Боя за коса - Blond48 - Клуб на блондинките

  • 40 757
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • BG-DE
  • Мнения: 5 057
Мисля, че без оксидант нищо няма да стане, защото няма как да се активира боята, по-добре сложи малко.
Специално искам да благодаря на Принцесата, преди време ме посъветва как да смеся едни бои за да получа желания цвят, днес го направих и съм много доволна от резултата 💕🌹🌹🌹

# 736
  • София
  • Мнения: 2 044
Мисля, че без оксидант нищо няма да стане, защото няма как да се активира боята, по-добре сложи малко.
Специално искам да благодаря на Принцесата, преди време ме посъветва как да смеся едни бои за да получа желания цвят, днес го направих и съм много доволна от резултата 💕🌹🌹🌹
Ееее,супер !Ама дай снимков материал и издай комбинацията ако е удобно Purple Heart

# 737
  • BG-DE
  • Мнения: 5 057
А, то не е нещо специално, просто не знаех в каква пропорция да смеся 12-ка и 8-ца за да получа 9-ка, ще покажа резултата но няма да ви впечатли, защото аз напоследък гледам да поддържам по-топъл нюанс, че със студен съм като болна 😊

# 738
  • Мнения: 3 302
Скрит текст:
А, то не е нещо специално, просто не знаех в каква пропорция да смеся 12-ка и 8-ца за да получа 9-ка, ще покажа резултата но няма да ви впечатли, защото аз напоследък гледам да поддържам по-топъл нюанс, че със студен съм като болна 😊


На мен ми харесва, поне не жълтее.

# 739
  • София
  • Мнения: 2 160
Аз също съм от хората на които не им отива студено/пепеливо русо понеже имам розов подтон на кожата.
Вчера се боядисах с Oway , само корени и съм доволна от резултата.  Мисля, че златно русо  се получи :
 

# 740
  • София
  • Мнения: 2 044
А, то не е нещо специално, просто не знаех в каква пропорция да смеся 12-ка и 8-ца за да получа 9-ка, ще покажа резултата но няма да ви впечатли, защото аз напоследък гледам да поддържам по-топъл нюанс, че със студен съм като болна 😊

На мен ми харесва.Освен болна и стара ме прави студен и както ми е в момента-чак бяло платинен цвят.За матиране на дължини при мен много добре стана с малко чиста 9 с малко оксидант,вода и много богата маска .Но не мазах върху абсолютно цялата коса,защото искам повече нюанси и си отделих кичури които не мазах.Много добре стана.Не изтощи и много блясък имаше косата.

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Силвър мист, моля дай ми жокер с кои номера и оксиданти постигна цвета. Много ми харесва.

Виждам, че отглеждаме един и същи цвят на веждите Simple Smile А на всичко отгоре аз и с тъмен микроблейдинг от преди две години и още не е мръднал.

# 742
  • София
  • Мнения: 2 160
Силвър мист, моля дай ми жокер с кои номера и оксиданти постигна цвета. Много ми харесва.

Виждам, че отглеждаме един и същи цвят на веждите Simple Smile А на всичко отгоре аз и с тъмен микроблейдинг от преди две години и още не е мръднал.
Оффтопик - и моят микроблейдинг не мърда от две години Smiley

Давам "рецептата"   
20ml - 90.3 + 20ml - 0.0 + 40ml - 12% окисл. + 40ml - 9% окисл.
Седя 55 мин, коренът ми е доста тъмен 4 - 5

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Силвър мист, моля дай ми жокер с кои номера и оксиданти постигна цвета. Много ми харесва.

Виждам, че отглеждаме един и същи цвят на веждите Simple Smile А на всичко отгоре аз и с тъмен микроблейдинг от преди две години и още не е мръднал.
Оффтопик - и моят микроблейдинг не мърда от две години Smiley

Давам "рецептата"   
20ml - 90.3 + 20ml - 0.0 + 40ml - 12% окисл. + 40ml - 9% окисл.
Седя 55 мин, коренът ми е доста тъмен 4 - 5
Аз също съм с тъмен корен.
Ти само корена ли мажеш? За дължините? Аз съм след обезцветяване и сигурно без мат или поне емулсия няма да мина за дължините.

