Мами в Италия- част 21

  • 17 946
  • 273
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 427
Здравейте кокони!
Италинко,вярно това което казваш за банята ама моята е доста голяма,(цели 18 кв метра!)и смятам само да мия дупе там.А иначе бебо ще го къпем в кухнята,имаме една огромна маса дълга два метра,от дебело стъкло.Ваничката се слага на масата,бебо се къпе,и после се облича на място.Затова смятам да взема една подвижна подсушка,която според нуждите да си местя където ми падне.Пък после ако не е удобно ще мислим за варианти,не е фатално.Лошото е че стаите в нашата къща,въпреки че са големи са преходни,т.е. от една влизаш в друга и затова в децката стая няма да има място за всичките тези неща.Тя фактически е най малката стая от всичките и затова я избрахме за детето,най топла е.Ще изкараме все някак си,хората при какви условия гледат деца Whistling!Не се оплаквам Flutter.Иначе за стерилизатора на Кикко,ще видя какво има в магазина им ,но честно да ти кажа не ми се харчат излишни пари за разни такива които на 4 месец вече няма да ползвам Confused.Аз спрях да стерилизирам шишенца на дъщеря ми от 4 месец нататък защото не виждах никакъв смисъл.Дефакто,като се замислиш ,нали си лапат ръчичките,чаршафчетата,а те не са стерилни.А и да ти кажа от едно известно време тази нашата микровълнова изобщо не я ползвам.Не я обичам и това е.Ще я шътна на някого,сестра му на Фло я искаше,направо да идва да си я взима Hug!
За децките градини и аз да кажа.Племенника нали го вземам често от там,та и аз имам наблюдения от тукашните децки заведения.И в  тукашната градина са разделени на групи.Доста е голяма като сграда,много е чисто и подредено вътре,имат огромен двор,почти като парк с много красиви дървета-столентици.Според мен преди сградата е била някакво имение с парк.Има едно невероятно красиво Гинко Билоба.Децата спят там следобед,дори и най големите.Обядват и май закусват(за мерендата не съм 100% сигурна).Спалнята и игралната са в две отделни помещения,май имат менса,едно общо помещение -столова където се хранят всички.Знам че имат диетолог в градината,но за медицинско лице не съм чувала и не вярвам да имат.Както няма и в училището на по-голямата сестричка.Което е странно за нас българите.Аз не знам какво е положението в момента в БГ ,но по мое време училищата разполагаха с лекар,медицинска сестра ,зъболекар и той с медицинска сестра.Иначе мъжа ми е ходил на градина при суорите и с един негов приятел все си разправят как са ги биели там.Мен и без това са ми противни всички в църквите,фигурати да пусна детето там.Пълна отврат са!Толкова средства събират от хората а все нямат!Има и свестни попове,ама тук в Ривароло всички са такива мерзавци че направо не ми се говори.
Абе,да питам мамите,гледали ли сте пер казо едно предаване на Le Iene,където звъняха именно на тези градини на суорите и търсеха едно място за някакво детенце Даун?Звъняха на 100 градини на суори,никъде не искаха да го приемат Shocked!!!Защото не е нормално дете Close!Иначе за нормалните нямаше проблеми.Е т'ва не са ли езуитки,моля! Close


# 241
  • Мнения: 3 425
Ей ни на и нас!!!!

Аз съм супер затруднена какво да занеса като подаръчета...просто не знам  newsm78

Влади,моя скромен бебешки опит е: 2те ми прословути шишета+2 чучини ги стерилизирах с Амукина!Не видях смисъл от стерилизатор!Но ако бяхме минали на адапте щях да си купя!
Количката е супер(цената не я коментирам)...според мен такава ти трябва за декемврийски бебок!Яйцето,както му викат тук ти служи и за шезлонг вкъщи!
Аз къпех в банята и пренасях в неговата си стая,където го сменях...и на мен не ми се струва удачно да се разнася нагоре-надолу...а пък да се къпе в стаята още по-неподходящо!Но ти ще се организираш,да не си новачка кат мен!

Абе някоя мадама да не е родила ????Да идва да се хвали веднага  Mr. Green

Несполите ми се струват точмо мушмули?


Айде нямаме!!!


