Посягал ли ви е съпруга ви

  • 13 532
  • 222
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 677
НЕ!  Naughty
Всичко бих простила, но ясно съм му дала да разбере, още преди да се оженим, че не съм жените "Ще ти дам втори шанс" в това отношение.

# 166
  • Мнения: 1 475
Все още не съм семейна, но до момента никой не ми е посягал или ми е повишавал тон!Нито бившете, нито настоящия приятел с когото живея ! но аз съм била дълги години свидетел на побоища,писах по темата в един друг форум- ето защо ще си го позволя да я пейстна  и тук!


Решех и аз да се включа, аз мога много да говоря за това, но като свидетел. Израстнах в такова семейство и това сега се случва с две мои много добри приятелки! Баща ми  биеше майка ми  18г под въздействието на алкохола, но ви говоря за жестоки побои и тя търпеше единствено и само заради мен и брат ми! Няма да ви казвам какъв ужас съм изживявала през всичките тези години! Бях на 12г когато престанах да казвам на баща си - татко, за мен той съществува само по книга! Въпреки, че те все още са заедно, и побои няма от доста години, защото той спря да пие! За мен той не съществува! Но ужаса от тези побои сигурно винаги ще ме съпътва, въпреки, че той никога не ни е посягал на мен и брат ми!
Ето и примерите с моите приятелки! Едната търпи жестоки побои, защото онзи има пари но пък си и прави каквото иска с нея и я обижда и бие за щяло и нещяла, примерно що не е напазарувала! Другата в събота през ноща ми звъни мога  ли да дойда у вас, защото се скарахме с приятеля ми! До този момент дори и не подозирах за него, че и посяга!И така дойде вкъщи с 3 куфара и каза, ще живея у вас докато си намеря квартира! Казах и евала за това решение, не трябва да позволяваш някой да ти посяга, още  повече трябва да се радваш 4е нямате деца! И какво стана беше 2 дена у нас и онзи и се обадил и тя се върна при него, а беше толкова отслабнала, не се храни от стрес , лошо и е пие успокоителни на 27г, но стои.......кой ще я вземе вече.....стара била......тепърва да търсела нова връзка......онзи нейния я набил защото не била сготвила хубаво според неговите критерии! Не мога да я разбера тази женска  робска психика, да те бият и унижават и ти пак да се връщаш при насилника! Аз гледам и от страната на майка ми , бях много, много малка когато плачех и я молех да се разведе, викала съм полиция вкъщи само и само да го спрат да не я бие и въпреки всичко тя остана  с него! Е единственото хубаво в тази история е че от 10г изобщо не и е посягал! Но тя е толкова студена, няма емоции изобщо за мен е един  продължаващ да страда  човек! И защо го правят всичко това- в името на децата! но децато порастват и излитат от вкъщи и си имат собствен живот, а родителите отново са самотни и още по-нещастни от преди!
Казват, че децата израстващи в такива семеиства придобиват психиката на насилника или на насилвания! При мен мога да кажа, че това не стана,не допускам мъж да ми повиши тон, адски съм чуствителна, но повишат ли ми тон знаят че няма да им простя! Може да ви е странно но в началото на всички връзки, аз си имам принципи за които казвам за да не стават недоразумения! Един от които е че споровете се разрешават с много говорене, без повишаване на тон и скандали!
Ами това е! Благодаря,че ме изслушахте!

# 167
# 168
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не!Мъжа ми е много спокоен и мил,но  имах едно гадже което се изживяваше като бияч.Затова се разделихме,един човек посегне ли веднъж,то винаги ще го прави.Абе иам хора и хора,но важното е да не го търпиш!

# 169
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Никога не ми е посягал, а и той знае че това е едно от нещата , които не бих простила!

 Peace

# 170
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Никога и знам, че не би си позволил.

# 171
# 172
  • Мнения: 701
Не и няма да го направи колкото и да съм му вдигнала нервите,а аз умея да го правя мнооого добре Mr. Green Mr. Green

# 173
  • Мнения: 958
Никога никой не ме е удрял през живота ми нито родители нито бивши приятели нито мъжа ми. Учена съм че с бой нищо не се постига само се издава салбостта на този който бие. Не мога да кажа че никога мъжа ми няма да ме удари, сигурна съм в него сега но хората са хора и се променят знае ли човек, дано никога не ми идва до главата не мога и  да кажа как ще реагирам. Но знам, че мъж който веднъж удари ще удари пак може да е след години може да ти се извинява след това, рано или късно той пак ще посегне и ако го оправдаеш по някакъв начин и му простиш винаги трябва да си готова и да очакваш от него насилие, така си мисля.
За мен по големия проблем не е боя, а психическото насилие, скандали, обиди и лошо отношение, от това веднага бих избягала, радвам се че съм постигнала хармония в семейството си и всичко решаваме с разговор даже без повишаване на тон, не искам даже да си представя как някой ден детето ми седи сгушено в стаята си и слуша как мама и татко се карат или пък се опитва да ги разтърве, виждала съм много такива случаи, е това вече е тормоз !

# 174
  • Мнения: 5 393
Никога.Нито пък аз съм му посягала. Иначе се боричкаме на шега Mr. Green

# 175
  • Мнения: 592
НЕ Naughty и се надявам да не стигаме до там. както и други писаха, той знае, че това е края и прошка няма да има. В това отношение ние се стараем да не си повишаваме тон,/не се получава винаги Mr. Green/ за обиди да не говорим, а за физическа саморазправа - не, не и не!

# 176
# 177
  • София
  • Мнения: 44 352
За сега не. Дан ои не дойде такъв момент....само аз на него веднъж Sad

# 178
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Не мие посягал. Но не бих и позволила.

# 179
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
НЕ!

Общи условия

Активация на акаунт