За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 33 209
  • 726
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 22 867
Благодаря, labrex.Flowers Hibiscus
Реших да направя прясно зеле със свинското за ММ,а за мен едно ризото с пилешкото.

Направо идеално ще стане, отсега си знам! На мен винаги рециклираните ми манджи са далеч по-вкусни от първоначалните! Joy

# 181
  • софия
  • Мнения: 564
Гроздов сок направихме вече два пъти по тази много лесна рецепта http://umnobebe.com/2019/11/10/сок-от-грозде-рецепта/?fbclid=IwA … l3gVrJRQr6VAC-myc
благодаря, тонито! този вариант ми изглежда достатъчно лесен и ще го пробвам. колко литра получи от посочената доза? става ли да се съхрани в пластмасови бутилки от кола, 0,500 мл например?

# 182
  • Мнения: 9 146
Това си е компот, с вода и захар, вярно с малко труд. От всеки плод може да се направи.
Съгласна съм с Латекс, че рециклираните манджи са по-вкусни

# 183
  • Варна
  • Мнения: 1 926
Май при вас четох за нещо като калцоне от арменски Лаваш на гофретника. Каква е технологията и примерни продукти?

# 184
  • Мнения: 476
Ще правя баница само с праз в плънката. Има ли начин поне малко да бухне - всички вкъщи сме на 90-дневната диета и не мога да ползвам нито яйца, нито кисело мляко в случая.

# 185
  • София
  • Мнения: 11 047
Може да се залее с газирана вода.

# 186
  • София
  • Мнения: 11 749
Може да се залее с газирана вода.
+ 1/4 ч. л сода бикарбонат разтворена в содата. Ще стане.

# 187
  • Мнения: 1 478
Тъкмо изпекох кекс.В силиконова форма.При опита ми да го обърна се счупи наполовина.Едната част на дъската,другата остана по формата.Изгребах го С лъжица и сега имам една пълна чиния с натрошен кекс.Има ли как да го приведа в приличен вид или с лъжица да си го ядем Joy
Иначе стана много вкусен.

Добре,че не го правих за гости.Flushed

# 188
  • София
  • Мнения: 3 064
Layla5,можеш да направиш десерт в купички с някакъв крем(маскарпоне,сметана ,заквасена сметана,млечен крем).Между парченца може да се сложи шоколад,кокосови стърготини сладко или друго каквото се сетиш.

# 189
  • Мнения: 1 478
Layla5,можеш да направиш десерт в купички с някакъв крем(маскарпоне,сметана ,заквасена сметана,млечен крем).Между парченца може да се сложи шоколад,кокосови стърготини сладко или друго каквото се сетиш.
Благодаря!
Точно и аз си помислих да го модифицирам по някакъв начин.Rolling Eyes

# 190
  • гр.София
  • Мнения: 2 763
Тъкмо изпекох кекс.В силиконова форма.При опита ми да го обърна се счупи наполовина.Едната част на дъската,другата остана по формата.Изгребах го С лъжица и сега имам една пълна чиния с натрошен кекс.Има ли как да го приведа в приличен вид или с лъжица да си го ядем Joy
Иначе стана много вкусен.

Добре,че не го правих за гости.Flushed
Аз, бих направила скалички/топчета, топнати в шоколад и ядки Simple Smile

# 191
  • Мнения: 476
Хора, да ви питам за кафявия ориз.Нали за да го сваря трябва да се сложи олио на тенджерата, за да не полепне.Но олио не трябва да консумирам, защото съм на диета.
А не знам друг метод, който да направя за да не залепне по тенджерата?
Идеи?

# 192
  • Мнения: 7 848
Не е задължително да е с мазнина
https://blog.bg-mamma.com/retsepti/726/kak-se-gotvi-kafyav-oriz

# 193
  • София
  • Мнения: 11 047
Тъкмо изпекох кекс.В силиконова форма.При опита ми да го обърна се счупи наполовина.Едната част на дъската,другата остана по формата.Изгребах го С лъжица и сега имам една пълна чиния с натрошен кекс.Има ли как да го приведа в приличен вид или с лъжица да си го ядем Joy
Иначе стана много вкусен.

Добре,че не го правих за гости.Flushed

Сладки със стар хляб и шоколад

# 194
  • София-Младост
  • Мнения: 23 386
За София...от къде да си купя булгур, едър обаче! От този начупения има навсякъде. Ядох турски (купен от Турция) със зеленчуци лятото и много ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт