Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 7

  • 42 865
  • 798
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 155
Mimi Rose, благодаря Flowers Hibiscus имаш предвид темата за маслата ли, къде да прочета. Преди години, от онази тема бях правила почистване с масло и после се слагаше няколко пъти кърпа с много топла вода. Кожата ми стана много мека, но понеже съм с разширени пори, от топката вода ми се видяха, още по големи и повече не съм се интересувала.

# 346
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Аз ползвам готови измивни масла. На Биеленда са хубави.
Предназначени са за лице. Важно е маслата, които се ползват да са с нисък комедогенен индекс. Ето малко повече инфо:
https://agleu.eu/%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B … %B0-%D0%BF%D0%BE/

А това е измивното, което ползвам в момента.

# 347
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
Mimi Rose, благодаря Flowers Hibiscus имаш предвид темата за маслата ли, къде да прочета. Преди години, от онази тема бях правила почистване с масло и после се слагаше няколко пъти кърпа с много топла вода. Кожата ми стана много мека, но понеже съм с разширени пори, от топката вода ми се видяха, още по големи и повече не съм се интересувала.
Не само в темата за маслата има инфо, аз четох разни блогърки по едно време, за да схвана какво точно представлява масленото измиване. И аз съм с разширени пори, затова и не го практикувам всекидневно. Най-често се мажа под душа, там ми се напарва лицето и без това.

# 348
  • Мнения: 878
Аз използвам готово масло предназначено за измиване. Не си напарвам лицето, нито ползвам кърпа. То си има агенти, които подпомагат отмиването. Използвам само хладка вода за отмиване и след това меко непенливо почистващто, но както Миоки каза, това си е до предпочитание - предполагам мога да мина без него.
Почиствам така всеки път като искам да отмия грим и слънцезащита (всяка вечер) и не забелязвам никакво негативно влияние над много широките ми пори, напротив.

# 349
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
За топлата вода идеше реч, че разширява порите, не за маслото. Лично аз не мога да се лиша от нея, ужасно съм зиморничава и даже зъбите си мия с такава.

# 350
  • Мнения: 878
Просто споменавам, че масленото измиване не върви задължително с напарване на кожата. Няма нужда хората с широки пори, или който и да е друг, да се отказват от метода на това основание.

# 351
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
А да, така е. То даже по принцип е хубаво да си миеш лицето с по-хладка вода - хем се стягат порите, хем мисля противобръчково действа.

# 352
  • София
  • Мнения: 155
Благодаря момичета, ще си избера и аз някакво масло. Поне да видя как ще ми се отрази сега, с трета.

# 353
  • Мнения: 22 908
При мен имаше такова изтъняване на кожата  и зчврвяване на брадичката.

# 354
  • Мнения: 18 542
Масленото почистване е идеално за проблемни кожи според мен - хем е нежно, хем е високо ефективно в отстраняване на нечистотиите.
Аз го открих още преди да започна третиноин. То беше единственото, което успяваще видимо да ми почисти порите и същевременно да не ми премие кожата. Цял живот си страдам от мазна кожа, разширени пори и черни точки и винаги съм ползвала агресивни измиващи. На младини даже и доста спирт и резултат 0. Последните години кожата ми обаче хем мазна, хем започна да се изсушава, особено след измиване я чувствах опъната и се наложи да започна да ползвам хидратиращ крем, което пък водеше до ново омазняване и се въртях в този порочен кръг над 20 години. Ама кой да знае - мазнините бяха/са плашило не само в храненето, а и в козметиката...

# 355
  • Мнения: 146
Миоки, да те питам, маслото с пръсти ли се нанася или с тампон? Само веднъж ли се нанася или изплакваш....нанасяш отново....докато има нужда?

# 356
  • Мнения: 18 542
Аз слагам на дланта необходимото количество и след това го разпределям на лицето. Масажирам по цялото лице, хубаво да разтвори всичко и след това изплаквам. По същия начин, по който ползваш обикновено измиващо. Аз масажирам хубаво, защото това помага и да се премахне излишната белеща се кожа, без излишно триене.

# 357
  • Мнения: 14
Привет, има ли някой, който поръчва ретиридес и откъде? Нямам познати в чужбина, а и в олх не го намирам. Там само Retino-A видях, за който пише, че е на johnson&johnson, но нещо не ми вдъхва доверие. Иначе досега ползвах 8 месеца crystal retinal 1 на Медик8, приятен е, но ефект не виждам.

# 358
  • София
  • Мнения: 155
Аз слагам на дланта необходимото количество и след това го разпределям на лицето. Масажирам по цялото лице, хубаво да разтвори всичко и след това изплаквам. По същия начин, по който ползваш обикновено измиващо. Аз масажирам хубаво, защото това помага и да се премахне излишната белеща се кожа, без излишно триене.

Миоки, благодаря за търпението да обясниш, въпреки че сигурно, многократно си го казвала. Но за новаци като нас е трудно да изчетем, всички стари теми Hug
И аз го направих по този начин, преди малко под душа, ползвах масло от жожоба, защото такова имам в къщи. Обаче ми остана доста мазна кожата, и отгоре измих и с измиващо. Исках да те питам, вече не ползваш топлата кърпа за отмиване на маслото ( вчера четох темата за маслата и видях, че на първа страница е твоето маслено почистване, което и аз съм правила преди години), оставяш кожата леко омазнена ли, или успяваш само с ръце и вода да махнеш това усещане от маслото? И само да кажеш, маслото нанасяш на суха кожа или преди това го изплакваш само с вода?

# 359
  • Мнения: 12 302
Привет, има ли някой, който поръчва ретиридес и откъде? Нямам познати в чужбина, а и в олх не го намирам. Там само Retino-A видях, за който пише, че е на johnson&johnson, но нещо не ми вдъхва доверие. Иначе досега ползвах 8 месеца crystal retinal 1 на Медик8, приятен е, но ефект не виждам.

Аз съм използвала Ретино-А - с него започнах на 0.025 после минах на следващите. Съвсем нормален си е,  не е толкова сух като Аирола и се разпределя по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт