Забременяване след 2 спонтанни аборта

  • 1 242
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!
Интересувам от добър АГ специалист във Варна, който се занимава със проблемни при бременностти.
Преди 6 години видяхме 2-те чертички, но уви в 6-та седмица прокървих, плода беше мъртъв и се наложи аборт. Преди година и половина започнахме с опитите за бебе и на 26.08.20 видяхме мечтаните 2 чертички. Но радостта ни беше много кратка. На 2.09. отидох на първи преглед при АГ в град Аксаково при д-р Лиляна Попова. Тогава видях 1 кафеникава точка.... Прегледа ме, установи бременност и че имам леко зацапване... изписа ми огестан, утрогестан 2х2 и но шпа 3х1.Дотук добре... но на 04.09 прокървих леко (червена кръв по тоалетната хартия). Отивам пак на преглед.... Увеличи ми утрогестан-а 3х2, добави алеракт и натаспин и ми каза да лежа. Така и направих. На 08.09. докато лежах получих силна болка и обилно кървене със съсиреци... Пак бегом при АГ-то. Каза ми че няма какво повече да ми изпише и че не засича пулс (на предните посещение изобщо не е говорила за пулс)...да съм отдела след 2 дни и ако пак не засече пулс ще ми даде направление за махане на плода. На 09.09 отидох при д-р Елис Исмаил за второ мнение. Гледа ме плода има сърдечна дейност, но видя и отлепване от 2 см. Изписа ми кренон гел вагинално и добави бусколизин 3х1 и почивка. На 11.09 пак ужас.... Много силен кръвоизлив със съсиреци. Звънях на д-р Исмаил... Но понеже не беше на работа вече ме прати до спешното на АГ Стаматов... Там д-р Тенев каза, че виджа плодния сак и отлепване, но нищо друго не може да каже... Било божа работа какво има вътре.... Ако съм продължавала да кървя ясно било какво ще стане. Каза да спра натаспин - а, защото бил противопоказен при кървене и ме прати в къщи. Вчера пак започна кървене, но не чак толкова обилно, но с много съсиреци. Отидох в спешното на Света Анна... От там в Аг отделението. Прегледа ме д-р Георгиев (младия). Каза че всичко си е там, но не вижда кръвопоток и ми каза в понеделник да ходя да ме чистят. Ако съм искала да съм отдела и при д-р Исмаил за преглед, но според него вече плода е мъртъв.
На 14.09 гладна и жадна отивам в Света Анна, както ми казаха. В 205 кабинет д-р Георгиев (стария) ми казва, че трябва да лежа 3 дни. Аз му отговорих, че никой не ми е обяснил за престоя и че не мога да остана. Сестрата ми хвърли личната карта и каза, че ако не искам да лежа 3 дни трябва да платя 300 лева. Тогава д-р Георгиев със широка усмивка каза... Така и така е тук, нека си предложа услугите... Работя в частен кабинет малко по-надолу... За същите пари долу горе ще оправим нещата и няма да лежиш в тая мизерия като тук. Бях ОТВРАТЕНА...станах и си тръгнах. Отидох в майчин дом при д-р Сариев... Той ми каза, че плода не е жив от поне 10 дни и трябва спешно да ми се направи абразио. Всичко слава богу мина добре. Вчера беше абразиото.

Никой обаче до преди посещението ми в Майчин дом не ми пусна никакви изследвания. За да ми се случи едно и също нещо, значи има някакъв проблем, който трябва да се реши и живот и здраве да мога да износя дете.
Разказах ви моята история с молба да ме насочите към добър специалист във Варна , който се занимава със случаи като моя, защото съм потресена от отношението и не професионализма на лекарите, с които се сблъсках.

# 1
  • Мнения: 3 032
След два спонтанни аборта е нужно да се посети репродуктивен специалист, а не просто гинеколог. Той ще назначи нужните изследвания. Обикновено в такива случаи се пускат имунологични и генетични.
Аз имах три спонтанни аборта. Забременях след трети опит инвитро. И след като родих, забременях естествено и съм вече в седми месец.
Не се отчайвай. Може и да се наложи да извървиш дълъг и труден път, но вероятно ще откриеш кой да ти помогне.
Съжалявам, че не мога да ти препоръчам конкретен лекар във Варна. Аз посещавах клика в друг град.

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 13:28 от Helinor17

# 2
  • Мнения: 9
Благодаря ти.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
При тази предистория, както са писали и преди мен, трябва да се насочите към репродуктивни специалисти - АГ, имунолог и ендокринолог, но и тримата, занимаващи се с репродуктивни проблеми. За съжаление, не мога да помогна с контакти за Варна.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
КИРМ в БУРГАС,доц. Конова ще те изследва за каквото се сетиш. Звучи като тромбофилия.

# 5
  • Мнения: 921
За Варна бих ти препоръчала Емин или Александров. Но, няма да е евтино. Трябва да се рови много за да се разбере какъв точно е проблема, а това струва много пари. Не мен лично д-р Емин много ми помогна. Не пречи една консултация да си направите с него, ако само обсъждате няма да ви вземе такса.

# 6
  • Мнения: 9
При д-р Александров ходих февруари,защото правихме опити за бебе от март 2019 и не се получаваше. Обясних му, че имам 1 спонтанен аборт преди няколко дни и се притеснявам дали всичко е наред с мен. Каза, че е рано още за каквото и да е било. Трябва да мине поне 1 година от опитите и ако и тогава не става да отида при него. Изследвания дали съм добре нямало нужда да се правят на този етап... и ме отпрати. Много пъти съм чела, че Александров е много добър специалист, но не съм много сигурна за себе си, защото и той не ми обърна внимание ("няма нужда от изследвания, рано е още" ..... Е ЯВНО Е ИМАЛО НУЖДА) и се наложи втори път да изгуби така желаното бебе.

# 7
  • Мнения: 3 032
В медицинската теория и практика е възприето да се смята, че обикнонено има проблем при наличие на поредица от спонтанни аборти. И на мен след първия ми казаха, че често се случвало, че можело и да не се повтори, ама то даже се и потрети. И аз не знам какво точно се случваше с мен.
Ако искаш, позаитересувай се и отиди при доц. Конова или в Плевен директно, или проучи кога ходи в Бургас (там има филиал на клиниката, която ръководи) - КИРМ Плевен.

Общи условия

Активация на акаунт