Красива есен се задава, ДЕКЕМВРИйско бебе шава в мама ! {тема 7/2020}

  • 24 586
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 609
Хайде и аз да се запиша в новата тема, много сте писали вече Grinning
Благодарности на Рейв за страхотното оформление отново! Flowers Bouquet
Добре дошли на новите момичета, с тях май момчетата стават повече от девойките.
Аз се чудя кога да запиша последната фетална. От понеделник влизам в 27 г.с., май ще изчакам към 30та, бебка да е по-големичка.

# 31
  • Мнения: 1 275
Изгубен да първи клас е и всеки ден като я взимам разговарям с учителите.Доволни са от нея и те ми казват пише си,кротка е,не става от чина,не лудува.
За сега ми каза,че се разбира с две момичета и две момчета (за моя радост са българчета) помагали си и в междучасията са си говорили,каза ми,че са били много добри деца и,че се разбира само с тях.Аз си знам детето,каквато е пред мен такава е и когато ме няма покрай нея..
Но явно ще е остъпчива като баща си..няма как друго да го обясня..
Преди мнооого години и аз бях такава,но все ме мачкаха и от тогава си казах край,няма да допусна да се държат така с мен и сега им разказвам играта на всички такива..Учтива съм,мила съм възползват ли се от това мачкам наред...!! И на мъжа ми се дразня за това,защото много отстъпва,даже там където не трябва да го прави..

# 32
  • Мнения: 2 483
Още е много рано, ще се напасват характери дълго. А ако минат на дистанционно след него отново. Те не се познават.
Но по принцип кротките деца не ги закачат. Няма такова то си седяло кротко на чина и го закачали.....предизвикват се. В друга среда не си ги познавате. Но иначе по- отстъпчивите дечица си страдат  де.... Ако се задълбочи проблема говори с госпожите, не да ти я хвалят че е кротка а директно се оплакваш да вземат мерки от сега. То е лесно да се хвалят добрите деца , ама да не ги тъпчат.
Ох мн. е сложно наистина.....Stuck Out Tongue Winking Eye

# 33
  • Мнения: 1 275
Да сложно е и буйни деца има навсякъде..Моята не иска никой да и прави забележки,че се държи лошо и да я навикват госпожи.В детската градина беше същата работа..Още от там я е страх от учители (защото една леля я била стиснала ръката за да млъкне и и се развикала,защото тя плачела за мен и щяла да събуди другите деца) ах тази лелка такава травма и остави,че 🤬🤬..Нагледала съм се на какво ли не и аз.. 🤦Примерно етървата на свекърва ми има близнаци момиче и момче..Момиченцето наистина е много кротка,но момчето 🤦 няма такова нещо така тормози сестра си,а и другите деца вкъщи и в детската градина,че не е истина.И ме дразни,че казват ГОЛЯМ ДИВАК Е,НЯМА КАТО НЕГО и това го казват с гордост.🤷
В понеделник ще говоря и с двете госпожи и ще им кажа да наблюдават какво се случва...

# 34
  • Мнения: 3 597
Хюлия , твоето дете много прилича на моята кака . Все кротка и добра от малка . Имахме същите проблеми в края на детската градина и първи , втори клас . Ние постоянно и обяснявахме , че трябва да се защитава . Не на се бие с другите момичета , но да не мълчи за всичко . Съветвах я да казва на госпожата , а тя и това не искаше , за да не я наричат клюкарка . Знам как се чувстваш , много боли това отношение . С времето ние го израстнахме и свикна да не позволя лошо отношение към нея . Но и аз като теб съм безкрайно учудена на нехайството на родителите и даже тяхната гордост от невъзпитаните им деца .

# 35
  • Мнения: 2 161
Имаме си второ бебе във фейсбук групата. Мама от Русе с бебе Николай -990 гр, 37 см, 28 - ма седмица.

Оф... Страшно ми изглежда.

