Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 7

  • 42 976
  • 798
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 18 542
Ботоксът няма конфликт с третиноин.

# 196
  • Мнения: 2 019
След 4 мазания с трет устните ми са доста сухи - какво мога да мажа на тях - бепантен, вазелин?

# 197
  • Мнения: 18 542
Най-добре вазелин.

# 198
  • Мнения: X
Ако са цепнати и крайчетата на устните - тридерм. С него вече мога да ям спокойно с лъжица Simple Smile иначе до половина си отварях само устата.

# 199
  • Мнения: 2 019
Благодаря ви. Засега не са цепнати, само сухи. А слагам трет само до средата на брадичката, явно доста мигрира по кожата...

# 200
  • Мнения: 18 542
Вигрира да, за това в началото много трябва да се пазят ъглите на устните и очите, и около ноздрите. Ако е много тежко положението, може да се сложи малко вазелин на тези места преди да се маже трет.

# 201
  • Мнения: 2 732
А мазали ли сте чист витамин А върху лицето си? Би ли имало добър ефект и обратното дали би навредило?

# 202
  • Мнения: 18 542
Не, не съм и до колкото съм чела е напълно безсмислено.

# 203
  • Мнения: 508
Здравейте, дами!
Напълно нова съм в тази тема и се надявам да не изглеждат глупаво въпросите ми.Relaxed
На 35г. съм и се боря с пигментни петна или направо мелазма. Имам от травма лепенки с кола маска и от 2-рата ми бременност.  Изминалата зима бях на дълъг курс при дерматолог с лазерни процедури. Много добре изчезнаха петната, но за жалост до март, когато слънцето стана по-силно. Ползвам изписан от доктора слънцезащитен крем на Биодерма Фотодерм М, който ако съм навън през 2 часа нанасям..Вечер пак на същата марка мицеларна вода Pigmentabio i крем от същата серия.
Кожата ми е нормална към суха  в Т зоната, може да се каже и чувствителна. И това е за терапията.Покани ме тази зима пак, но не мога да си позволя финансово всичките тези процедури отново.
Искам да започна мазане като начало с ретинол. Удачен вариант ли е за моето състояние? Също , какво мога още да включа като киселини или друго?
Обмислям да закупя комплект срещу пигментни петна на Биотрейд или крем Експигмент. Много съм объркана, кое с какво да съчетая. А толкова ми се иска да не съм така петниста и в същото време с добре хидратирана кожа без опъване. Disappointed Relieved

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 15:22 от Лиана

# 204
  • Мнения: 23 034
Пробвайте с Експигмент, макар при мен да нямаше ефект

# 205
  • Мнения: 27
Здравейте дами, да дам отчет и за моето стартиране с Третинола.Започнах преди месец с Аирол- 0,5, в началото по 2 пъти в седмицата, сега вече по 3 пъти вечер. Кожата ми е много мазна и сухота или парене не съм имала, но се появиха доста пъпки. Аз и преди това имах, но сега доста повече. В началото подцених фото защитата и може и на това се дължи.Започна и онова неприятно лющене на кожата и понеже ползвам фон дю тен не е много ок.За сега са налице всички странични ефекти, но няма да се отказвам.Кога мога да увелича мазанията или да не бързам толкова?
Ето това взех за защита и за сега се държи добре, не е мазно, не оставя следи

# 206
  • Мнения: 2 019
Как стои този слънцезащитен - напълно мат ли изсъхва или има отблясъци? Има ли цвят и слива ли се с кожата?

Иначе не подценявай фотозащитата, аз почнах Аирол преди 2 седмици и все имам чувството, че въпреки че съм със слънцезащита, като ме грее слънце в лицето и ще ми стане нещо, ако съм пропуснала някое местенце да намажа... не знам как да се отърва от този страх Simple Smile

# 207
  • Мнения: 878
Аз също използвам тази слънцезащита и много я харесвам. Слива се с кожата, но все пак има разлика между различните цветове. На мен средният цвят ми е перфектен и дори ми заменя фдт. Матира доста естествено и е подходящ за мазни кожи.
Единствено понякога усещам засушаване на края на деня, та хидратацията отдолу е доста важна.

# 208
  • Мнения: 23
Започнах тези дни този слънцезащитен - защото поради някаква неадекватна причина зимно време в БГ намирам само такава с цвят?!...
Покривността е почти несъществуваща, което за мен в последната година е ок.
Изненада ме само, че консистенцията е супер течна, но пък засъхва много бързо - без да лъщи или сивее.
 
Как стои този слънцезащитен - напълно мат ли изсъхва или има отблясъци? Има ли цвят и слива ли се с кожата?

Иначе не подценявай фотозащитата, аз почнах Аирол преди 2 седмици и все имам чувството, че въпреки че съм със слънцезащита, като ме грее слънце в лицето и ще ми стане нещо, ако съм пропуснала някое местенце да намажа... не знам как да се отърва от този страх Simple Smile

# 209
  • Мнения: 2 019
Момичета, използвате ли витамин Ц и под каква форма, когато използвате третиноин - не говоря в същата рутина, по-скоро в дните, когато не слагате него или сутрин?

Имам на ТО Витамин Ц 23%, което им е най-силното май, ползвах го месец, преди да започна Аирол и ми беше много хубава и светличка кожата от него, заради Аирола го спрях и веднага се усети разликата. Бих ли могла да го включа или някаква по-слаба форма?

Общи условия

Активация на акаунт