# 242
  • Мнения: 708
най_сетне се орагнизирах и ми остана малко време да ви из4ета и да се разпи6а.
Гледам 4е сте по4нали темата за детските градини и ясли  #Crazy
Аз като дъ6теря на детска у4ителка съм потресена от това което 4увам за детските градини тук.Ама какво е това без дори медицинска сестра,ами ако падне,ами ако си спука главата,ами ако си с4упи ръка,ами ако му текне кръв от носа  newsm78
Айде да ре4ем 6те се тър4и до пронто сокорсо,ама все пак една лепенка да няма кой да ти сложи  Shocked Close
По въпроса за спането съм много крити4на.Според мен децата трябва да спят следобед и минавайки покрай детската градина дето е до свеки като ги видя да тър4ат и да играят в 14.00 4аса ми иде да застерлям даскалките (ма то кво ли зависи от даскалките де  newsm78).Аз 6те се стремя да нау4а бебка да спи следобед,пък после те 6те ми я оту4ват  #2gunfire
Както и да е.....за сега няма да се нервя от толкоз,докато тръгнем на градина има време.то първо да се родим  Laughing

За покупките за бебката моя мъж пък дръга мания.....все не6то копува.Накупил е ве4е една камара дрехи 4ак за другото лято и тъй като за първата една година ве4е сме затрупани,сега заяви 4е трябвало да се поогледаме за 2 годи6на възраст.Тоя 4овек превъртя.....ама аз мърморя мърморя пък после си викам,брех това бебе с толкова зор го постигнахме нека си се радва 4овека и да си 4е6е крастата.То и мен ме гонят мании 4ат_пат.....за едно смотано порта 4у4о ве4е от месец обикалям магазините и не мога и не мога да си харесам модел и цвят  #Crazy
Ина4е моите родители и те вманиа4ени станали,всяка събота майка и татко поразяват бебе магазините на Пловдив и все не6то копуват (за разлика от свеки дето до сега ни6то  #2gunfire)
Последната придобивка на бебката закупена от моите родители е някво га6теризон4е със зай4е дето 4ак опа6ка имало отзад и 6апка с у6и  hahaha Joy

По въпроса за коли4ката на6ата е Chicco от тези 3 в 1......с 4 гуми е,не6то тези с по 3 не ме блазнят,ама то въпрос на вкус.
За стерилизиране мисля да съм на вариант бутам вси4ко в купа,пълне с вода и слагам стерилизира6та те4ност.

По въпроса за къпането,моята съседка ползва за нейната бебка една такава поставка за вана дето отгоре а фа6атойото а отдолу излиза коритото когато го къпе6.Много е доволна понеже 2 в едно и си близо до водата така 4е като сменя6 памперси да мие6 дупе лесно.
Та и аз такова 6те взема (продават г в Toys).

Айде стига съм досаждала с тая бебе тема.
Пускам ви малко снимки от онзи ден.
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1208943
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1208945
http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1208947

# 243
  • Мнения: 2 427
Neshto moya net i moeto Pc sa s-u men,nishto ne mi otvaryat,ni kirilizatora,ni na Bimba snimkite....aiutoooo,che si fa ora?!

# 244
  • Мнения: 708
Neshto moya net i moeto Pc sa s-u men,nishto ne mi otvaryat,ni kirilizatora,ni na Bimba snimkite....aiutoooo,che si fa ora?!

абе не се коси сега за снимките и без това ни6то не си пропуснала.....пък той и моя нет е отврат днеска,все прекъсва,странно това АДСЛ 4ат пат отка4а  #Crazy

# 245
  • Мнения: 3 425
Аз пък я видях Бимба  Flutter Ох,това с дрешките за 2 години напред направо ме срази...аз все се заричам,че ще пазарувам от салдите,но все не го правя!!!
Влади,дай ристарт....може евентуално да помогне!


# 246
  • Мнения: 6 167
здрасти народе!
няма да измествам суперската темичка за бебешки дупенца и повиване, и условия в яслите и детските градини)
аз се занимавам със старци.

както и да е. всяко нещо с времето си.

