Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 13

  • 65 642
  • 997
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 11
Момичета, здравейте след една излекувана хламидия, няколко микробилогии и неуспешни лечения - изолираха ми Candida albicans. В момента започвам курс 8 дена Фунгокап по 1 таблетка на ден, след което още 3 седмици по 2 таблетки на седмица. Паралелно с това ми изписаха и полижинакс овули за 6 дена, като предписанието е да изчакам след това 2 цикъла и да повторя още 6 дена овули.
Смятахме да започваме опити за бебок, съответно сега всичко е паузирано. Въпроса ми е имате ли идея кога е безопасно да възобновим опитите? След като спра Фунгокап? Или трябва да изчакам няколко месеца? Какво мислите?

Здравей, лично на мен ми се вижда много висока дозата всеки ден да се пие Фунгокап за 8 дни. Обикновено за вагинална кандидоза изписват 1,4 и 7 ден- за двамата партньори и 1 път седмично след това, ако се повтарят инфекциите. Полижинакса е за смесена вагинална инфекция. Ако имате само Кандида, според мен не е подходящо. Аз бих потърсила второ мнение. А за въпроса относно бебеправенето, след приключване на лечението може да почвате опити.

Това е мнение на 3ти специалист, 2ма гинеколози преди това се пробваха с итроконазол и ломексин, без ефект.

Правена ли ви е микограма на Candida Albicanis? Фунгокап, съдържа флуконазол. Това е друга група противогъбични лекарства, различна от тези които сте пили и се пият по схема. Всички противогъбични лекарства товарят черния дроб, затова ви написах по-горе, че много висока доза са ви изписали. Бих посъветвала да приемате и пробиотици. Успех с лечението.

Не е пускана микрограма. Гъбичките продължават вече повече от 6 месеца и предполагам за това изписа толкова дълго лечение. Имам пробиотик вкъщи така или иначе ще го пия.

# 196
  • Мнения: 99
Случвало ли ви се е да имате гъбична инфекция, която не излиза на изследвания? Head Band

# 197
  • Мнения: 233
Здравейте! Някоя от вас знае ли дали Полижинакс(6 овули) може да намали действието на Жанги или да не се стресирам толкова?

# 198
  • Мнения: 1 167
Момичета, излязоха ми лабораторните изследвания Sad Много съм притеснена, имам Гарднерела, Бета хемолитичен стрептокок, Candida albicans и съм положителна за Уреаплазма Sad Една шепа лекарства ми изписа гинеколожката. Два силни антибиотика едновременно - Rulid и Flagyl Sad ваг.глобули Макмирор и Фунгокап.
Никакъв пробиотик (орален, вагинален, въпреки че в изследването пише, че липсват лактобацили). Има ли и други пили толкова много лекарства наведнъж?

# 199
  • Мнения: 2 469
Момичета, излязоха ми лабораторните изследвания Sad Много съм притеснена, имам Гарднерела, Бета хемолитичен стрептокок, Candida albicans и съм положителна за Уреаплазма Sad Една шепа лекарства ми изписа гинеколожката. Два силни антибиотика едновременно - Rulid и Flagyl Sad ваг.глобули Макмирор и Фунгокап.
Никакъв пробиотик (орален, вагинален, въпреки че в изследването пише, че липсват лактобацили). Има ли и други пили толкова много лекарства наведнъж?

Оу, завъдила си си цял букет от гадинки 🤢
Най-вероятно нещата са навързани, от уреаплазмата ти се е разбъркала флората, изчезнали са лактобацилите, а стрептококът, гъбите и гарднарелата са в следствие на нарушената флора.
Аз лично съм лекувала всички тези неща, признавам - не наведнъж, но пък по-добре на 1 път всичко, отколкото 10 пъти поотделно 😉

