Предстои ми лапароскопия - тема 11

  • 43 365
  • 764
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 757
Имахте ли болки веднага след лапарото?
Аз имам.Едвам вървя и трудно ставам от леглото.
В дясно ниско долу най много ме боли.
Там имаше 2 кисти.В ляво също имаше една голяма,но там сега не ме боли.
Болката ми е под корема.Червата също се бунтуват.
Доктора каза,че ще отшумят тези болки.
Иначе съм нямала сраствания никакви.
Тръбите са били много добре.
Кръв е имало в корема повечко.

# 61
  • Мнения: 2 062
Аз имах болки, но си ставах бавно и внимателно да се раздвижвам. Първите два дни като се прибрах вкъщи ставах внимателно и вървях приведена защото ме болеше.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 757
А кога отшумяха тези болки?
Мен още днес можеше да ме изпишат,но реших да остана и днес,понеже малко се стреснах от болките.

# 63
  • Мнения: 109
Аз също имах болки, съвсем поносими. Нямам как да нямаш, при положение, че си с операция... Мене като се порежа ме боли, камо ли три дупки в корема. Имах уи тежест и неприятно чувство около седмица след лапароскопоята от водата, която имах в корема (или физиологичен разтвор, не помня вече). Моят доктор слага течност, за да няма сраствания, тъй като всяко микронче кръв е потенциално срастване и проблеми след това. И докато се абсорбира си се усеща.

# 64
  • Мнения: 31 648
Днес се прибрах и аз.
От лапаро премина в коремна. Нямаше начин.
Иначе съм доволна от лекаря, грижите, сестрите, абе всичко.
Вдигнах температура и не искаха да ме пускат.
В София Мед бях.

# 65
  • Мнения: 157
Днес се прибрах и аз.
От лапаро премина в коремна. Нямаше начин.
Иначе съм доволна от лекаря, грижите, сестрите, абе всичко.
Вдигнах температура и не искаха да ме пускат.
В София Мед бях.

Неприятно, съжалявам. Защо от лапароскопия към коремна?

# 66
  • Мнения: 31 648
Половината операция е била лапаро. Тоест половината миома е извадена с лапаро, но се е оказала много твърда. Според лекаря е много стара миома. Затова е отворил.

# 67
  • Мнения: 157
Хм, можело е морселатор да ползва и да не се налага да отваря...  Но всъщност той сам си преценява. Най-вероятно това е било адекватното поведение.

# 68
  • Мнения: 31 648
Хм, можело е морселатор да ползва и да не се налага да отваря...  Но всъщност той сам си преценява. Най-вероятно това е било адекватното поведение.

Сега видях какво е това. Това е за отстраняване на матка.
Че коя жена иска това?
Аз съм искала да се запази.

# 69
  • Мнения: 157
Не, не, не е само за матка, и за миоми се използва, именно за да се избегне отворена операция. Ама май навлязох в тема, от която не разбирам кой знае колко, не бидейки лекар, така че се извинявам.

# 70
  • Мнения: 31 648
То и аз не разбирам.
Може да нямат, може уреда да не е хубав и да направи поразия, знам ли. Лекаря си преценил.

# 71
  • Мнения: 157
Да, да, със сигурност е така! Аз се сетих за тоя уред, защото Налбански моя лекар, беше бяснявал на моя приятелка, която също е при него, и на която маха кисти, че ако кистата е голяма и се наложи, ще ползва морселатор и няма да отваря корем. И то май така стана накрая, но не съм съвсем сигурна, защото беше преди години.
Но много ме беше впечатлило, че има такъв инструмент и че с него може да се избегне отворена операция, което си е супер.
Но да, не съм никакъв специалист и не знам кога точно може да се ползва, защо, при кого, какви са рисковете и т.н.

Супер е, че при Вас всичко е минало нормално! Пожелавам скорошно оздравяване!

# 72
  • Мнения: 31 648
Болницата е частна. Що пък да не са имали се чудя.
Както и да е, имали са причина някаква.

# 73
  • Мнения: 157
В крайна сметка, може и аз да не съм разбрала. То беше за приятелка, и беше отдавна....

# 74
  • София
  • Мнения: 1 757
Днес ми е 4 ти ден от лапарото.
Болките от разрезите вече почти изчезнаха.
Чувствам се добре,Ноо дискомфорта който имах 1 год и пол.преди лапарото и заради който се реших на лапаро пак е на лице....(усещане за предменструални болки и болка към левия яйчник)
Доктора ми беше казал,че след лапарото,след като отстрани кистите,този дискомфорт ще изчезне и аз силно се надявах на това.
Е да,но не е изчезнал.
Дали е още рано за изводи не знам.
Трябва да ми дойде цикъла чак към 7 ми ноември,а в момента имам точно предменструални болки+ болки в левия яйчник.В дясно също е махната киста,но там болка няма.

Общи условия

Активация на акаунт