днес обаче сутринта направих едно добро дело, ходихме до моя разсадник любим, дамиано ми купи 1-2 нови цветенца за балкона, а така също саксии керамични, намалени за 1 евро. много са яки, аз си взех 3 розови такива, Дамиано беше против , мърсни били ( защото са използвани, явно цветята в тях не са били продадени), обаче аз си ги измих и сега  Whistling много са фюжън))))
и защо били розовки, къде съм щяла да ги сложа. абе.. имам къде.
може пък един ден да имаме розовка стая и там ще ги сложа  Heart Eyes
засега боднах няколко нови цветенца и стана много хубавко.


бимба, щом му се пазарува - да пазарува!
остави го и се радвай на момента! много сте готини на снимките)))

оф, айде, до после.


кала, ще ти пиша!



# 247
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Добро утро,
виждам сте на тема детски ясли, градина, та и аз да кажа как е при нас.
Тук нито в яслите, нито в "materna" има лекар или нещо подобно, и в 4астна ясла сме били една година, но нямаше такова нещо. Само два пъти в годината беше дошла една лекарка да прегледа децата, но само след нашето съгласие...
Дворът на общинските ясли е поддържан, има доста неща (люлки, пързалки, въртележки) и даже аз като ги взимам, нормално оставаме по половин - един час да играем навън. В близост до нас имаме няколко градинки, но всички след 16.30 са пренаселени...
А в общинската "materna", също не се спи, в началото на баткото беше трудно, връщаше се в къщи все кисел, но след това свикна да не спи следобяд. При нас в един клас са деца на 3, 4 и 5 години, не правят разделяне по възраст.
А, и още нещо, в "materna" носим всичко - като се по4не от фулмастери, гума, моливи, острилка, ножи4ка, лепило, листа и се стигне до сапун, тоалетна хартия, салфетки и т.н. Дават ни един списък, носим на учителките и те отмятат какво сме дали.
При вас така ли е?

И при нас гледах миналата година,4е идва веднъж една о4на лекарка ама преглеждаШе само гаттите и леоните а пул4ините не. newsm78
В наШата градина са закупили нови лЮлки и катеруШки и двора е доста добре оборудван,само да имаШе малко пове4е трева. А така като ти4ат навън и се вдига един прахоляк и ве4ер като я прибера в къЩи е праШна като комино4иста4. Crazy
Моята девойка съЩо ако не спи следобяд и после до ве4ерта направо става невъзможна. За мен е голяма дивотия да не ги слагат да спят. Пък и за тях самите би било по_лесно да ги паркират по леглата и Ще им е много по_лесно на дакслиците ама ха де. За догодина като няма да я слагат да спи не ми се мисли. Помня племеницата ми,която ходеШе в съЩата градина. Прибираха я към 16 4аса и тя Щом влезеШе в къЩи се нокаутираШе на дивана у свеки и откарваШе до към 19 4аса Щото беШе нок аут след цял ден лудуване. И после ве4ер не можеха да я накарат да си легне. 4уден режим,няма Що. Crossing Arms
На нас освен 4арШав4етата за спане,кърпа за ръце и водна 4аШа ни искат да носим само салфетки и хартиени носни кърпи4ки. Вси4и останали консумативи си ги осигуряват те. Peace

А сега по бебеШките въпроси. Аз стерилизатор с Джулия не съм ползвала ( от 3тия месец минахме на сухо мляко  Crazy ). Стерилизирах в купа пълна с вода и стерилизираЩ разтвор. В на4алото бях малко скепти4на към тоя метод,но после свикнах и проблеми не съм имала. Peace
За къпане и повиване имам мобилетто фаШатойо с 4екмеджета за дреШките и другите джунджурии.Под фаШатойото има вани4ка за къпане и на мен ми беШе удобно.Къпя,повивам,обли4ам,вси4ко на едно място.
Моята зимна коли4ка е на Пег а лятната е на Кико. Доволна съм и от двете,запазени са ми и смятам да ги рециклирам с боб4ето. Малко се бях замислила,понеже видях една лятна коли4на на Jane - Nomad ,която доста ме кефи ама май Ще си остане само с това,4е не ми се дават пари пък и старата ми си е 4итава. Wink

Бимби4ке,много са хубави снимките...пу пу.   bouquet
НеЩо и на мен днес форумът ми прави въртели  newsm78

Ка4их оЩе малко снимки от Бг...на който му се губи време  Wink В края на седмицата удрям катинара  Wink
http://community.webshots.com/user/mcdirock01

# 248
  • Мнения: 3 425
Аз нямам никакви наблюдения за детските и яслите и определено си набелязвам какво трябва да питам преди да избера!