# 36
  • Мнения: 337
Здравейте! Отдавна не съм писала,  но редовно чета.
Рейв, страхотна темичка отново!
Хюлия,  моят син беше така в първи клас - прибираше се все ударен, блъснат и т.н. Аз все го учих до тогава, че по-умният отстъпва и не трябва да се бие. Говорих с класната, с охрана на училището (Защото се оказа, че най-често тези неща се случват в междучасието и в тоалетната, която е до охраната) - ефектът беше нулев. На втората седмица синът ми започна да не иска да ходи на училище и тогава смених уроците си към него - казах му, че щом го блъскат и затварят в тоалетната например и той да отвръща, но никога да не започва първи. Той тренира тенис на корт от 4 годишен и има доста сила в ръцете си, обясних му да внимава, ако удря някой, но да не се оставя да е боксова круша. Издирих и майките на трите основни деца тартурчета на групата за тормоз над другите и ги предупредих в прав текст, че ако не могат да си възпитат децата, ще възпитам първо аз тях, а после и децата им. На следващия ден вече всичко беше наред. Знам, че не е най-правилния подход, но аз пращам детето си на училище и не можеш да понеса някой да му набива комплекси от първи клас.
Относно спането - будя се по сто пъти на вечер и аз.
А от седмица имам страхотен задух от време на време. Направо дишам с усилие и чак на моменти се плаша. Понякога е така по 20-30 минути.
Да се похваля и аз - имаме си първата покупка за беба - количка.
Много исках да е розова,нова и да не е била мостра в магазин, а се оказа, че вече не се произвежда в този цвят и буквално е изчерпана от пазара в цял свят. Открих я в Букурещ и си я поръчах с еконт. Днес пристигна и сме много щастливи.Heart Eyes
Ох, стана много дълго май.... Извинявам се

# 37
  • Мнения: 1 275
*Мери* Оф, дано и тя да стане така..Да знае какво се позволява и какво не,но както изгубен казва,ще се напасват характери..Вярвам,че дъщеря ми с времето ще свикне като мен да се оправя с такива..Живота учи..!! Само да е един добър и честен човек,друго не искам..!!
fillme и на мен ми звучи страшно..аз както се притеснявам с тези болки да не родя седмаче,тези новини ми идват направо 😳..Да е живо и здраво и да наддава бързо за да се съберат с мама..!!! ❤️❤️❤️
Desy_stz Честита покупка,много хубава количка да си я ползвате със здраве и само хубави дни да имате с нея.
Радвам се,че при вас този период е отминал и ,че сте се справили с тази ситуация..
И да..най-важното е да не започнат първи..!! Ще видим как ще е идната седмица..!!

# 38
  • Мнения: 179
Fifiana да, имам две момичета- на 6 и на 3, чакам две момченца ☺️☺️☺️ Винаги сме искали 3 деца с ММ, но шефа е решил че и с 4 ще ни е добре 😅😅😅 сега обмислям и връзване на тръбите, по време на операцията, ако някой е запознат, ще се радвам за някакво инфо по темата.
Да ви кажа, че и аз съм за розовото, по-удобно ми се вижда и по-дълго ще може да се носи.
Хюлия, и голямата ми щерка е същата, прилича на дядо си, милозлива е, винаги отстъпва, като и казвам да отвръща, тя ми казва , че не може! Бяха и измислили прякор, казвам и измисли и ти, тя ми каза, че не може да обиди друго дете, независимо, че то я е обидило преди това, така че.....има и такива деца, аз се научих да и се радвам, такава каквато е.

# 39
  • Мнения: 328
Еййй, докато отворя темата, вече има 3 стр. - винаги ми е много приятно когато има толкова за четене.

Добре дошли на новите момичета и честито на втората ни майка - дали е активна и тук?

Аз днес бях на преглед и бебчо е почти 1800 гр. в 30 г.с. Добре се хранел (и той като майка си, която е почти 10 кг отгоре 😵😬).

Да знаете, че до неделя в Айко има намаления на всички мебели и аксесоари  около 17% - ние още не сме подготвили нищо освен дрешки, та задължително ще минем да разгледаме.

Отдавна се каня да ви питам и нещо друго, понеже виждам, че доста мами ще ползват слингове - не ви ли е страх, че не са подходящи за зимни условия - да кажем, не дай си Боже да се хлъзнеш, падаш върху бебето? Уточнявам, че изобщо не съм проучвала характеристиките на моделите, просто ми възникна като съмнение дали са достатъчно безопасни.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2020, 19:59 от SilviaP

# 40
  • Мнения: 778
Деси страхотна количка. Много нежно розов цвят.
Хюлия моята Мони имаше същия проблем в детската градина, дори веднъж се прибра със следи от зъби на ръката. На следващия ден като я взимах я помолих да ми покаже детето, което я е ухапало. Изчакахме детето с родителя на вън  и стана скандала. Сега Мони ходи и на боен спорт не,  за да се бие, а защото той й дава самочувствие и я учи на самоотбрана в случай на контакт с малки невъзпитани зверчета.

