Студенти в UK - 12 и 3/4

  • 64 335
  • 751
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 120
Удостоверението от унито, че си студент се превеждаше от заклен преводач ли, за да се представи в НАП за здравните осигуровки?
И оригинал ли трябваше или може и с копие, че то сега, я се върнат за Коледа я не?

# 256
  • Мнения: 14 428
Удостоверението от унито, че си студент се превеждаше от заклен преводач ли, за да се представи в НАП за здравните осигуровки?
И оригинал ли трябваше или може и с копие, че то сега, я се върнат за Коледа я не?
Да от заклет преводач. Само копие е необходимо.

# 257
  • Мнения: 1 120
Да от заклет преводач. Само копие е необходимо.

Благодаря! Flowers Hibiscus

# 258
  • софия
  • Мнения: 4 987
Удостоверението от унито, че си студент се превеждаше от заклен преводач ли, за да се представи в НАП за здравните осигуровки?
И оригинал ли трябваше или може и с копие, че то сега, я се върнат за Коледа я не?
Тези удостоверения обикновено са пдф формат. Нека ви го изпрати  и да си го принтирате тук.

# 259
  • Мнения: 220
Ужасява ме факта, че само документите, статуса и зора да са там децата ви вълнува. А за това как са те, как сте вие.. ни дума

# 260
  • Мнения: 14 428
Децата са добре, това значи, че и ние сме добре. Тази кореспонденция е необходима все пак за здравния им статус.

# 261
  • По широкия бял свят
  • Мнения: 396
Storytime, какво точно Ви кара да мислите, че е така? Всеки тук е родител и всеки си има своите тревоги и опасения.
Това, че не се обсъжда във форума не означава, че не се притесняваме.  Чуваме се поне два пъти на ден и щом тя е добре и ние сме спокойни. Надяваме се да се прибере за празниците жива и здрава.

# 262
  • Мнения: 1 998
Ужасява ме факта, че само документите, статуса и зора да са там децата ви вълнува. А за това как са те, как сте вие.. ни дума
Ние сме добре, когато и децата са добре. Те отлетяха и поеха по своя път. Дали ще учат там или ще работят истината е една: не са до мама и тати. Англия полет със самолет и след 3 часа при него. Дори и в София да е студент или да работи, няма да е до мен. Трудно е за нас родителите, но не може да им спрем живота.
А ако няма осигуровки валидни не знам как ще ни помогне това при необходимост?
Темата е за взаимопомощ,  а не аз или някой друг да пишем за нашите лични терзания и страдания. Това всеки сам си го преживява.

# 263
  • софия
  • Мнения: 4 987
Ужасява ме факта, че само документите, статуса и зора да са там децата ви вълнува. А за това как са те, как сте вие.. ни дума
Хубава работа!
Коментира се това, което е на дневен ред и някой е помолил за помощ или задал въпрос. Не може да се ужасяваме просто така на принципа на екшън филм. Събрали сме се хора, които ако е нужно, когато трябва ще  си помогнат, но се предполага, че имаме капчица зрялост за да не раздуваме излишна паника. Самият факт, че засега е "тихо" в темата, на мен ми говори, че всички са добре...Сега...липса на кисело мляко и баница не са сериозни проблеми.
Абсолютно вярвам, че ако някой - недай си Боже - има нужда от сериозна помощ в тази тема - в с и ч к и   щ е   с е   о т з о в е м.
Дотогава - да се надяваме на най-доброто за децата ни!

Иначе - да, всеки е добре дошъл да споделя, каквото желае. Ако мислиш, че ще ти олекне ( знам, понякога му е мъчно на човек) разбира се, че можеш да споделяш и говориш, Тогава съм сигурна, че и други ше отвърнат и споделят. НО да се възмущаваш на изборите на хората какво,мкога, как възприемат не е здравословно...

# 264
  • Мнения: 108
Моето дете вече учи от вкъщи .
 Когато си занесе документите в НАП са му искали оригиналния превод .А казвате копие се дава?

# 265
  • Варна
  • Мнения: 640
Ужасява ме факта, че само документите, статуса и зора да са там децата ви вълнува. А за това как са те, как сте вие.. ни дума

В тези безумни времена разните му там административни отметки ми дават илюзия, че държим все нещо под контрол
Sunglasses Може да е повърхностно, но предпочитам да се щадим - радваме се на ежедневните ни контакти с нея, не се товарим с предположения какво и как, абе дишаме.

Имаш ли нужда от споделяне и подкрепа, насреща съм, съвсем добронамерено и мисля, не само аз.

# 266
  • софия
  • Мнения: 4 987
Моето дете вече учи от вкъщи .
 Когато си занесе документите в НАП са му искали оригиналния превод .А казвате копие се дава?
за превода - да, оригиналния взеха при дъщеря ми. Документа от унито- той е пдф файл и колкото пъти го разпечаташ, толкова пъти е оригинален, т.е. може да се ползва за всякакви институции когато ти е нужен - просто си го принтираш пак.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 6 878
Добро утро!
Аз с въпрос влизам. Не е за моето дете, но е за дете което обичам ...
Е ли възможно, знаете ли каква е възможността да се смени специалност на този етап. Първокурсник, в началото на семестъра, ако изобщо има значение.
Лошо в случая е и, че желаната специалност я няма в университета в който е сега.
Как мислите?
Проблема е такъв - той, момче е, винаги е искал да стане архитект, т.е. да учи архитектура.
Подготвя се 11 и 12 клас, направи портфолио.
И в един момент миналата година по това време реши, че ще кандидатства Civil Engineering. Защо, как, знам горе-долу и ме е яд.
Не иска да учи това, не е неговото, той има визия, мечта ако щете, че ще стане архитект.
Има ли шанс поне на теория в идеята да бъде приет и прехвърлен в нов университет и специалност тази учебна година?

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 11:16 от Flash*

# 268
  • Варна
  • Мнения: 640
Имаше нещо като януарски прием, ако не греша. Пък и щом няма желаната специалност в настоящия университет, ми се струва трудно прехвърляне в друг. Ако успее, пиши, ще е ценна информация. Успех!

# 269
  • Мнения: 1 145
Аз не съм чувала за прехвърляне от един университет в друг, по-скоро се отказваш от единия и кандидатстваш в другия. С оглед ситуацията покрай Брекзита вероятно януарски прием е възможното решение. Ако има такова. И на мен ще ми бъде интересно развитието на темата.

Общи условия

Активация на акаунт