# 744
  • София
  • Мнения: 2 160
Само корен мажа, а за дължините - 10.3 + 2.7% окисл.за да вкарам пигмент, понеже и моите са обезцветени ( даже  седи като на кичури ) . Лятото, преди да открия Oway използвах амонячна боя  с 12% окисл. , което в комбинация с море и слънце ми докара обезцветен горен слой на косата.
Имам и оцветяваща маска, но нищо не се задържа на обезцветената част.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 7 700
Menerva страхотен резултат! Браво!
И аз днес се боядисвах. Цветът ми е подобен на твоя макар,че е постигнат със смес от 90.2 и 90.11 със син и зелен коректор. Само с всичката тая пепел и лилаво успявам да се справя с проклетия балкански пигмент и да не ме тормози до следващото боядисване.

# 746
  • Sofia
  • Мнения: 857
Здравейте, чета темата отскоро, възхищавам се на страхотни коси и професионални съвети!
Моят въпрос е следният: Обезцветих се , днес сложих палете 100 и косата ми е отровно оранжево с руси корени...очакваше се😄!
Искам да я направя карамелено ...медно златно, нещо такова?! Дайте съвет , моля ви😘! Тук прочетох страхотни професионални съвети! Да сложа някакъв тонер...много съм невежа, цял живот се боядисвам сама! Един път става супер , друг път трябва да ходя с шапка 😄!
Искам нещо подобно- идеи🤗?

# 747
  • Мнения: 79
Милата ми коса, ако можеше да говори...Simple Smile
Искам да постигна бежово-розов цвят (ако ме разбирате). Качвам снимка на цвета си в момента. Опитах с розов балсам, но става твърде розова Sad
Накрая ще се предам и ще стана брюнетка Sad

# 748
  • София
  • Мнения: 2 044
Моята коса е светли дължини и леко тъмен корен-защото не се харесвам с равен цвят,предпочитам повече нюанси,кичури,светлина.Преди малко първо миене с шампоан Голд на Лакме,второто миене с шампоан Браун на Лакме и маска с изплакване Голд пак на Лакме.Финиш сложих отhttps://www.arlen.bg/product/2840/podhranvasht-krem-za-gasta-kos … rseBoCO4EQAvD_BwE И ми се получи страхотно бежаво-русо Sparkling Heart .Такива миксове съм почнала да правя,докато не ми хареса няма отказване.

# 749
  • Мнения: 148
danielad , точно така правя и аз - експериментирам с различни марки оцветяващи продукти, различни цветове и методи  - докато не открия цвета, който като се погледна в огледалото - да ме прави усмихната и щастлива. Ползвам пигментинтиращи продукти без  да добавям оксидант, с цел предпазване кутикулата на косъма от допълнително изтощаване.  Едно на 25 дена със Супер изсветляваща боя и 12% оксидант( + olaplex задължително!) според мен й стига Simple Smile
Преди няколко дни открих, че за моята коса и цвят прекрасен и точен anti yellow ефект имат сините пигменти - например тия от fanola no orange  - aдски пигментиран. Естествено го смесвам с подходящ балсам, например сега с olaplex 5. Прекрасен резултат - за моята коса, защото аз целя ash blonde, поради факта, че точно отпред и на слепоочията- т.е около лицето, съм с много бяла коса. Сините пигменти ми придават оня невероятен ash blonde оттенък и прекрасно се слива бялата ми коса. От боядисване на корени до следващото.
Ето пример - тук съм на два дни преди боядисване на корени. По този начин прорасналия корен не изпъква грубо, а се слива и на слепоочията стои идеално за мен Simple Smile



Hands V

Последна редакция: сб, 20 фев 2021, 16:16 от Anelia Dimitrova 649961

Общи условия

Активация на акаунт