Влади,от това с антикорпите направо ми е писнало да го слушам....била съм езаджерата!!!Айде у лево!

Дани и който има някаква представа...вярно ли е,че мюсулманите(МЪЖЕТЕ) не носели пръстени?!Видях вчера един филм за Бин Ладен и видеото от 11септември и мъжа иам пръстен и казаха,че мюсулманите НЕ НОСЕЛИ??!!На мен ми се видя странно...досега не съм чувала такова нещо?


# 249
  • Мнения: 6 167
Имам един въпрос, съжалявам, че ви отклонявам темата, но тук ще се сбием )))

Трапунти имам 3 броя.
от патка, вътре пух.
Едната е трапунтиссима, което според Д. има значение.

Искам да ги изпера, но не мога ( големи са за нашата пералня) и въобще предпочитам друг да ги изпере , все пак са скъпи сигурно не искам да ги проваля.
Ходих днес да попитам- 50 евра за трите. след 2 седмици ще са готови изсъхнали и нови.
50 евро как да е ще ги преживея. Може да ги дам и на 2 етапа и тн.

но се опитвам да убедя Дамаино, че тези завивки имат нужда от чаршафи, в които да са чаршафосани. той смята, че не е необходимо, защото те така били и били готови.
тоест да се завивам само със завивката цяла зима.

аз това не го разбирам.
може ли някой да ми обясни олекотени завивки чаршафосват ли се, или не!
в интерес на истината в София мама ми я прала, и не сме слагали чаршаф.
Но може да се изпере, тия са огромни. Ако трябва да давам по 18 кинта на парче всеки път..


дайте мнения и аргументи , моля...как да го накарам да купим чаршафи!   

# 250
  • Мнения: 3 425
Моето наблюдение е,че тук пликове за завивки няма...ползват единични чаршафи и за отгоре и ги защипват при краката...като в хотел!На мен ми е странно,но и аз така правя....не се виждам да пера завивките при всяка смяна ан чаршафите(дали въобще може в пералня...май на химическо е по-добре),а още по-малко 18еврИ/бройката!!!
Или си ушии тук, или в Бг следващия път,или с единичен чаршаф?!

Лени,ама вие трапунтите ли извадихте вече?!!!Тука пукаме от жега...бррррр

# 251
  • Мнения: 6 167
Моето наблюдение е,че тук пликове за завивки няма...ползват единични чаршафи и за отгоре и ги защипват при краката...като в хотел!На мен ми е странно,но и аз така правя....не се виждам да пера завивките при всяка смяна ан чаршафите(дали въобще може в пералня...май на химическо е по-добре),а още по-малко 18еврИ/бройката!!!
Или си ушии тук, или в Бг следващия път,или с единичен чаршаф?!

Лени,ама вие трапунтите ли извадихте вече?!!!Тука пукаме от жега...бррррр



как ще сме ги извадили, кала.
тука е жега голяма
но времето си лети, аз да съм готова.

ние също слагаме като в хотел. и подпъхвам
тъпо е, но.. какво да правя.
така са свикнали.
но торби и аз не съм виждала.

не се перат при всяка смяна на чвршафите, но пък цяла зима...  newsm78

# 252
  • Мнения: 708
по въпроса за 4ар6афите....малееееее като се сетя като заживяхме с маттео какви караници бяха.
Много си бях навила 4е искам торби за заивките,а не едини4ни 4ар6ав4ета дето се замятат отгоре,понеже цял живот все торби съм ползвала пък и така се въртя 4е ако сложа такова 4ар6ав4е на сутринта 6те го намеря под леглото.
Та тогава понеже незнаех как да му обесня какво е това торба и му викам искам 4ар6аф с дупка дето вътре да пъхне6 завивката.
И той като викна......била съм искала скъсан 4ар6аф.
Аз му викам,как скъсан бе,нееееее просто да има дупка през коят да вкара6 завивката.
И той.....е да де 6том е с дупка зна4и е скъсан.