Rulid e за уреаплазмата, Флажил - за гарднарелата, фунгокап - за гъбите, а Макмирор - общо взето за всичко. Не са супер много лекарствата, аз за един бронхит изпих 14 дни 2 АБ + тонове Дифлукан, че да не гъбясам.
Обаааче... това всичкото без пробиотици не е добре. Направо си взимай някакви и то по-силни (попитай в аптеката и им кажи, че е за при АБ) и ги вземай с отстояние няколко часа от АБ.
След като слагаш Макмирор, няма смисъл от вагинален пробиотик сега, но за мен е задължително след целия този курс да си направиш поне 1 с вагинални пробиотици - Лактажин или Гинофилус (аз съм по-доволна от втория). Даже може да се наложи да си сложиш 2-3 поредни цикъла, защото с целият този букет, може веднъж да не е достатъчно. Наистина е много важно да си възстановиш флората, защото иначе всички тези гарднарели, коки и гъби ще си виреят чудно в среда без лактобацили.
Не знам защо не са ти изписали нищо в тази насока...🙄, но всичко, което ти пиша е от личния ми неприятен опит с тези неща. Преди години нямаше много избор на вагинални пробиотици и се влачех с такива инфекцийки ужасно дълго време.
Сега обаче има много добри препарати на пазара и съм сигурна, че при навременно взети мерки, лечението ти няма да продължи дълго.
Между другото, с всичко това е редно и партньорът ти да се лекува, не знам дали сте го коментирали с АГ, но когато имах аз уреаплазма се лекувахме и двамата. Иначе гъби, гарднарела и стрептокок не са типично полово-предавани инфекции - може и да се предават, може и не. Затова всъщност е добре той да си направи изследване (еякулат) и да се види какво има при него.

# 200
  • Мнения: 1 167

Оу, завъдила си си цял букет от гадинки 🤢
Най-вероятно нещата са навързани
Благодаря много за мнението, още утре ще си купя хваления в темата пробиотик на Natural Factors и  Гинофилус. На мен притеснението ми идва от факта, че не съм взимала нито едно от изписаните хапчета, а в темата четох за непоносимост към Макмирор, а в други теми и за много странични ефекти на Флажил Sad. Тя АГ ми беше изписала Полижинакс докато излязат изследванията (него поне съм го ползвала и знам, че по-зле няма да стана, сигурно трябваше него да купя вместо Макмирор), но аз тогава си довършвах Миковаг-а.

# 201
  • Мнения: 3 134
Макмирора според мен е много по-добър от Полижинакса. Особено в твоя случай с всички тези работи, които си завъдила... Следвай лечението на лекаря, ако нещо не ти допада по-добре търси второ мнение, не си самоназначавай или изключвай ти някакви неща (освен пробиотиците, разбира се)

# 202
  • Мнения: 2 469
Макмирора според мен е много по-добър от Полижинакса. Особено в твоя случай с всички тези работи, които си завъдила... Следвай лечението на лекаря, ако нещо не ти допада по-добре търси второ мнение, не си самоназначавай или изключвай ти някакви неща (освен пробиотиците, разбира се)

И аз съм на същото мнение. Макмирор съм слагала без никакъв страничен ефект.
Флажилът има странични ефекти наистина, но те са главно от стомашно-чревния тракт. Би трябвало, пиейки пробиотици, да неутрализираш тези евентуални ефекти. Задължително се пие след хранене и абсолютно никакъв алкохол по време на цялото лечение, дори е добре няколко дни след това.

# 203
  • Мнения: 191
Здравейте, накратко след МБ с резултат много левкоцити ми изписаха антибиотик и вагинални глобули ( Гиналгин и после Гинаксид). Въпроса ми е за тези вагинални глобули, при старанието си са ги сложа колкото се може по-навътре май ги слагам в маточната тръба( някак си пръста ми отива на една страна). Това възможно ли е? Проблем ли е?