# 41
  • Мнения: 3 034
Леле, колко много сте изписали. Аз следобяд излизах на кафе с една приятелка, която не съм виждала от месеци, че живее в друг град. Ами, честно не бях излизала без детето не помня от кога изключая случаите, когато ходя на прегледи. Така добре си побъбрихме.
Рейв, страхотна тема. Благодаря, че се грижиш да ни е комфортно.
Аз днес пуснах пералня с бебешките дрехи и установих, че от баткото са ми останали предимно ританки, а бодетата липсват. Бях дала пакети на свекито на съхранение и тя изхвърлила част от багажа. Та, сега липсват бодета и ако не купя, бебка ще трябва да ходи само по ританки. 🤣🤣🤣 Ох, мислех, че имам доста неща да ползвам, ама май едно с едно не пасват.

# 42
  • Мнения: 1 275
Скруби ужъс този случай ми напомни за един случай в ,който сина на девера ми ухапа до кръв и посиняване .Щях да го убия буквално,тя тогава беше на 2годинки,той на 5г.
Много хубаво,че сте намерили начин да се справите с проблема..
Хелинор ако имаш възможност виж в Пепко,няма как да не ти харесат бодитата там.За момиченца има прекрасни неща и много избор😍 и на изгодни цени.Има бодита 3бр за 8лв. Ромпърчета за 8лв,за последно бях там миналия ден и имаше доста неща..Ще накупиш цял свят.Пък и аз честно казано съм доволна от дрехите,каката има дрехи от там от миналата година и не са мръднали,добро им е качеството.

# 43
  • Мнения: 269
Благодарим за новата темичка. Simple Smile
Бъдещи мами, помагайте със съвет за киселини! От месец ги имах от време на време, а от два дни е нещо страшно, чак се събуждам от гадене от киселините. Иначе свикнах да се будя през нощта и да се посвивам на кълбо от паренето, пия три глътки газирана вода и заспивам. Не искам да прекалявам с нея, за да има все пак какво да ми действа, ако киселините се засилят в последния месец...
Иначе много хубави покупки правите! И ние напреднахме с легълце, кошче, количка, дрешки и шишета за малката госпожица.
Бъдете здрави!
Рейв,благодаря за новата ни прекрасна тема! Докато се включа и сте изписали 3 страници,супер четиво за лека нощ.
Добре дошли на новите мами!
Много нетърпеливи декемврийчета,нека са здрави явно имат неотложни дела.
За киселините с първата ми бременност беше ужасно,сега са по-рядко,значително по-малко и аз си имам изпитано средство малко сода бикарбонат във вода разбърквам и гася пожарите.Знам,че не е полезно питала съм и др.Велев каза,че е старо и изпитано средство,да не прекалявам и че някой лекарства са по-вредни вкраен случай да дъвча талцид по1-2 на ден.
Някой питаше за пелени,аз се бях престарала с баткото ,та още има доста.За тензухените пелени мисля,че съм писала и преди,само с тях подсушавам и от горе хавлията ,но от по-плътния от шивашките магазини,тези тънките не попиват толкова добре.
Аз съм спокойна за изписването ще е студ,пандемия ще сме само ние с бащата никой няма да го види ,хич не му се притеснявам в Шейново е бърза процедурата.
Не знам обаче имам някаква идея,че баткото го извади доктора по него преценка,напълно здрав,но с тая моята овулация ...38г.с седмица беше и имаше зверските колики от ден 4ти.Иска ми се този младеж да стои по-дълго пък дано храносмилателната му система да е по-зряла.Това си е моя хипотеза.Сигурна съм,че има бебета родени на термин и с колики,но някаква майчина надежда ме крепи този път да ни се размине.

# 44
  • Мнения: 3 034
Хюлия, за първи път чух за Пепко от форума. Аз съм от дълбоката провинция и нямам достъп до този магазин. Не знам само за бебешки стоки ли е. Виждам, че доста се коментира сред мамите, но за съжаление няма да мога да се възползвам от него. Аз пазарувам основно онлайн, че иначе съвсем нямам избор.
Написаното от теб за тормоза върху дъщеря ти, ме върна в моите детски години, когато абсолютно безпричинно бях тормозена и бита най-редовно. Знаеха, че съм уязвима и им доставаше удоволствие да ме тормозят постоянно. Веднъж едно момче от класа ме издебна в гръб и ме блъсна. Прелетях през 10 стръмни стъпала и се озовах от едната площадка на другата. Разминах се само с натъртено бедро. Хвърляха ми чантата през прозореца от третия етаж, та да слизам да я взема. Пълен тормоз, който остана напълно ненаказан. И това, когато вече бях 7-8 клас, а не в начален курс.
Дано при вас има някакъв отзвук, защото това отношение ще травмира много детето.
Тзарева, моето момче се роди 4 дни преди термин и пак си имаше колики.
Доколкото ми е известно, всеки ден в повече до термин е най-важен за развитието на дробовете.

Общи условия

Активация на акаунт