Предстои ми лапароскопия - тема 11

  • 43 547
  • 764
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 383
Момичета, на някоя от вас предписвани ли са Регулон или Линдинет преди операцията? Вчера ми казаха да започна да ги пия от ден 3, но видях че са с рецепта, а такава нямам. Не знам дали ако ида в аптека ще ми ги дадат?

# 631
  • Мнения: 223
Не са ми го изписвали. Аз пих единствено едно хапче от цялата кутия вечерта преди операцията, но беше за раздразнен стомах и киселини. Нямало е общо с разхлабително
Момичета, на някоя от вас предписвани ли са Регулон или Линдинет преди операцията? Вчера ми казаха да започна да ги пия от ден 3, но видях че са с рецепта, а такава нямам. Не знам дали ако ида в аптека ще ми ги дадат?

# 632
  • Мнения: 272
Здравейте,някой скоро правил ли е лапароскопия при д-р Николай Попов в бол.Вита,каква е цената на операцията и изледванията.Благодаря !

# 633
  • Мнения: 22
Здравейте, в петък ми предстои лапаро в Надежда.Д-р Стаменов и Д-р Атанасова ще я правят доста миоми ще се отстраняват и просто минавам за малки кураж защото почти съм се накензала от страх

# 634
  • Мнения: 495
ramonka, няма нищо страшно. Минава и заминава. Страхът е голям и е нормално. Опитай се да се наспиш и да си максимално спокойна. Преди операцията яж по-леки храни и спазвай стриктно препоръките на лекарите относно храната. Пий много вода когато ти е разрешено. Всичко ще е наред.

# 635
  • София
  • Мнения: 1 255
Здравейте, и аз за другата седмица имам час за лапароскопия при д-р Попов. Дадоха ми един лист с изследвания, те на място ли се правят в деня на постъпване (деня преди операцията) - ултразвуково изследване, ЕКГ, консултации с интернист и алерголог. Също така постъпваме гладни и жадни - до следващия ден (тоест до предишната вечер) нищо ли не се яде?Сега започвам да препрочитам темите отново, но ще съм благодарна на всеки съвет. Във Вита ние ли си носим нощница или там дават?

# 636
  • Мнения: 101
Аз съм оперирарана от д р Попов. Тези изследвания ( ЕКГ, интернист и тн) се правят на място в болницата при постъпване и после при качване в стаята.
Кръвните изследвания (кръвна група и ПКК) са преди постъпване.
Дават пижами, но е хубаво да си имате и вие за всеки случай. Пижами дават при поискване и за самата операция.
За яденето -> ако ви приемат 1 ден преди операцията(което е стандарт) вкъщи може да си яденете. Не се яде някъде от следобяд в деня преди оерацията, те ще ви кажат. Вода до 22 ч в деня преди операцията.

# 637
  • София
  • Мнения: 1 255
Аз съм оперирарана от д р Попов. Тези изследвания ( ЕКГ, интернист и тн) се правят на място в болницата при постъпване и после при качване в стаята.
Кръвните изследвания (кръвна група и ПКК) са преди постъпване.
Дават пижами, но е хубаво да си имате и вие за всеки случай. Пижами дават при поискване и за самата операция.
За яденето -> ако ви приемат 1 ден преди операцията(което е стандарт) вкъщи може да си яденете. Не се яде някъде от следобяд в деня преди оерацията, те ще ви кажат. Вода до 22 ч в деня преди операцията.

Много благодаря, Ivona01🤗🌸Само на алерголог смятам да отида в Александровска за тест на упойките, живи и здрави. Кръвна група ми взеха там вчера, остават само кръвните изследвания предварително до 5 дни.

# 638
  • Мнения: 2 633
И моята лапароскопия мина.Вчера ме изписаха.В болницата бях към 7:45 , приеха ме, около 9 вече бях в стаята, но за самата операция влязох в операционна в 13:20 някъде.Операцията е била около 1 час.Имаха много операции същия ден, затова и доста късно влязох.Самите разрези, не ме боляха, само едно придърпване усещах.Като цяло нямах проблем със ставането, но упойката не се прие добре от организма ми.Събудих се към 14:30 и до към 19:00 ч само спях, и се събуждах да повръщам.Имах само катетър, който доста трудно изтърпях.Беше много неприятно чувство, все едно всеки момент ще се напишкам.На следващия ден от 6 ч сутринта им мрънках да ми го махнат, и към 9 вече ми изпълниха желанието 😁
Болки имах и в двете рамена, и доста газове.Днес вече само едното ме боли от време на време.Надявам се утре вече нищо да не усещам.

# 639
  • Мнения: 40
Здравейте,

Предстои ми лапароскопия в Селената, обаче забравих да питам д-р Митев за болнчиния, та на деня на операцията ще ми издадат ли болничен от Селената ?

# 640
  • Мнения: 69
Здравейте,

Предстои ми лапароскопия в Селената, обаче забравих да питам д-р Митев за болнчиния, та на деня на операцията ще ми издадат ли болничен от Селената ?

Здравей,
Болничния е 30 дни, като ще е готов след около седмица.
Поне така беше март 2021г.
Успех!

# 641
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 780
30 дни домашно лечение+3 или 4 дни болничен престой, забравила съм колко точно беше. Готов е около седмица след лапароскопията. Аз си го взех, като ми махаха конците. Инфото ми е от края на 2020.

# 642
  • Мнения: 2 633
На мен вчера ми казаха, че до 3 работни дни ще ми го пратят с куриер, понеже не съм от Пловдив.
Предложиха ми вариант 5 дни, и 30 дни.Болничния престой е 2 дни.По КП-3 дни.Просто когато те приемат кажи на регистратура, че искаш болнични и остави данните на фирмата.

# 643
  • Мнения: 65
Здравейте!
Насочила съм се към д-р Минев в Селена за операция на ендометриозна киста. През сайта на болницата ли си запазихте час при него или през личния му сайт?

# 644
  • Мнения: 2 633
През сайта часове могат да се запазват само за преглед.
Запазете си час за доктора, и вече след прегледа и като говорите с него , той ще ви запази час за операция и ще ви обясни всичко.

Общи условия

Активация на акаунт