Юнски бебета 2021г

  • 21 799
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 59
vikim23
За дозата  на  фраксито се пуска:фибриноген, АPPT, протромбиново време, д-димер, както и Анти-Ха.
Тези ми ги пусна лвкарката при първото посещение и назначаването на фракси 0.3, след две седмици съм пак и ми се иска пак да ги проверим, ама не виждам д-Димер и анти-ха, а аз си бия и вечер инжекцията Sad

На мен в НКБ (Трета градска) ми казаха щом ще пускам анти Ха, че няма смисъл от АРРТ. Пусках също аспи тест, фибриноген и д димер. Казаха ми, че мога да ги пускам на около месец. За да изследвате анти ха апликацията с Фраксипарина трябва да е направена преди не повече от 4 часа, а пробата да се вземе максимално близо до 4тия час. Също така, ако се слага вечер, трябва да се измести сутринта (проследяващия лекар казва как и кога да се случи), защото пробите е добре да се вземат до към 10 часа. Хепарина трябва да е слаган минимум 4 дена подред сутрин за да ви направят изследванията, иначе резултата не се считал за реален. Изследванията се правят на гладно, но в нашия случай позволяват лека закуска за да не се стигне до рязко падане на КЗ.

# 676
  • Мнения: 682
Аз съм с доста дълга история с хепарина, даже лежах в болница с тромб в 7ми месец. При поставяне на фракси/клексан е задължително Анти Ха изследване за определяне на дозата. Няма значение дали е на гладно или не. Хубаво е всеки месец да се пускат изследванията, за анти Ха -4 часа след поставяне. Протромбиново, Фибриноген, АРТТ, д димер.

По мои наблюдения, ако лекаря не е в час с тромбофилията не пуска анти Ха.

# 677
  • Мнения: 331
При бременността със сина ми не съм изследвала нищо за дозата. От генетичното изследване ми сложиха фракси 0,4 през ден и ап, но аз си биех всеки ден. Сега пак е така. Всеки месец ще следим кръвотока към бебето с доплер. Имам доверие на моя лекар, той е прекрасен професионалист. Знам, че фракси се слага сутрин, а ап вечер, така и правя.

# 678
  • Мнения: 548
Ходих до GP и казаха , че трябва да ме видят на ехограф , но тъй като беше късно следобед или до спешното или до болницата в която раждах ,тъй като там са специализирани в тази област. По телефона се консултирах с тях и казаха утре сутринта да отида на ехограф .

 Вариантите,които каза GP са извънматочна бременност или аборт .... Обясних , че сутринта е била ярко червена , а след това и до сега кафява кръв . Дано не е нещо такова , при първата бременност пак имах кървене в началото ,но не помня дали е имало ярко червена Confused

пумпалче звъннах за регистрация при midlife ,но може доста да се почака и ако до 2 седмици не ми звъннат аз ще звъня ( дано всичко е наред с бременната)
При нас Ковид истерията е яка, не знам дали биха приели за преглед, дано не ми се налага да разбирам.
Но тука както знаем, едно с едно място няма еднаква практика.
Аз си чакам моя преглед с мидуайф на 11.11. Пак ми е същата като с дъщеря ми, бях много доволна от нея.
Пиши утре какво е излязло на ехографа, възможно е да е отлепяне, ако си вдигнала малкия или нещо подобно.

# 679
  • Мнения: 661
Здравейте,

аз през първата бременност имах кървене, 3 дни и то ярко червена кръв, която премина към кафяво зацапване. Беше в 6та седмица. Не се рабра от къде е, но всичко си беше наред. Преносих даже 4 дни.
Та не е задължително да е лошо.

За казването ще изчакаме до края на 12та седмица.

Винамини пия също като първия път по препоръка на лекар.

А вчера си взех и олио и крем за корема, превантивно да се мажа, че не се знае кога ще започне да расте корема.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 08:49 от Mateya Zoe

# 680
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 354
Добре утро, девойки...ъъъъ бъдещи и настоящи мамчета Hug
Аз с това зацапване не изтраях и сутринта се изстрелях при моята АГ. Засега всичко е наред, има ембрион, има пулс, няма отлепване.
Скрит текст:
Отговаря на 6+2 по ехограф, обаче считано от деня на овулацията, заради удължения цикъл ще го броим оттам. Изписа ми дуфастон за цял месец по схема, като първата седмица по-усилен прием, а по-натам по-разреден.

Едит: наближаваме 50 страница, та нали говорихме да съберем термините. Аз се записвам засега с 9 юни, на 31г, от София, първа бременност, макар че терминът може и да го променим след феталната.

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 12:50 от AAndreeva

# 681
  • Мнения: 175
Супер за сърчицето,Андреева. Аз пък от снощи имам болки в кръста,пробождания ту от ляво,ту от дясно долу. Само ме вкарват във филма. 😃

# 682
  • Германия
  • Мнения: 510
Добре утро, девойки...ъъъъ бъдещи и настоящи мамчета Hug
Аз с това зацапване не изтраях и сутринта се изстрелях при моята АГ. Засега всичко е наред, има ембрион, има пулс, няма отлепване.
Скрит текст:
Отговаря на 6+2 по ехограф, обаче считано от деня на овулацията, заради удължения цикъл ще го броим оттам. Изписа ми дуфастон за цял месец по схема, като първата седмица по-усилен прием, а по-натам по-разреден.
Браво!
Болки в кръста имам и аз, но понеже винаги си ги имам, не се стряскам.

# 683
  • Мнения: 1 739
Браво, Андреева! Да си стои и да си кротува до юни човечето!

# 684
  • Мнения: 331
Един лаишки въпрос: понеже фраксито го намирам сууупер трудно, случайно Клексан да се изписва по здравна каса?

# 685
  • Мнения: 1 044
чудесни новини, Андреева! Оттук нататък само спокойствие! Моето кървене премина в кафеникаво зацапване, надявам се и при нас нещата да са добре, още не съм ходила на доктор.

Слагам и моите данни:

Tickles, термин 8 юни 2020, 39 години, София, в очакване на 3-то дете

# 686
  • Мнения: 723
JD, не клексан не се изписва по здравна каса, търси го в по- малките аптеки, намира се.
Ето и моите данни за товата темичка:
Sheli2005, термин 27 юни 2021 г., 38 г., София, в очакване на 2 дете

# 687
  • Мнения: 2 523
Ето и моите данни момичета.
Jessito*, термин 04.06.2021, 31г, София, втора бременност.
Може ли да си сложим и хубаво банерче на темата?

Последна редакция: пт, 30 окт 2020, 12:46 от Jessito*

# 688
  • Prades-le-Lez
  • Мнения: 36
Здравейте,
стискам палци на всички Two Hearts


Елизабет, термин 11.06.2021, 28г., Франция, в очакване на второ бебче Kissing Face

# 689
  • София
  • Мнения: 24
Пожелавам ви от сърце тези зацапвания да отминават бързо и повече да не ви създават тревоги. Вярвам, че всичко ще бъде наред.
За новата тема:
Cypris, 39 години, термин 16 юни, София, първо дете Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт