Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 9

  • 56 805
  • 790
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 5 262
в Родопите има топла минерална, но в Странджа и Сакар не намирам. Под Бургас нищо. Бургас и нагоре доста.
Също не намирам на Изток от Кърджали .

# 346
  • софия
  • Мнения: 25 458
Не намираш, защото няма открита.

# 347
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
blue.angel а теб държавата задължава ли те да се застраховаш здравно, пенсионно и други данъци и такси? Аз пък съм на мнение , че когато един гражданин е редовен платец, то би трябвало да се чувства в безопасност в собствената си държава. Спорт, разходки , излети и пр. по означени пътеки и т.н. са част от живота. Не са нещо извънредно.
 
Задължава ме, но също така задължава фирмата, в която работя, ако съм в рискова категория, да ме застрахова допълнително за трудова злополука. Осигуровките ми покриват много минимални неща, другото е допълнителна застраховка. Било здравна, било трудова злополука, било допълнително медицинско застраховане, било пранинска застраховка или застраховка посредством купуване на билет при пътуване с транспорт. Схващаш ли къде е разликата? И никой не е длъжен да покрива тези допълнителни рискове, ако нямаш застраховка.
Работя в сфера, който няма нищо общо със застраховането, но служебно се занимавам точно с осигуряване и през мен минават доста видове застраховки. Така че, в голяма грешка си и тук 100 човека се опитваме да ти обясним каква е реалността. Но ти си знаеш твоето. Бъди жива и здрава и ти пожелавам да не се налага да те спасяват из чукарите. Пък после се опитай да обясниш, че ти плащаш осигуровки и някой те изнудва да се застраховаш, щото всичко е мафия. Когато се качиш на лифт, примерно, собственикът или арендаторът на лифта е платил предварително застраховка на местата в лифта. Която после ти ценообразува в цената и ти плащаш някаква част от полицата. Ако недай Боже стане инцидент, с билета ти доказваш, че си застрахована. И съответно, ако пострадаш, застрахователят ще покрие медицинското ти обслужване. Ако караш по пистата с гол кръст и те заболи, ще идеш на преглед при ЛЛ и там прегледът ще ти го покрие осигуровката. Ако си вземеш 10 дни болничен, отново ще ти го покрие осигуровката. Но ако идеш в Пирин да драпаш по чукарите и паднеш и не можеш да слезеш,  ще дойде ПСС да те свали. И за тази услуга ще плати или планинската ти застраховка, или ти от твоя джоб. Пък ако щеш и на 3000 лв се осигурявай. Все тая, осигуровката ти няма да покрие спасяването ти. Факт.

# 348
  • Мнения: 5 262
Значи ако се поторша на обработената писта като съм си купила дневна карта за съоръженията на даден ски курорт и пр. то ако дойде хеликоптера нямам грижа?
Или ако се къпя в охраняемия плаж?
Или пък ако стане нещо на магистралата или пътя за които съм си платила винетки и се наложи хеликоптера който така мног оспрягате ?

Аз съм съгласна, че след като застраховките са уреденото в страната решение то е добре да си ги плащате. Нямам проблеми с това.
Аз разбрах и повече няма да ползвам български скикурорти например. Не ми изнася.

# 349
  • Мнения: 1 401
В дневната карта  ски курорта ви е включена застраховката. Без да сте разбрали сте си платили нежелана услуга.
За съжаление в България вече няма медицински хеликоптер, говореше се, че имаме нужда от такъв, но май че нищо не се случи.
Иначе и гражданската отговорност би трябвало да ти поеме разходите, но накрая не се получава точно така...

# 350
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Всеки е свободен да почива там, където намери за добре. Понеже очевидно не си наясно какво включват задължителните осигуровки и защо се налагат допълнителни застраховки, се опитах да бъда максимално полезна с инфо, което имам.
Интернет вече е навсякъде, какво включват спешната и медицинската помощ в БГ и какво включват застраховките, може да се прочете при малко желание.
Съгласи се, че едно е катастрофа на магистралата, друго е да си счупиш глезена на връх Мусала, примерно. И не бъркай пътна такса за ползване на определени пътища със застраховка или осигуровка. Не вярвам там, където живееш, срещу платена пътна такса да ти пращат безплатен хеликоптер при ПТП.
Относно билетите е така - плащаш застраховка, която е калкулирана в цената и която някой преди теб вече е сключил и платил на застрахователя, за да ти застрахова мястото в автобуса, самолета, метрото, лифта. Неслучайно на много места в транспорта пише "Пазете билета или транспортния си документ, той е вашата застраховка".
По темата - топъл външен минерален басейн из Родопите - Варвара, Велинград, Девин. Това се сещам на първо четене.

# 351
  • Мнения: 2 030
Източните Родопи, басейн, но питайте дали е топъл, има в комплекс "Луксор", до Ивайловград.
Иначе в Средни и Западни Родопи си има минерални извори и басейни. Екопътека Струилица до Девин била лека и без изкачване. Води до водопад Самодивското пръскало. Започва от СПА Комплекс "Струилица", Девин.