Спомням си 4е си бях в БГ и такава кавга му ударихме в 4ата за тея 4ар6афи,4е идея си нямате.
Най_накрая след няколкодневни спорове се разбрахме и като пристигнах в Италия намерих спалнята приготвена с 4ар6афосана завивка  hahaha
И до ден дне6ен ме напу6ва смях като се сетя за тоя "скъсан 4ар6ав с дупка" Joy hahaha.

Ина4е не е вярно 4е в Италия не продават торби.Аз ли4но си купих 3 такива комплекта...вървят комплект торба,долен 4ар6аф и две калъфки (за лето матримониале се водят).

Сега за бебката сме ре6или пак на такъв вариант с турби да бъдем,4е като поотрасне малко и като пи4не да се върти да не и гоня 4ар6афите из леглото.Даже ве4е имам 1 такъв комплект.
А въпросните торби ги нари4ат САКО ,тоест ако ви трябва питайте продава4ките САКО ПЕР ТРАПУНТА МАТРИМОНИАЛЕ.

толкоз по въпроса,дано съм ви била полезна
bouquet  bouquet

# 253
  • Мнения: 3 425

не се перат при всяка смяна на чвршафите, но пък цяла зима...  newsm78

Ама питай го Д. как си го представя...просто ей така...тия мъже понякога такива теориики измислят,че ме изумяват!!!
А и му кажи,че така се запазава самата трапунта...плата и не се износва,а и така е по-сигурно,че няма да ви летят перца!Ние иамме едни такива възглавници...ужасни...и от тях летят от време на време,а си ги слагаме в калъфки!Перцето може и да ти влезе неусетно в устата  Twisted Evil Такава теория чух аз тук...прилагай всичко,докат не постигнеш твоето  Peace


Бимба ахахахах това са от тия смешните караници ахахахах обаче аз детски пък въобще не успях да намеря...от обиколниците има един плик  и добре,,че мам ми прати!!!Но пък сегя се чудя с това въртене из цялото легло дали да не взема чувалче...дали ще е удобно въобще????!!!!

# 254
  • Мнения: 2 427
Здравейте пак пиленца златни,аз пак да си кажа,оправих нета,Видях Бимбето,съпруга ама Бимбе,дай да видя тумбето,де!Иначе,джуро,в лице не изглеждаш никак бременна,пу-пу много си хубвава,ама 7 кила си качила,не си свинчо като мен:)
Бимбе,може ли да си разменим съпружетата за седмица...че Фло е такава пищялка че направо ще ме побърка по тези бебешки покупки-той пък другата крайност на всичко вика"че то трябва ли ни",при което няма да ви казвам как ме сърбят ръцете да го удуша като пиле!
Миленче,добре де,и аз съм си мислила за стерилизиращите таблетки или течността на кикко,ама това сигурни ли сме че е абсолютно безвредно?Все ме е страх че сте му стерилизирам стомахчето и ще му убия всичките бактерии в стомахчето и ще спре да храносмила.Знам че звучи параноично.
Лени,аз всичко бухам в пералнята.Сигурна съм че и ти ще събереш вашите пухени завивки.Аз щом събирах една Кинг сизе в 5 килограмовата пералня,ще събереш и ти завивката в твоята.И ние ползваме завивки от Ока,но аз ги пера винаги веднъж в годината,заради акари и прочие.До сега не са се развалили уж и те са преджати...
Аз ползвам коприпиумини от Икеа,има всиакакви размери и по този начин не цапам завивките през зимата и са ми винаги чистички.То преди беше голямо чудо с тези единичните чаршафи,голямо въртене,голямо омотаване и все бяхме завити само със завивката най накрая,а чаршафа на топка в краката.Веднъж се ядосах и казах баста,отидох в Икеа и си разреших проблема!
А,да ви питам,свикнахте ли да спите по италианския тертип с завивките,нали знаете как ги подгъват под матрака от към страната на краката.Аз не мога да спя така,направо откачам.Едно че не ми е топло,а и се чувствам като завързана в някаква усмирителна риза.А и стъпалата ми са винаги в някакъв балетен падём ,от което пощурявам.Как е спал така Фло 30 години не знам.
Иначе аз винаги ползвам калъфка за завивките и тук и в БГ.
Ето,Лени виж тук:http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?storeId=10&catalogId=10103&langId=-4&topcategoryId=15594&parentCats=15594*15824*15836&categoryId=15836&cattype=sub

Общи условия

Активация на акаунт