# 204
  • Мнения: 186
Здравейте ,момичета!Включвам се в темата с огромното желание ,ако мога да бъда полезна на някоя от вас. Simple Smile
Преди около осем години започнаха проблемите ми с  КАНДИДАТА и моя кошмар.Накратко ,пробвах какво ли не :традиционно лечение с антимикотици и антибиотици,бабини рецепти,масла ,оцет ,билки ,диети и режми ...Ходих по безброй лекари ,като  никой от тях не успя да задоволи моите изисквадия за компетентен професионалист.Търсейки причината за своето състояние си самоназначих куп изследвания(хепатит ,спин , диабет,инсолинова резистентност,спад на имунитета и какво ли още не )Въпреки всички мои усилия гадинката не ме оставяше....През всички тези години бях с един и същ партньор,който не страдаше от никакви симптоми.Дойде края на връзката ми ,а аз продължих с борбата си.ТАКА един ден реших да поседя хомеопат(отидох при възможно най-скъпия такъв, голяма грешка  Laughing ) аз вярвам в хомеопатията ,но на мен изобщо не помогна,НО хомеопата ме попита нещо много важно-ПРАВИЛА ЛИ СИ СИ ТЕСТ ЗА УРЕАПЛАЗМА И МИКОПЛАЗМА ....бях ги срещала по групите ,но не и във връска с моето състояние ,така че не им бях обърнала внимание,никой лекар не ми беше споменал за тях.Реших да си направя възможно най-обхватното изследване за каквито и да е гадинки (ФЕМОФЛОР ПЛЮС В ГЕНИКА) и честито уреаплазма.Бях шокирана ,защото тя се предава по полов път...четох много научих много за нея (1-най-сигурният метот за диагностицирането й е чрез днк тест на цервикален секрет,ако имате положителен резултат ,2-си пуснете микробиология на цервикален секрет за уреаплазма ,за да може да ви направят антибиограма и да сте сигурни ,кой препарат е подходящ за вас ,3-докато взимате онтибиотика приемайте ХУБАВ пробиотик,слагайте антимикотични свещички и след края на лечението вземете си вагинален пробиотик ГИНОФИЛОС-страхотен е)Когато  излекувах уреаплазмата всички проблеми ме напуснаха ,нямаше гъби,сърбежи,болки,течения ....нищо,нищо.Вече 8 месеца съм напълно чиста ,като два пъти съм ходила на контроли и всичко е наред.За мен това е  истинско чудо ,точно за това си позволих да напиша този роман.....надявам се чудото да сес лучи и на други от вас ,ако мога да помогна по някакъв начин съм насреща Heartpulse

# 205
  • Мнения: 1 167
Позволявам си да се включа с коментар на последния пост. В моя град (среден по големина за България) никой гинеколог не пуска нищо друго освен вагинален секрет и то не винаги! Аз имам проблем от няколко месеца  със сърбежи и направо болки, изписваха ми различни вагинални глобули и като реших за моя сметка да пусна всички възможни изследвания поредната гинеколжка, при която бях отишла с надежда за помощ, ми се присмя, че с репликата "ами и това ли ще пускаш". Сипах една торба с пари на лабораторията, изкараха ми уреаплазма, която никога нямаше да разбера, че имам ако чаках на гинеколог.

# 206
  • Мнения: 168
Момичета ... “Гинофилус” само и забравяте за всички видове гадинки, след като направите пълен курс, имайте си и профилактично си слагайте след цикъл, след интимни упражнения и никакви вагинални душове и съмнителни басейни.

# 207
  • Мнения: 2 461
В темата се е споменавало, че често проблемите тръгват от тези УРЕАПЛАЗМА И МИКОПЛАЗМА, обаче става ясно само след специално изследване, което повечето АГ не пускат. Те си знаят едни и същи глобули и това е.
Много се радвам, че сте успели да си намерите решението. Какво по-хубаво от това!
А който не си е направил теста е добро напомняне, за София няма проблеми, ако се поиска. За другите градове не знам как е.

# 208
  • Мнения: 165
В темата се е споменавало, че често проблемите тръгват от тези УРЕАПЛАЗМА И МИКОПЛАЗМА, обаче става ясно само след специално изследване, което повечето АГ не пускат. Те си знаят едни и същи глобули и това е.
Много се радвам, че сте успели да си намерите решението. Какво по-хубаво от това!
А който не си е направил теста е добро напомняне, за София няма проблеми, ако се поиска. За другите градове не знам как е.
А ако Микоплазма и Уреаплазма е отрицателна и с честа повтаряща се гъбична инфекция каква друга може да е причината?

# 209
  • Мнения: 26
Момичета, аз пих 21 дни антибиотици заради Ковид и двустранна пневмония. Слава Богу гъбички не ми се появиха.
Гиназол си сложих веднъж профилактично. Снощи сложих последната таблетка Лактажин.
По време на цикъл  се мажех с Тридерм.
Миковаг ми помогна. Една дама от групата ми препоръча след сърбеж и течение.
Надявам се да не се появят гадините.  Правих си и тампони с масло от чаено дърво. Имам смес от кокосово масло и масло от чаено дърво. Ще продължа да се мажа външно.
Мисля, че и това помогна.
Благодаря на всички за подкрепата! Ще ви пиша, когато направя изследвания.
Надявам се на чиста микробиология.

Общи условия

Активация на акаунт