Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 340
  • 771
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 840
Някъде из темите във форума относно Ковид и пътувания беше цитиран един сайт - нещо като re-open europe или подобно, мислех че съм го запазила, но не мога да го намеря. Ако някой може да помогне, ще съм много благодарна.
Заповядай Simple Smile
https://reopen.europa.eu/bg

# 676
  • Мнения: 3 020
Роже, благодаря, както винаги си като енциклопедия за пътуване, LOL. Имам един ваучер за ползване от една ТА, видях някаква екскурзия, която звучи интересно, но е за Франция, края на юли... Още не съм говорила с тях, пътуването малко е отдалечено във времето, може да стане, може не.... Само прехвърляме документи, надежди и планове. Знам, че такава е реалността и трябва да се живее с нея, но си е неприятно както и да се гледа на ситуацията.

# 677
  • Мнения: 148
Здравейте,
На сайта на РЗИ София не откривам конкретен  сайт, на който да представя отрицателен PCR или антигенен тест за да ми отпадне карантината след завръщане от чужбина.
Някой вече преминавал ли е през това? Ако може да ми помогне със сайт и с информация, след колко време са му се обадили, че отпада карантината.

# 678
  • София
  • Мнения: 14 672
Докторите си направиха устите за пари при разпечатването на сертификата, но от касата ги отрязаха.
ПСР за отпадане на карантината се изпраща на съответното РЗИ, към което е граничния пункт, през който сте влезли.

# 679
  • Мнения: 21
Здравейте,
На сайта на РЗИ София не откривам конкретен  сайт, на който да представя отрицателен PCR или антигенен тест за да ми отпадне карантината след завръщане от чужбина.
Някой вече преминавал ли е през това? Ако може да ми помогне със сайт и с информация, след колко време са му се обадили, че отпада карантината.
Миналата седмица брат ми се прибра от Англия. На летището му бяха дали този мейл  pek17@srzi.bg за изпращане на резултати. Изпрати им теста около 17:00. Отговор дойде след около 2 часа.

# 680
  • Мнения: 170
Здравейте,
На сайта на РЗИ София не откривам конкретен  сайт, на който да представя отрицателен PCR или антигенен тест за да ми отпадне карантината след завръщане от чужбина.
Някой вече преминавал ли е през това? Ако може да ми помогне със сайт и с информация, след колко време са му се обадили, че отпада карантината.
Миналата седмица брат ми се прибра от Англия. На летището му бяха дали този мейл  pek17@srzi.bg за изпращане на резултати. Изпрати им теста около 17:00. Отговор дойде след около 2 часа.

Здравейте, брат ви до 24часа от пристигането ли успя да си изпрати резултата от теста? Понеже плануваме пътуване и търся лаболатории които дават резултата в същия ден..

# 681
  • Мнения: 21
Скрит текст:
Здравейте,
На сайта на РЗИ София не откривам конкретен  сайт, на който да представя отрицателен PCR или антигенен тест за да ми отпадне карантината след завръщане от чужбина.
Някой вече преминавал ли е през това? Ако може да ми помогне със сайт и с информация, след колко време са му се обадили, че отпада карантината.
Миналата седмица брат ми се прибра от Англия. На летището му бяха дали този мейл  pek17@srzi.bg за изпращане на резултати. Изпрати им теста около 17:00. Отговор дойде след около 2 часа.

Здравейте, брат ви до 24часа от пристигането ли успя да си изпрати резултата от теста? Понеже плануваме пътуване и търся лаболатории които дават резултата в същия ден..

Да успя. Пристигна около 13:30 и  веднага си направи тест ( антигенен ). Лабораториите правят тестове до към 15:30 най-късно. Антигенния тест става за същия ден, ПСР мисля че отнема повече време.

# 682
  • Мнения: 1 038
Доколко работи лабораторията на летище София?

# 683
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте, трябва да си направя застраховка "Отмяна на пътуване.".  Лев Инс или Дженерали се ползвали скоро?

