Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 9

  • 56 804
  • 790
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Абсолютно достатъчни са ви 2 дни за нещата, които сте набелязали. Невястата е лека и кратка пътека, Езерата също. Каньонът е свериозно изпитание - да го имате предвид. В подножието на Снежанка също има страхотна екопътека - Орфееви скали. Гледката оттам е уау. Препоръчвам, ако не сте били.

# 286
  • Мнения: 5 948
Езерата се обикалят за по-малко от час. Невястата е доста къса пътека, може би за 20-на минути ще сте до краят ѝ. Точно там се намира алпийският тролей, ако не ви е страх, препоръчвам да го пробвате! Панорамата е приказна. Мен ме хвана шубето, но голямата ни дъщеря и ММ се пуснаха и им беше много забавно.
До Невястата е и друга малка и лека пътека - до крепостта Калето. Изходната точка е същата като за Невястата - манастирът Св. Панталеймон.
Аз да похваля хотелът, в който спахме в Златоград - Аква Спа. Много приятен, стаите са големи и просторни, изключително поддържани и чисти. Закуската беше превъзходна. Също силно препоръчвам и гръцката кръчма в града - Ел Греко, точно на площада се намира. Собствениците са гърци и продуктите се доставят от Гърция, много е вкусно!
Разходихме се до язовира, където оставихме колата и пеш до края му нагоре и обратно - много приятна разходка, благодаря за препоръката отново!

# 287
  • Мнения: 7 856
Абсолютно достатъчни са ви 2 дни за нещата, които сте набелязали. Невястата е лека и кратка пътека, Езерата също. Каньонът е свериозно изпитание - да го имате предвид. В подножието на Снежанка също има страхотна екопътека - Орфееви скали. Гледката оттам е уау. Препоръчвам, ако не сте били.
Колко сериозно изпитание е Каньонът на водопадите? Може ли да го сравните с Дяволската пътека (от Борино до Буйновското ждрело), ако сте били там?

# 288
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Не мога да сравня с Дяволската екопътека, но е над 5 часа пълният кръг на водопадите, заедно с панорамните площадки. Има катерене, средна степен на трудност. Ние бяхме с щеки и те ми даваха спокойствие на доста места. Много точни насоки са дали всички преди мен.

# 289
  • Мнения: 856
Не бих определила Каньонът на водопадите като сериозно изпитание по отношение на трудност, по-скоро е доста ходене пълният кръг. До панорамните площадки трябва малко повече внимание, защото пътеките към тях са тесни, но пък има парапети.

# 290
  • Мнения: 7 856
Благодаря за информацията. Туристическите обувки и щеките се поразбират. Ако на рисковите места има парапети, не би трябвало да е проблем.
Като разглеждам пътеката в kade.si, денивалацията е около 450 м, разстоянието общо около 7-8 км, което е съвсем нормално.
Ако не бях остаряла и окуцяла, изобщо нямаше да се налага да питам...

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Не сме ходили на Дяволската пътека, но за Каньонът не искам да чуя повече Simple Smile Това беше едно от най-натоварващите преживявания. А ходим по принцип и доста обикаляме, нямаме проблеми с пътеките. Като стигнахме горе, имах чувството, че там ще остана и няма да мога да се върна. Една жена планинарка ни каза малко по-бърз път за слизане и добре, че не се върнахме по същия, по който дойдохме, че сигурно нямаше да мога да стигна до долу.
Нямаме щеки, може би щеше да е по-лесно.

# 292
  • Мнения: 1 829
Каньонът ми е мечта, заедно с много други из Родопите:)

# 293
  • Мнения: 3 271
Аз също не мисля че Каньона е толкова труден преход, не съм кой знае каква планинарка.

# 294
  • Мнения: 1 715
Не сме ходили на Дяволската пътека, но за Каньонът не искам да чуя повече Simple Smile Това беше едно от най-натоварващите преживявания. А ходим по принцип и доста обикаляме, нямаме проблеми с пътеките. Като стигнахме горе, имах чувството, че там ще остана и няма да мога да се върна. Една жена планинарка ни каза малко по-бърз път за слизане и добре, че не се върнахме по същия, по който дойдохме, че сигурно нямаше да мога да стигна до долу.
Нямаме щеки, може би щеше да е по-лесно.
Ако каньонът ти е бил труден, не си и помисляй за дяволската пътека.

# 295
  • Мнения: 7 856
Не сме ходили на Дяволската пътека, но за Каньонът не искам да чуя повече Simple Smile Това беше едно от най-натоварващите преживявания. А ходим по принцип и доста обикаляме, нямаме проблеми с пътеките. Като стигнахме горе, имах чувството, че там ще остана и няма да мога да се върна. Една жена планинарка ни каза малко по-бърз път за слизане и добре, че не се върнахме по същия, по който дойдохме, че сигурно нямаше да мога да стигна до долу.
Нямаме щеки, може би щеше да е по-лесно.
Ако каньонът ти е бил труден, не си и помисляй за дяволската пътека.
Благодаря много! Точно това питах - някой да направи сравнение между двете, защото за някои нещо може да е много трудно и опасно, а друг да каже, че е лека разходка.
Сега съм съвсем спокойна, миналата година минах Дяволската.

# 296
  • Мнения: 856
...Ако каньонът ти е бил труден, не си и помисляй за дяволската пътека.
Благодаря много! Точно това питах - някой да направи сравнение между двете, защото за някои нещо може да е много трудно и опасно, а друг да каже, че е лека разходка.
Сега съм съвсем спокойна, миналата година минах Дяволската.

За Дяволската навсякъде из пътеписите пише, че не е за всеки и е ясно, че е екстремна. А и снимчиците като се видят, съвсем става ясно за какво иде реч. Аз например на този етап не мисля да я тестваме, че ходим с един щурак и не искам цял ден да съм с изправени коси Wink  Иначе, все ще я минем някак си.

# 297
  • Мнения: 5 262
Знаете ли къде има хотелчета с външни басеини с минерална вода, на минерални извори ?

# 298
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Дяволската я минахме с бебе в ергономична раница този май, изправиха ми се косите. Уж знаех, че не е лека, ама не очаквах чак моста над реката да е срутен и да трябва да правим гимнастики с бебе с нас. Както и да е, минахме я, много е красиво, ако човек е без бебе може и да се озори , но не е супер екстремна.

# 299
  • Мнения: 2 030
A как става качването до Орлово око? Значи пеш ми обясниха как е, тръгвало се от с.Ягодина, зад х-л "Мурсал" по стръмна, но по-кратка пътека.
А как става и откъде точно се наема туристически джип? От входа на Ягодинска пещера ли или другаде?

Общи условия

Активация на акаунт