Боя за коса - Blond48 - Клуб на блондинките

  • 40 814
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 417
Благодаря за мненията ,момичета. Може би снимката не е добра,косата е чуплива по принцип ,и тук е изсъхнала сама. Това светлото русо е правено при фризьор, а корена се мъчим от много време вкъщи ,затова е тази разлика . Ще подстриже малко косата .  Flowers Hibiscus

# 706
  • Мнения: 1 407
Gigova, с какво правиш корена? При мен без обезцветяване никога не става добре.

# 707
  • Parsberg
  • Мнения: 435
Момичета някоя ползвала ли е на Шеарцкопф Blond me?

# 708
  • Мнения: 5 701
Аз ,но не останах доволна! Зависи какво търсиш!

# 709
  • Мнения: 3 323
Предложете руса боя за коса, която да не "пожълтява". Бях дълги години на кичури, но ми се съсипа косата и повече не искам да стъпвам във фризьорски салон за това.

# 710
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Косата "пожълтява" от недостатъчно изсветляване и за да е правилна боята и да се минимализира този ефект трябва да се подберат подходящ цвят и оксидант съобразно естествената база. Обикновено боите с пепелен или виолетов нюанс тушират жълтото но ако косъмът не е бил достатъчно изсветлен то като падне нюанса, обикновено след 2-3 измивания, пак ще жлътне и тогава се използват антижълтите балсами и маски.

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 13:58 от Menerva

# 711
  • София
  • Мнения: 1 744
При мен абсолютно винаги жълтее.
С блондор различни марки, със силно изсветляваща амонячна/безсмонячна боя, с оксидант 9%, с оксидант 12%, със смесица между двете, с пепелни, перлени нюанси, с чисти нюанси, при фризьор, вкъщи. С коректор, без коректор. Вече не знам какво да правя.
Нямам бели коси и естественият ми цвят е 5ца. Косата е с тънък косъм.
Някакви съвети?
(Като сложа син коректор цвета става много тъмен и оранжев, коректора е на лакме. Без коректор става светлоооранжево-жълт). Къде бъркам?

# 712
  • София
  • Мнения: 779
Мелисанде и аз съм така с много упорит червен пигмент, но като че ли намерих боя и фризьор. На 3 миенета съм след боята и като че ли няма жълто/оранжево Grinning
Правиха ме с руската марка Estel, виж я в нета. Малко скъпо ми се видя, но другия път мисля пак да отида да видя само за корена колко ще ми вземе Stuck Out Tongue Winking Eye

# 713
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Разни рускини, които съм гледала в Youtube казват, че Естел е най-евтината професионална боя там но пък като се има предвид, че и повечето от тях са с упорит червен пигмент може формулата да е съобразена с това 🤔

# 714
  • София
  • Мнения: 779
Разни рускини, които съм гледала в Youtube казват, че Естел е най-евтината професионална боя там но пък като се има предвид, че и повечето от тях са с упорит червен пигмент може формулата да е съобразена с това 🤔

Ако е най-евтина, значи яко завишават цените тук и скъпо взимат за боядисване с тях Confused
Една фризьорка от квартала ми каза, че е взела някаква нова боя, но естествено не запомних името Joy и сега се чудя, дали да не отида при нея да видя как ще ме боядиса или да ходя с Estel. Тя ползва и на Матрикс и Кюн, но Кюн категорично не искам повече.

# 715
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Ако си доволна няма значение, че е евтина но потърси по магазини за професионални бои може да я намериш на много по-ниска цена. По принцип фризьорите винаги слагат голяма надценка, имам позната фризьорка, която работи с някаква гръцка боя, взима я за 5лв, а на клиентите я калкулира 20лв.

# 716
  • София
  • Мнения: 10 309
Винаги съм се чудила, от къде идват толкова последователи на Кюн във форума.... явно в България трудно се намира.... в Европа е дрогерина козметика със съответните цени, която ако не се лъжа може да се намери дори в ДМ.

# 717
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
А-а, дрогерийна не е, както и не се намира лесно но далеч не е толкова популярна. Мисля, че в Бг известността и се дължеше на това, че политиката им беше да се разпростнява само по фр.салони, а не и в търг.мрежа и хората съответно си мислят, че е нещо супер 😊 Тук в Г-я в града, в който живеем я има само в един по-евтин салон но дали принципно е по-евтина или е заради самия салон не знам.

# 718
  • Мнения: 1 407
А лоша ли е? Не съм я ползвала, но ми харесват виолетовите и бежовите руси в каталога.

# 719
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Не, не е лоша, преди години я ползвах но на мен ми идваше доста агресивна и затова минах на Вела Колестон.

Общи условия

Активация на акаунт