Фермата сезон 6 Тема 3 / 20.09 - 27.09/

  • 38 472
  • 1 027
  •   1
Отговори
# 975
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
И какво общо има възпитанието с това да стигнеш до някакъв извод, пък било то и грешен, мислейки?
Значи ако мислиш грешно - не си възпитан.
Понякога се изумявам от някакви изводи, наложени като истини с цел да се опровергае чуждо мнение.
Ако имаше капка възпитание, не би попитала дали цените са такива, защото Боби е циганин. Иначе да си стига до подобни изводи, колкото иска

# 976
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Това вече го написа веднъж като заключение, не виждам защо трябва да го пишеш пак.
Което не значи, че е вярно.
Аз по-скоро не разбрах кое в написаното налага извода, че това говори именно за невъзпитание, а не за несъобразителност, за липса на логическа мисъл примерно в даден момент, за нерационално мислене и егоцентричност, за голямо его и "слепота" за собствени грешки....всякакви други неща, но не и невъзпитание.
Всъщност кое му е невъзпитаното да кажеш на някого истината? В случая това, че е ром?

# 977
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Тази изцепка на Милена се дължи на несъобразителност и наглост. Както казах и преди - заради глобата ги съжалиха и им намалиха цените, а тя го извъртя много грозно. А трябваше да мълчи, точно тя трябваше да мълчи.
Много ѝ се искаше от водата суха да излезе, прехвърляйки на друг/и вината за собствените си грешки...

# 978
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Това, че е ром е истина. Но няма как да знае дали цените са намалени заради това, нито кой го е направил, а тя го заяви, като безспорен факт. Първо пред камерата, а после когато попита Андрей. Невъзпитано е това, че го изпляска на масата, пред всички. Първо заради това, че не може да е сигурна, второ заради начина по който го направи, т.е. заявявайки, че това е причината и друга няма.

# 979
  • Мнения: 9 700
Истината в случая я спести Андрей - а именно, че цените са такива заради орязания бюджет от нейното фермерство.
Продукцията не се представи на ниво в този разговор и го замаза. Андрей трябваше да бъде конкретен според мен, за да пресече спекулациите по въпроса.

# 980
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
И какво общо има възпитанието с това да стигнеш до някакъв извод, пък било то и грешен, мислейки?
Значи ако мислиш грешно - не си възпитан.
Понякога се изумявам от някакви изводи, наложени като истини с цел да се опровергае чуждо мнение.
Ако мислиш грешно не си невъзпитан,невъзпитан си,ако изпляскваш това,което мислиш директно,без да ти пука ще обидиш ли някой или не - в случая Милена.

# 981
  • София
  • Мнения: 3 951
Това, че е ром е истина. Но няма как да знае дали цените са намалени заради това, нито кой го е направил, а тя го заяви, като безспорен факт. Първо пред камерата, а после когато попита Андрей. Невъзпитано е това, че го изпляска на масата, пред всички. Първо заради това, че не може да е сигурна, второ заради начина по който го направи, т.е. заявявайки, че това е причината и друга няма.


Е тя щото е много сигурна, затова го изпляска, да не би някой да не го чуе. Доста често повтаря "да го кажа на другите, че да се замислят в тази посока и да видят истината", демек на онези тъпаци там да им каже, че тя е винаги права, а те не се сещат за нищо и не могат да мислят.

# 982
  • London
  • Мнения: 6 732
Тези, на които правя зъбите, много често имат липсващи зъби, много често, всеки мост се прави заради липсващи зъби. Joy Това работя, някои от тези хора са били дълго време без зъби, да, други - не, различно.
 Има хора, които по някакви причини не се оправят зъбите, а видимо не са безпарични. Simple Smile  Въпрос на приоритети.

По-какви причини можеш да стоиш без зъби, които не са свързани с пари? Хора с пари стоят без зъби, сериозно ли?  Първо без зъби фъфлиш особено предни, второ проблем с яденето възниква. АКо трябва да съм честна без зъби не съм виждала хора от много години, последно някакви клошари и дядовци пиянки на село сякаш помня..... преди години. Заради това и се стъписах, знам ли.

# 983
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ла катрала, за съжаление, има. Може би не толкова София, там възрастните може и да са аристократи, но на други места... Аз лично виждам сравнително често. Но са все възрастни хора. За тях е обяснимо, те са на едната пенсия и е трудничко. Така или иначе не мога да съдя никой.

# 984
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
И аз мисля, че намалиха цените защото бяха на минус тази седмица, а на боби фермерството започна и завърши по-най-добрия начин до момента. И не казаха ли нещо от рода на това, че Манчев (ли беше този, който продава) определя цените, пазара, какво ще има заредено на конкретния пазар и т.н.? А Милена, вместо да се засрами, че този минус е заради нея, тя вменява вина другиму, че и на продукцията или продавача, все едно не е тя виновна. С безумния извод, че е на етническа основа
Истината в случая я спести Андрей - а именно, че цените са такива заради орязания бюджет от нейното фермерство.
Продукцията не се представи на ниво в този разговор и го замаза. Андрей трябваше да бъде конкретен според мен, за да пресече спекулациите по въпроса.
Андрей беше толкова втрещен от това заключение на Милена и начина по който го съобщи, че първо изобщо не знаеше какво да каже, после само се засмя уж му е забавно, прикривайки направо присмех. А и от продукцията в крайна сметка изобщо не са длъжни да дават такива обяснения. Ако тръгнат на всеки безумните изводи да оспорват, то ще говорят повече от участниците

# 985
  • Мнения: 9 700
Андрей беше толкова втрещен от това заключение на Милена и начина по който го съобщи, че първо изобщо не знаеше какво да каже, после само се засмя уж му е забавно, прикривайки направо присмех. А и от продукцията в крайна сметка изобщо не са длъжни да дават такива обяснения. Ако тръгнат на всеки безумните изводи да оспорват, то ще говорят повече от участниците
Не съм съгласен с това.
Реално с намаляването на цените Продукцията пряко се намеси във фермерството на Боби.
Милена е права да се пита защо. За мен лично Андрей дължеше смислен и обоснован отговор на участниците.
Защото е възможен рецидив - това да се повтори отново,без да е ясно защо.

# 986
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Тази изцепка на Милена се дължи на несъобразителност и наглост. Както казах и преди - заради глобата ги съжалиха и им намалиха цените, а тя го извъртя много грозно. А трябваше да мълчи, точно тя трябваше да мълчи.
Много ѝ се искаше от водата суха да излезе, прехвърляйки на друг/и вината за собствените си грешки...
Именно, именно.
Точно това казвам. Това няма общо с възпитание. Ама изобщо.
И какво общо има възпитанието с това да стигнеш до някакъв извод, пък било то и грешен, мислейки?
Значи ако мислиш грешно - не си възпитан.
Понякога се изумявам от някакви изводи, наложени като истини с цел да се опровергае чуждо мнение.
Ако мислиш грешно не си невъзпитан,невъзпитан си,ако изпляскваш това,което мислиш директно,без да ти пука ще обидиш ли някой или не - в случая Милена.
Това е така, но в нейния случай целта не беше Боби, идеята ѝ изобщо не беше Боби, нея не я интересуваше изобщо това, че Боби се е справил.
Тя го каза това, защото я интересуваше единствено и само НЕЯ САМАТА да не я сравнят с него /което и стана/ и да не излезе така, че тя не се е справила /което си беше така/, а Боби да. И искаше да изтъкне под формата на въпрос, че е възможно да е заради етническата му принадлежност този "компромис".
Що се отнася до "изпляскването" директно на всяка мисъл и дали за възпитание или липсата на такова говори това, то именно във "Фермата" имаме много нагледни примери в потвърждение или отрицание на него. Да ги изреждам ли поименно или няма нужда?

# 987
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Андрей беше толкова втрещен от това заключение на Милена и начина по който го съобщи, че първо изобщо не знаеше какво да каже, после само се засмя уж му е забавно, прикривайки направо присмех. А и от продукцията в крайна сметка изобщо не са длъжни да дават такива обяснения. Ако тръгнат на всеки безумните изводи да оспорват, то ще говорят повече от участниците
Не съм съгласен с това.
Реално с намаляването на цените Продукцията пряко се намеси във фермерството на Боби.
Милена е права да се пита защо. За мен лично Андрей дължеше смислен и обоснован отговор на участниците.
Защото е възможен рецидив - това да се повтори отново,без да е ясно защо.
Милена не попита защо, тя директно заяви защо. А именно поради това, че Боби е ром. Едно е да питаш, съвсем друго да заявяваш отговора.
А иначе не го намирам за намеса във фермерството на Боби. Не са взели кой знае колко неща допълнително с нормалните цени, защото основното необходимо взеха на първия. Щяха да се изхранят през седмицата без проблем

# 988
  • Мнения: 9 700
Скрит текст:
Андрей беше толкова втрещен от това заключение на Милена и начина по който го съобщи, че първо изобщо не знаеше какво да каже, после само се засмя уж му е забавно, прикривайки направо присмех. А и от продукцията в крайна сметка изобщо не са длъжни да дават такива обяснения. Ако тръгнат на всеки безумните изводи да оспорват, то ще говорят повече от участниците
Не съм съгласен с това.
Реално с намаляването на цените Продукцията пряко се намеси във фермерството на Боби.
Милена е права да се пита защо. За мен лично Андрей дължеше смислен и обоснован отговор на участниците.
Защото е възможен рецидив - това да се повтори отново,без да е ясно защо.
Милена не попита защо, тя директно заяви защо. А именно поради това, че Боби е ром. Едно е да питаш, съвсем друго да заявяваш отговора. Абсолютно вярно. Милена сбърка в подхода си, това е ясно. Но в основата е въпросът защо. Също така тази нейна грешка доведе и до неадекватната реакция на Продукцията.
А иначе не го намирам за намеса във фермерството на Боби.Реално е намеса. Не са взели кой знае колко неща допълнително с нормалните цени, защото основното необходимо взеха на първияУспяха да вземат сирене и кашкавал. Ако бяха х5 нямаше да могат да си го позволят.. Щяха да се изхранят през седмицата без проблемСъгласен съм.

# 989
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Мери, да си нагъл и несъобразителен... като че има връзка с възпитанието... Simple Smile Или не?

Общи условия

Активация на акаунт