НОЕМВРИйчета 2❤2❤ - Тема 7

  • 30 541
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 579
Еееее стига бе хора (Helinor), все пак на някои от нас им предстои секцио (първо), лично на мен не ми е нужно предварително да се вкарвам и във филма колко много ще боли. Ясно е, че ще боли, но през пост вече го чета това , а понеже малко или много ми е напрегнато, зяпам често в темата и почвам да се фиксирам.
Сега все едно аз да кажа, че освен че боли, родилките си ни водят един крак в...знаете къде...но по-добре ли ще ни стане от тази перспектива.

Все пак боли не боли, да се възстановим е важно и да е без последствия за здравето ни в дългосрочен план.

Честно казано аз искам вече да раждам и да се свършва, ма както ще да е, гледам го като облекчение и завръщане в обичайния си ритъм. Да мога да си правя всичко пак като човек , без да ме стяга тук там и да го мисля човечето как му се отразява.

Менструалните болки са подготвителни контракции (потвърдено от док), но нямало как да се сбъркат с родилните.
Пробождания и аз имах в един период , много е неприятно и болезнено, направо се гипсираш, докато отминат, но до нищо (лошо) не доведоха , поне при мен. Не доведоха и до раждане, до днешна дата де. Моят термин е 30 окт/2 ноември и вероятно затова по-рано съм се насладила на тези усещания.

Добрее, аз мислех да не пиша , да не кажат , че съм някаква безчувствена , но честно казано мен нямам представа защо , но изобщо не ме боля секциото. Така ме бяха наплашили , че след като извадиха бебето исках пълна упойка , биха ми две и не ме хванаха . Три -четири часа след секциото една акушерка ми махна торбата с пясък от корема и ми каза да се въртя и движа в леглото защото колкото по-бързо и повече се раздвижваш толкова по - бързо се възстановяваш . На другата сутрин първа ме раздвижиха и като ме качиха в стаята не смеех да легна или седнаи само обикалях в стаята . Факт , че като полегнех малко след това ми беше по-болезнено ставането , факт , че слага по една или две свещички профенид , но аз съм безумно страхлива , грам не търпя на болка и исках ако може нищо да не усещам . Е на 7мия ден вече шофирах .
Сега пак ме плашат всички , че второто секцио боляло много повече от първото и си признавам , че треска ме тресе от ужас , но много се надявам отново да премина възможно най-леко през това .
Секцито ми е правено в Надежда , сега пак там ще е , не знам дали е от значение . Разреза е правен с лазер и не съм шита , а лепена .

# 736
  • Мнения: X
И аз нямам нужда да знам, че ще ме боли. Онзи ден на зъболекаря му казах "уморих се да ме боли, моля те бий ми упойка и да се свършва". Просто не искам да знам. Освен това моят проблем с естественото раждане не е болката. И двата вида раждане болят. Просто има хора като мен, които чекнененето и бъркането там долу им е по-непоносимо от болката. Всяка психика е различна, а раждането е много дълбоко субективно преживяване.
Аз пък днес си говорих с една позната, която 19 дни след секцио се върна във фитнес залата. Предпочитам да си мисля в тая посока.

И мен ми е зле днес..имам си и болезнени контракции и просто свиване
 Гладя дрехи. Адски много бодита с къс и дълъг ръкав имам за от 0до 3-6 м. Майка не дава да ги заделям да ги подарявам, а аз не искам да се заривам с дрехи

# 737
  • София
  • Мнения: 2 497
Честно, аз не знам какво го нищите толкова боли ли не боли. Едни ги боли много, други малко. Това е като да кажеш на някого „твоят любим цвят е жълто„. Няма нужда да се плашим взаимно.
Мен явно ме е боляло, защото си спомням погледа на едната стажантка след раждането като ме видя да бродя по коридорите - все едно вижда възкръсналия:) Но моят праг на болка е ужасно нисък. И това не ми попречи буквално да забравя какво е било, час след това. Нито помня, че ме.е.болял г*за от шевовете, нито нищо. Абсурдни са ми на мен такива разговори. Боли, не боли, трябва да ги изкараме тия бебета Simple Smile

Аз съм си чупила крак по такъв начин, че съм успяла да припадна от болка на път за пирогов. И? Една жена беше обяснявала на майка ми, как си срязала с мотиката пръста, омотала си го в салфетка и си го занесла в спешното да я режат.... Усещате ли накъде бия?

Нека си говорим за по-адекватни неща, не за толкова субективни.


Ето, вижте, това за торбите ми е интересно. Вече от пореден човек чувам, че в Надежда слагат. В Токуда не слагали.
Интересни са ми тези различни привички.
На мен май ми е паднал корема. Не мога да установя,.но ми изглежда по-ниско, въпреки че пак не мога да дишам. И носа ми отново се надува, спя с отворена уста.

Дух, дръж ги, пък като мине време ги продай/подари. И на нас ни подариха още дрешки, които мисля, че ще са ни излишни, ама по-добре да останат....

# 738
  • Мнения: 1 132
За Надежда мога да потвърдя торби с пясък на корема. И обезболяват доста добре. Постоянно те питат дали те боли и дали искаш да ти дадат нещо. Иначе мен ме болеше само първите два три дни, след това се усещаше като мускулна треска. Сега 46 дни след операцията съм супер и не усещам нищо. Чакам единствено да мине още малко време, за да се завърна в залата.

# 739
  • София
  • Мнения: 2 497
Диди, как е при вас положението? Разкажи, ако ти се пише.... как са бебочетата?

# 740
  • Мнения: 3 032
MrsAlwaysRight, да може би прекалено много пъти го написах. Вероятно създавам излишна паника.
И аз искам вече да минава, а има цял един месец.
Днес, обаче, по-малко от всякога трябва да съм настроена на този вълна. Рожденичка съм и е уникален момент - две в едно сме и очаквам с нетърпение срещата с детето.
🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈

# 741
  • Мнения: 579
Бъди здрава Хелинор 💐🍾🥂, и аз скоро съм рожденничка и е вълнуващо да го празнувам с малкото човече в коремчето .
Весел празник ти пожелавам 🎂🥳

# 742
  • Мнения: X
А не, няма да продавам нищо, освен евентуално многократни пелени. Има много хора в нужда, искам да подаря.

А колан за след раждане при секцио ползва ли се?

# 743
  • Мнения: 1 132
Рози, добре сме всички. Единият ще ми го изпишат в понеделник, за другият ще почакам малко, че има нужда да качи още. Слава богу извадила съм огромен късмет и децата са здрави, въпреки лошите прогнози. Цял живот ще бъда много благодарна на д-р Чачева и д-р Михова,  за това, което направиха за нас.
Дух, ползва се,но след около месец. Аз го сложих на 20я ден, но не ми е удобен. Предпочетох стягащо бельо.

# 744
  • Мнения: X
И аз нямам нужда да знам, че ще ме боли. Онзи ден на зъболекаря му казах "уморих се да ме боли, моля те бий ми упойка и да се свършва". Просто не искам да знам. Освен това моят проблем с естественото раждане не е болката. И двата вида раждане болят. Просто има хора като мен, които чекнененето и бъркането там долу им е по-непоносимо от болката. Всяка психика е различна, а раждането е много дълбоко субективно преживяване.
Аз пък днес си говорих с една позната, която 19 дни след секцио се върна във фитнес залата. Предпочитам да си мисля в тая посока.

И мен ми е зле днес..имам си и болезнени контракции и просто свиване
 Гладя дрехи. Адски много бодита с къс и дълъг ръкав имам за от 0до 3-6 м. Майка не дава да ги заделям да ги подарявам, а аз не искам да се заривам с дрехи

Разбирам те много добре. Аз съм човек, който живее в голям град, с достъп до всякакви доктори, с претенции да съм отговорна към здравето си, и имаше един период от 4 години, в който не бях ходила на АГ за профилактичен преглед и цитонамазка. Такава грешка повече не правя...  Просто щото мразя да ме бърникат и да, окей , не е болка, но не го търпя тоя дискомфорт от железния уред.

После като почнах в репродуктивната клиника там няма начин, свикваш:D Но и сега, пак си подскачам и на вагиналния ехограф. При все че хората като цяло се стараеха да обезболяват и да са внимателни ,за Надежда говоря, че иначе изследванията и манипулациите могат да бъдат доста неприятни.
Та от тая гледна точка даже предпочитам секциото пред ест. раждане.

Духче, щом има болки, опитай да караш по-полека с почивки. То аз ти го казвам , ама не се спирам. Искам да изчистя, изпера и сготвя за поне седмица напред , та като отида да раждам да не го мисля моя човек и домът ни че е разхвърлян:D
Трудно ми е само с дейностите , които изискват навеждане и клякане, коленете ме болят от качването на кг. Луда работа, май било "гнездене".

Едит:
Честит рожден ден, Хелинор! Желая ти радост, късмет и спокойни дни, щастие и пълнота в семейството, да сте честити и задружни.

Диди, супер новина. Прогнозите нямат стойност пред силата на майчината вяра и усилията на добри специалисти. Дано все така да е, и ти и Борн-чето, сте ми на мисъл.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 19:57 от Анонимен

# 745

Общи условия

Активация на акаунт