Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 7

  • 43 004
  • 798
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 226
Да се включа и аз като фен на трета - мазала съм всичко, много скъпи и прехвалени марки, но ефект виждам само от ретинолите и третиноина.Доставям си го от Турция, много познати пътуват и една туба с 0,1% ми излиза около 20 лв.През лятото доизмазах ретинола на Медик 8 и от есента мажа само трет, включително и около очите.Само да предупредя, че кожата ми е много "слонска " и носи всичко и с годините е свикнала на подобни продукти.

Последна редакция: чт, 21 яну 2021, 17:56 от Enisa60

# 736
  • Мнения: 5 630
Хм... три седмици не е малко, макар алергична реакция да може да се получи по всяко време, акж е такава. Прегледай си останалата козметика и стъпките. Да не се окаже нещо съвсем друго причината.
Ами, при втората реакция мазах само ниацинамид и ретинол и бях ок. Даже първоначално набедих комбинацията, защото предната вечер мазах само ретинол (обаче разреден с масло,  втората вечер беше чист и съответно повече). Но миналата година си мазах ниацинамид и гранактив ретиноид и нямаше проблем. А и като чета, по-скоро симптомите отговарят на ретинолово изгаряне. На мен още първия път ми заприлича на изгорено, но се подведох по това, че скоро имах силна алергична реакция към антибиотик и реших, че съм се сенсибилизирала.
Ще пробвам с плавно въвеждане, пак да видим. 
Написах това като предупреждение да внимавате с количествата, че си е сериозно.

# 737
  • Мнения: 166
Здравейте! За първи път си взех ретинолов серум, който нанасям само вечер,самостоятелно. Питането ми е, трябва ли да се комбинира с крем и кое е първо - серумът или кремът?

# 738
  • Мнения: 18 542
От ретинолов серум до ретинолов серум има разлика от тук до Марс.
Принципно няма такова нещо като "трябва" какъвто и да било серум да се комбинира с крем. Всичко зависи от състоянието и изискванията на конкретната кожа.
Генерално, серумите се слагат първо и след това кремовете. Редът е, от по-тънка към по-плътна консистенция на продуктите.

# 739
  • Мнения: 5 630
Също имайте предвид, че ретинолът изсушава кожата много. Когато ползвах гранактив ретиноид, го слагах преди крема и след нощния крем слагах и нощна капсула на Балеа. Сега ползвам ретинол в сквалан и го слагам след нощен крем, върху ретинола слагам масло от марула и пак кожата ми е много суха.

# 740
  • Мнения: 18 542
Маслата сами по себе си нямат овлажняваща функция - не предотвратяват транспеидермалната загуба на вода. Пробвай да сложиш крем и след като "попие", масло, ако държиш на маслото.

# 741
  • Мнения: 5 630
Ако това е към мен - точно така процедирам. Маслото е последно и винаги върху крем. Аз знам, че се слагат серуми от по-рядка съм по-гъста консистенция, след тях овлажнител или крем и накрая се запечатва с масло.

# 742
  • Мнения: 2 737
Ако това е към мен - точно така процедирам. Маслото е последно и винаги върху крем. Аз знам, че се слагат серуми от по-рядка съм по-гъста консистенция, след тях овлажнител или крем и накрая се запечатва с масло.
Някъде съветват да се запечатва с крем а не с масло, не знам как е най-правилно. Но, че ретинола изсушава се убедих, забравих след ретинола на ТО да сложа крем домързя ме да стана, седи на кожата мазничко, но на сутринта кожата ми беше суха и на леки червени участъци. Ретинола, на ТО 0.5% колко често да го ползвам?

# 743
  • Мнения: 782
Здравейте, Eritretin с 0.025% третноин и с 4% еритромицин добър вариант ли е? Въведох успешно ретинол 0.25, но ми е слаб. На 43 години съм. С какво да продължа?

# 744
  • Мнения: 18 542
Освен ако нямаш по-сериозно акне, по-добре не ползвай антибиотик. С други думи, аз бих потърсила друг плодукт.

# 745
  • Мнения: 782
Освен ако нямаш по-сериозно акне, по-добре не ползвай антибиотик. С други думи, аз бих потърсила друг плодукт.
Много благодаря, имам чиста кожа. Ще търся друго.

# 746
  • Мнения: 12 999
Момичета кой от двата крема е по- подходящ за силна хидратация? Ще започвам с третиноина скоро и искам да се подготвя с хидратацията.

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Втория го имам и не ми предпазва достатъчно. Замених го с Бепантен Сенсидерм и от него съм доста доволна.Мажа първо Бепантена, после третиноина и после пак Бепантен.

# 748
  • Мнения: 2 022
И от мен глас за Бепантен сенсидерм. Имам друг на Сераве и ми щипе след като почнах третиноина.

# 749
  • Мнения: X
Аз ползвам втория на CeraVe и много добре ми хидратира. Вечер добавям олио. Не съм ползвала Бепантен и не мога да сравня. За щипането, на мен първите две-три седмици от третиноина всичко ми щипеше.

Общи условия

Активация на акаунт