# 684
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Здравейте, трябва да си направя застраховка "Отмяна на пътуване.".  Лев Инс или Дженерали се ползвали скоро?
Покритие риск КОВИД предлагат Лев Инс, Евроинс, Алианц Травелер.
Дженерали не покрива риск КОВИД.
Основно туристическите агенции ползваме Евроинс.

# 685
  • Мнения: 4 306
Здравейте,преди малко ми беше втора игла с Модерна.Вече имам купени билети за Бъгария за след 16 дни.Вмествам се в ограничението от 14 дни след втора игла.Но тук не дават сертификати.Имам картон с лого,моите имена и двата стикера от ваксината.Но не знам дали това ще ми свърши работа,за да избегна тест и карантина в България/аз ще пътувам за 10 дни само/
На кого трябва да пиша в БГ,за да си разпечатам отговора и да си го пазя за всеки случай?
Цитирам се,за да не го пиша пак.Току-що получих отговор от холандското РЗИ.Пишат,че за момента не се издават документ,който д аслужи за официално доказателство "Това потвърждение не представлява доказателство за ваксинация срещу корона вируса. Към момента няма официални доказателства за ваксинация срещу корона в Холандия. Не трябва никъде да показвате, че сте имали коронална ваксинация."
Може ли да ми дадете мейл,предполагам на РЗИ София,за да питам тази карта,която имам дали ще ме спаси от тест или карантина в БГ.Ще си тъпувам за кратко и карантина не ме устройва.Аз не виждам слисъл,тогава от това да се ваксинираш,като после пак ще пълниш джобовете на някой

# 686
  • София
  • Мнения: 5 122
Считано от 15.04.2021 г. всеки ден от 08:00 до 20:00 часа могат да се задават въпроси относно COVID-19  на телефонни номера: 0882 440 471 и 0882 932 220.

В интервала от 20:00 до 08:00 часа можете да запишете Вашите въпроси след включване на гласова поща, като оставите телефон за обратна връзка.

 Пробвай по телефона, ще е по лесно. Ако решиш по мейл - има го на сайта на РЗИ

# 687
  • Мнения: 4 306
Благодаря!Ще потърся мейл,защото искам д аимам разпечатан отговор,ако кажат,че става

# 688
  • София
  • Мнения: 274
Здравейте, надявам се, че въпросът ми съвпада с темата. Налага ми се на 18ти пътувам за Германия и съм длъжна да направя ПСР или бърз тест. Спрях се на втория, защото е по-изгоден и уж излиза по-бързо. Трябва да се направи в понеделник 17ти, защото в неделя следобед лабораториите не работят, а тестът не трябва да е по-стар от 48 часа. МНОГО СЪМ ПРИТЕСНЕНА, защото не знам в коя лаборатория да отида - Цибалаб и Синево са ми близо и правят бързи тестове, но не знам дали важат за пътуващи. В Токуда правят такива, които важат, но ми е много далеч и няма да успея навреме да се прибера ( понеже имам още нещо важно за правене тогава). Затова се получава голям екшън. Лаборатории Рамус правели годен за чужбина бърз тест, но много хора се оплакват, че резултатите излизали с голямо закъснение и се притеснявам дали ще излязат преди полета.
Затова търся от вас следния съвет: знаете ли, дали бързите тестове от Цибалаб или Синево важат за чужбина? Готови ли са навреме техните резултати? Знаете ли друга лаборатория с годни за Германия бързи тестове и да ги издават навреме? (някъде в центъра ако може, най-добре около НОИ). И след като излезе онлайн резултата, трябва ли да се върна обратно в лабораторията за мокър печат, стикер и тн.? Моля Ви кажете което знаете от личен опит!

Последна редакция: пт, 14 май 2021, 02:05 от meoww

# 689
  • Мнения: 1 038
https://www.genica.bg/koronavirus-letishte-sofia

Не знам дали не нарушавам някакви правила, но все пак е информация. Не съм ги ползвала, все още съм от другата страна на океана.
Ако може някой да сподели дали спазват часовете

Общи условия

Активация на акаунт