

# 231
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Моля ви, мир!
Пропуснала съм изтритото, не знам защо е изтрито но на мен всяко мнение ми е полезно, без значение дали ме/ни засяга пряко към момента.
Ако някоя дума не знам, не разбирам поне по смисъл, или питам или си я превеждам, лошо няма.
Та - да не си съсипваме дните и тук допълнително. Така ми се ще.

Моята щерка получила втори мейл покрай първия заради болните и басейна. С две думи... да внимава но не е под карантина. То не, че има кой знае какъв социален живот ама все пак. Simple Smile

# 232
  • Мнения: 14 418
О, просто реагирах на поредната чуждица в езика ни. За да е в този дух, да напиша, че моите деца са в биг мезон, не ги проверяват за карантината, но те стриктно си я спазват.

# 233
  • Мнения: 157
Моят син , учи в Абърдийн и след като им мина 14дневнета карантина от 07,09-21,09, от 22,09 до 06,10,2020 отново бяха в карантина, защото имаше болни сред състудентите му.
Първите 14дни ги пускаха да се срещат и да излизат по магазините.Нямаше никакъв контрол, както и дезинфекция в общите помещения...
Децата като него, които бяха под карантина първоначално бяха само 15души, но когато пристигнаха местните стана страшно и резултат беше на лице..
Просто не знам как издържа :само вътре, с прозорец който се отваря много малко, не им разрешаваха да се виждат ,дори в кухнята имаха график  , но мина.
През цялото това време нямаха почистване нито на стълби, коридори, бани и тоалетни, което е ангажимент на унито. В момента също нямат, той вчера е писал на администраторите . Много неща не са както трябва , очаквах повече за таксата която плащаме за общежитие, не ми е ясно как може когато има болни деца , а и да няма 14дни нито един чистач не се е появил...
Дъщеря ми беше първата година в Hillhead Student Vilage, но нямаше карантина. Спомогна и , че завърза много контакти. Сега е на квартира и е по добре.По евтино е, и няма ограничения заради други , както е в общежитието.

# 234
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 7
Здравейте!
Рових из последните страници относно уреждане на статута. Задължително ли е да се направи от телефон с английски номер или може и от български? Дъщеря ми има проблем да се справи и смята, че това е причината. Аз не съм сигурна, обаче.

# 235
  • Варна
  • Мнения: 262
Здравейте!
Рових из последните страници относно уреждане на статута. Задължително ли е да се направи от телефон с английски номер или може и от български? Дъщеря ми има проблем да се справи и смята, че това е причината. Аз не съм сигурна, обаче.

Сигурно това е причината да не успява. Моят син първо пробва с българския си номер, но така и не му изпратиха смс, за да може да продължи по-натам с попълването на формуляра.
Взе си английска карта и с английския номер каза, че са му върнали смс-а веднага и е приключил много бързо с попълването и изпращането на формуляра.

# 236
  • Мнения: 3
Здравейте!
Рових из последните страници относно уреждане на статута. Задължително ли е да се направи от телефон с английски номер или може и от български? Дъщеря ми има проблем да се справи и смята, че това е причината. Аз не съм сигурна, обаче.

Сигурно това е причината да не успява. Моят син първо пробва с българския си номер, но така и не му изпратиха смс, за да може да продължи по-натам с попълването на формуляра.
Взе си английска карта и с английския номер каза, че са му върнали смс-а веднага и е приключил много бързо с попълването и изпращането на формуляра.

Задължително само с английски номер. Може да не е нейн, ако няма, може да даде номера на някой познат който да й предаде кода който ще изпратят.

# 237
  • Мнения: 220
Аз благодаря за магазините. Пратих линка на споменатия, сънът ще го ползва със сигурност. Съквартирантките му са полудели по "червения сос" Grinning.
Flash, на всички им е тегаво там, момчетата не го споделят, но ние си знаем какво им е. А и предвид ненормалната ситуация.. Hugs

# 238
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Аз благодаря за магазините. Пратих линка на споменатия, сънът ще го ползва със сигурност. Съквартирантките му са полудели по "червения сос" Grinning.


По лютеничката ли ?

Аз още нещо се сетих, тези , които сега подават за статут през приложението, нека си принтират копия на документа  с който кандидатстват - личната карта или паспорта. При промяна в личния документ , мисля ,че трябва да се направи и промяна на данните в приложението , но мисля, че старите не си ги виждате и трябва да си ги пазите на някакво копие, за да можете да напишете кои данни / старите/ сменяте / с новите/. При промяна в адреса ,мисля че също трябва да си смените с новия. Необходимо е, при кандидатстване за последващ статут да имат информация за всички ваши последователно издадени лични документи , защото правят проверки и трябва да могат да ви идентифицират и да проследят от колко време сте в страната. Дано ме разбрахте , с две думи -важно е  в последствие Simple Smile

И за банковите сметки някой пита , защо е добре да имате във физическа банка -  ако някой реши да остава в страната , някои фирми -работодатели , наемодатели и държавни структури правят проверки през банковите акаунти , откога лицето има банкова сметка на територията на Кралството. При кандидатстване за натурализация също искат банкови извлечения за 5 години назад .

Това са далечни перспективи , но понеже сме минали вече през всички процедури , реших да ги напиша тези неща, може да са полезни на някой.

# 239
  • София
  • Мнения: 56
Няма проблем, наистина превода на флат може да означава апаръамент, но аз съзнателно употребих английската дума защото:
1. няма общо с нашето понятие за апартамент- там в стаите във флата дори имат тоалетна, баня; някои само мивка- т.е. не е традиционния апартамент, какъвто си представяме, когато чуем тази дума.
2. кое точно дразни- думата, използвана от мен или че децата в този университет някак се справят в пандемията
3. винаги ли в някоя тема някой започва да се дразни от нещо си
4.мисля, че доста често съм помагала с каквото знам, за да дам идея, съвет. Щом всичко това няма значение и започваме да се захващаме за думички-вече само ще ви чета, ок.

Изтрих коментара си, за да не. предизвиква излишно дразнене 😊

Вашите постове са изключително полезни, особено за майки на първокурсници, като мен.

Общи условия

Активация на акаунт