# 352
  • Асеновград
  • Мнения: 3 061
Хотелите в Хасковските минерални бани са с топли басейни с минерална вода, и са добра отправна точка за турове в източните Родопи. Около курорта има много интересни места за посещение и еко пътеки.

# 353
  • Мнения: 5 262
То хубава отправна точка по права линия , но като се затаралянкаш по пътя през всички села ...
Аз по-наизток и по-наюг търся.

# 354
  • Мнения: 960
Здравейте!
Аз пак ще помоля за насоки.
Все още търся място за нощувка.
Насочила съм се към  Широка Лъка, но там са къщи за повече от 10 човека.
Търся нещо , което да е максимум 6.
Ние сме 4ма и искаме самостоятелно местенце.
Планираме екскурзия до Девин и евентуално до Златоград и това е причината да сме по средата на населените места. Били сме в Чепеларе, а Смилян ми се вижда малко отдалечено.
Дайте предложения.
Слънчев и усмихнат ден Ви пожелавам!  Nature High Brightness Flowers Four Leaf CloverNature Closed Umbrella

# 355
  • Мнения: 24 467
Защо не огледате местата в Девин и Златоград? Изборът е голям - и къщи за гости, и хотели има за всеки вкус и джоб, а и е удобно за настаняване. Работят и басейни през лятото. Има пазарчета за плодове и зеленчуци. Има различни заведения.
А ако искате да посетите друго населено място - просто си отделяте един ден и се разхождате.

Иначе има и хотели:
Калина
https://www.booking.com/hotel/bg/kalina-s-shiroka-lka.bg.html?ai … _19114761505-4rZU*bRms7gLcbm4F_nrgAS217246652376%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap%3Aneg;sid=b52bf722ee7d604bf10ad48c4f76b65b;dest_id=-838217;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=4;hpos=4;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1623740522;srpvid=cef731740c6c00f3;type=total;ucfs=1;sig=v1Vqd-CNiS#hotelTmpl

Х-л Широка Лъка:
https://www.booking.com/hotel/bg/shiroka-laka.bg.html?aid=318615 … _19114761505-4rZU*bRms7gLcbm4F_nrgAS217246652376%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap%3Aneg;sid=b52bf722ee7d604bf10ad48c4f76b65b;dest_id=-838217;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=1;hpos=1;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1623740522;srpvid=cef731740c6c00f3;type=total;ucfs=1;sig=v1jqaZlyoJ#hotelTmpl

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 10:03 от Judy

# 356
  • София
  • Мнения: 6 072
За Широка лъка ние запазихме в къща за гости Гайтана. Струва ми се, че не е голяма, не знам какво търсите, нещо като индивидуална вила ли?

За Гайтана някой да има впечатления?

# 357
  • Мнения: 960
Да, търсим самостоятелна, фамилна къщичка. Без басейн. След морето отиваме на планина. Златоград е за разглеждане, екскурзия. И точно, че Девин и Златоград са еднакво отдалечени от Широка Лъка. Продължавам да търся и в съседните селца.🙃

# 358
  • Асеновград
  • Мнения: 3 061
Да, търсим самостоятелна, фамилна къщичка. Без басейн. След морето отиваме на планина. Златоград е за разглеждане, екскурзия. И точно, че Девин и Златоград са еднакво отдалечени от Широка Лъка. Продължавам да търся и в съседните селца.🙃
При самостоятелните вили без хазяи, принципа е наемане на цялата къща. Тоест плащате цената която собственика е определил за имота, и дали ще сте двама или толкова колкото капацитета на имота позволява няма значение. Независимо колко сте ползвате целия имот. Ако търсите нещо бюджетно, са по удачни къщи за гости и хотели.
В района аз отсядам във [urlhttps://pochivka.bg/kashta-raychevi-o4804][/url]  но понеже се отдава цялата, най често сме компания, повече хора.

# 359
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
О, изобщо не са еднакво отдалечени. Златоград е доста далече от Широка лъка, пътят е около 2 часа в посока. А Девин е на 30 мин. Аз бих съчетала Златоград с обекти, които са в Източните Родопи. Около Широка лъка има много места за еднодневна разходка, без да изгубите половин ден в шофиране. Не зная къде сте били, но Смолян, Смилян, Рожен, Триград, Ягодина, Девин, Хайдушки поляни, Гела, еко пътеките около Пампорово, самото Пампорово, Момчиловци, Обсерваторията, аз. Въча. В оня район е благодат за разходки. Та ако искате, дори Доспат. Всичко това е на макс 1 час с кола и би представлявало интерес, ако не сте били.
За настаняване, вижте Гела, Стойките, Пампорово има къщички и лятото е хем много хладно, хем спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт