Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

  • 45 348
  • 771
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 442
С всички летища с които говорих ми казаха,че гранична полиция няма да пусне никой да се качи на самолета, ако няма направен тест на място.Вчера един познат остана в Истанбул,защото нямаше тест,а спореше с мен,че не му трябва и ще си направи като се прибере,да,ама не.
Най-добре се свържете с гранична полиция на летището в Дубай,ще получите информация от първа ръка.
Българите казват,че може да си направим тест като се приберем в БГ,но явно важи само за пътуващите с кола,и аз не знам вече

# 406
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
След като много заговорихте за Занзибар, ви прехвърлям един пост на съпруга ми, който той пусна в неговата Група.
Без да взимам отношение, се надявам да ви е полезен:

"Танзания, Занзибар???
/Получавам непрекъснато въпроси за Занзибар, досега отказвах да отговарям, но сега реших да го направя, вижте защо!/
Съжалявам, че мога да разруша илюзията или почивките на тези насочващи се към Танзания.
Нима си мислите, че в тази страна няма вирус? Аз не!
Пътувах, пътувам и ще пътувам в много страни, които не отричат и не крият вируса.
Ще продължа да го правя, но в Танзания няма да отида. Не защото съм бил няколко пъти, а защото…
Не искам да ме лъжат и манипулират.
Правителството спря да докладва статистически данни за нови случаи и смъртни случаи през май миналата година, когато регистрираните болни бяха вече 509 случая и 21 починали.
Лидерът на Танзания казва, че страната му е „свободна от covid“. Да, ама не!
Бившият министър в управляващата партия на президента казва обратното и превърна своите постове в социалните медии в некролози .
Петнадесет от членовете на семейството му и близки приятели вече са починали.
Въпреки, че той не може да го докаже, че това е от коронавирус, защото правителството ограничава тестовете почти изцяло.
Той казва:
"При всички е еднакво. Предизвикателства, свързани с дишането, загубата на сила и след това падане.“
Болниците не разкриват брой положителни случаи и данни няма.
Тези дни 77-годишният Сейф Шариф Хамад, един от видните политици на остров Занзибар, беше обявен за мъртъв в болница малко повече от две седмици, след като неговата партия обяви, че той, съпругата му и няколко помощници са дали положителни тестове за коронавирус.
Той почина, след като беше хоспитализиран с коронавирус.
Лидер на партия Zitto Kabwe написа в туитър: „Отричането на истината за разпространението на коронавируса в Танзания и следователно не призовавайки обществеността да вземе предпазни мерки, за да се защити, доведе до много хора, които се разболяват и губят живота си. Правителството причинява много смъртни случаи.“
Посолството на САЩ в Танзания казва, че страната е забелязала значително увеличение на случаите през последния месец.
Все по-голям брой страни, включително Дания , Оман и Индия , обявиха, че пътуващите от Танзания са дали положителни тестове не само за коронавирус, но и за силно предавания вариант, който се разпространява широко в цяла Южна Африка.
Междувременно ежедневието на хората продължава със смесица от страх и зловеща нормалност.
Миналата седмица американското посолство издаде ново предупреждение за пътуване, което повтаряше предишните, в което заяви, че нивото на предаване на вируса в Танзания е „много високо“.
„Посолството на САЩ е наясно със значително увеличение на броя на случаите на COVID-19 от януари 2021 г.“, се казва в предупреждението. „Практиката на мерките за смекчаване и превенция на COVID-19 остава ограничена.“
Великобритания добави Танзания към списъка си с държави, от които пътуващите през последните две седмици имат забрана за влизане.
Какво казва президента:
„Трябва да стоите твърдо. Ваксинациите са опасни “, каза той на митинг миналия месец, повтаряйки твърдение, което не се подкрепя от науката. „Ако Белият човек е успял да направи ваксинации, той вече е трябвало да намери ваксинация за СПИН. Вече щеше да намери ваксинация срещу туберкулоза. Вече щеше да намери ваксинация срещу малария. Вече щеше да намери ваксинация срещу рак. ”
По-рано тази седмица министърът на здравеопазването на Оман обяви, че 18 процента от пътуващите от Танзания са дали положителни резултати при пристигането си в Оман, много над данните на всяка друга държава. Във вторник Оман публикува нов списък на страните, от които на определени пътници беше разрешено да влизат, и Танзания не беше в него.
Секретарят на Епископската организация в Танзания отбеляза, че броят на погребенията в неговите църкви се увеличава непрекъснато, но без данни е трудно да се прикрепят към covid-19.
И т.н. Защото знам още много…
Да, това не е наша работа, не можем да се бъркаме в политиката на дадена държава, но ми писна да се дава за пример непрекъснато Занзибар, Занзибар!
/Знам, че ще има различни становища по въпроса, но ще ви помоля да се въздържате, за да останат коментарите отворени, благодаря!/"

Тук съм съгласна, че е направено с цел. Също така коронавируси различни има и при животните, много вероятно е да има и животни с ковид. Ако не се изследват -- няма болест - типично мислене на ниско развити нации.

# 407
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Потърсих информация от любопитство, относно тестовете при нас (Милано). Навсякъде ми излиза, че се извършват само при запазен час (незнам след колко време го дават) и че резултатите са готови ок. 48-72ч по-късно, но не е гарантирано при случаи на голям обем работа.
Не става въпрос за бързите тестове.

Просто съвет да се проверяват тези неща.

Областите са затворени и ако не попадаш сред изключенията, не би могло да пътуваш между тях, без значение дали имаш тест или искаш да си в карантина.

Друг е въпроса доколко се контролира.

# 408
  • Varna
  • Мнения: 264
Здравейте,исках да попитам за Англия какви са тези нови условия от 15.02 дали някой е запознат.Близки ще пътуват и им казали,че трябва по  два теста да си купят и не са наясно какви и на каква цена.
Ще съм много благодарна ако някой сподели някаква и информация

# 409
  • София
  • Мнения: 16 025
https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/United%20Kingdom   
тук са описани изискванията за пътуване към Англия.

# 410
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте,исках да попитам за Англия какви са тези нови условия от 15.02 дали някой е запознат.Близки ще пътуват и им казали,че трябва по  два теста да си купят и не са наясно какви и на каква цена.
Ще съм много благодарна ако някой сподели някаква и информация

За Англия наистина вече трябват по 3 теста от пристигащите!
Пътниците, включително влизащи в Англия от 33 високорискови държави, ще трябва да влизат в карантина. Това включва и граждани на Обединеното кралство, които се завръщат у дома.
Вместо да се самоизолират вкъщи, те ще бъдат настанявани в предварително оповестени места, което в момента са 16 различни хотела с 4600 стаи.
Продължителността на престоя е 10 дни и пътуващите трябва да заплатят сумата сами, на цена до 1750 британски лири за пътник!
Цената включва хотел, транспорт и тестване.
Тези, които са в карантина, ще трябва да направят два теста по време на престоя си, веднъж на втория ден и друг на осмия ден.
За да гарантира спазването на тези правила, британското правителство въведе строги наказания за онези, които се опитват да нарушат правилата.
Глоби от 1000-2000-5000-до 10 000 британски лири/вече има глобени/.
За измама и затвор...

Италия
Италианското правителство удължи забраната за несъществени пътувания между 20-те региона на страната до 27 март.
Забраната беше въведена преди Коледа и трябваше да изтече на 25 февруари, но продължава…

Израел
Страната ще бъде разделена наполовина от следващата седмица, като на практика правителството създава нов привилегирован слой в обществото: Ваксинираните.
Близо 50% от населението, което е избрало да бъде инокулирано срещу Covid, ще получи „зелена карта“ седмица след втората ваксина, както и тези с предполагаем имунитет след заразяване с болестта.

# 411
# 412
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Не мисля, че това променя нещо. Всички сме наясно, че и при тях има Ковид. Въпросът е, че няма ограничителни мерки.

# 413
  • София
  • Мнения: 3 771
Emirates
Авиокомпанията обяви, че ще възобнови ежедневните си услуги от Дубай до Ню Йорк (международно летище Нюарк Либърти) през Атина от 1 юни.

Полет Дубай-Атина-Нюарк ще работи всеки ден с три класи на Boeing 777-300ER.

Полетът EK209 на Emirates ще отпътува от Дубай в 10:50 ч.
Пристига в Атина в 15:00 ч.
Отпътува отново в 17:35 ч.
Пристига на летище Newark Liberty в 21:20 ч.

Добавянето на Newark през Атина увеличава американската мрежа на Emirates до 10 дестинации след възобновяване на услугите до Сиатъл, Бостън, Чикаго, Хюстън, Лос Анджелис, Ню Йорк JFK, Вашингтон, Далас и Сан Франциско.

# 414
  • Мнения: 152
Здравейте, има ли някой, който е пристигнал благополучно в Англия след 15.02. Знам за новите изисквания / двата теста на 2 и 8 - ми ден/.
Имам познати , на които са казали , че не може от днес за утре да платиш и да тръгнеш, защото някакъв кю ар код и потвърждение нямало да има време да се издадат. Колко време /дни / по- рано трябва да се платят тези 2 теста?
Ами ако пътуването е спешно? Например погребение или нещо?
Благодаря на всички отговорили !

# 415
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте, има ли някой, който е пристигнал благополучно в Англия след 15.02. Знам за новите изисквания / двата теста на 2 и 8 - ми ден/.
Имам познати , на които са казали , че не може от днес за утре да платиш и да тръгнеш, защото някакъв кю ар код и потвърждение нямало да има време да се издадат. Колко време /дни / по- рано трябва да се платят тези 2 теста?
Ами ако пътуването е спешно? Например погребение или нещо?
Благодаря на всички отговорили !

el73
Прочети тук:
https://www.gov.uk/guidance/how-to-quarantine-when-you-arrive-in … ing-in-quarantine
https://www.gov.uk/government/publications/how-to-self-isolate-i … -travel-to-the-uk
Тестовете се резервират тук:
https://quarantinehotelbookings.ctmportal.co.uk/
----------------
Тайланд
При пускане на новото приложение за проследяване на туристи, Туристическият орган на Тайланд (TAT) обяви, че страната ще намали ограниченията за ваксинирани туристи.
Губернаторът Yuthasak Supasorn каза, че програмата за ваксинирани туристи ще бъде въведена стъпка по стъпка.
„Първата стъпка ще бъде намалена карантина от 14 на 3 дни или изцяло отказ от нея.
Трябва да бъдем бързи, защото искаме да започнем да приемаме туристи през третото тримесечие.“
TAT се подготвя за наплив от туристи и очаква да започне да продава туристически пакети след април.
----------------
ЕС все по-близо до ваксинационни сертификати!
/от видео срещата снощи/
Лидерите на Европейския съюз се приближиха към сделка за ваксинационни сертификати, които може да открият пътя за възобновяване на пътуванията, като в същото време поискаха по-строги ограничения върху износа на ваксини.
„Необходимост е да работим заедно за създаването на общоевропейски сертификат за ваксинация, така че това да не се прави от Google или Apple“, подчерта председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен.
Ръководителят на Комисията даде график за техническо завършване на проекта за взаимно признаване на национални сертификати на държавите-членки.
К. Мицотакис: „Нека бързо се договорим за сертификатите“.
Австрийският канцлер Себастиан Курц е заявил, че иска „дигитален зелен паспорт“ в ЕС.
Френският президент Еманюел Макрон е бил по-скептичен по време на разговорите.
Германският канцлер Ангела Меркел смекчи позицията си за сертификатите.
Правителството във Виена каза, че ако до пролетта няма споразумение на ниво ЕС, те ще приложат своя план.
Испания и България подкрепят общ подход на ЕС.
Дания планира да пусне дигитален паспорт.
Швеция планира подобен цифров паспорт до лятото.
Унгария обяви, че от 1 март ще издаде ваксинационен паспорт под формата на карта на гражданите.
Полша представи специален QR код чрез приложението си mObywatel, който може да бъде сканиран, за да потвърди, че потребителят е напълно ваксиниран.
Гърция отправи призив за сертификат за ваксини в целия ЕС, за да отвори врати през летния туризъм.
Сближаването на позициите на лидерите се случва в момент, когато зависимите от туризма икономики в блока, които преживяха най-стремглавото свиване миналата година, са решени да отворят вратите си за хора, които искат да бъдат ваксинирани.
Други обаче се противопоставят на подобни ходове, като се позовават на правни съображения.
По време на дискусията председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен е опитала да успокои лидерите, че недостигът на предлагане на ваксини скоро ще бъде преодолян.
-------------------
„Green Pass“ Израел - вече в сила!
Прецедент в един свят, копнеещ за връщане към нормалното - музикален концерт, посетен от десетки израелци, но само ваксинирани срещу COVID-19.
Концертът на открито в Тел Авив в сряда беше един от първите в програмата за рестартиране на културни събития чрез ограничаване.
Присъстващите трябваше да покажат „Зелен пропуск“, валидиран от правителството сертификат, показващ, че са получили и двете дози от ваксината повече от седмица преди събитието или че са се възстановили от COVID-19.
Пропуските са валидни шест месеца от момента на пълната ваксинация.

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 14:54 от Bled

# 416
  • Мнения: 10 210
Ваксинирани и с маски на концерта (ако сте гледали репортажа) - голяма "нормалност", няма що.

# 417
  • Мнения: 3 727
Здравейте! Синът ми ще пътува от Берлин до Букуещ със самолет. И искаме да отидем да го вземем от летището.Дали има някакви проблеми по границата БГ-Румъния?

# 418
  • Мнения: 194
Здравейте! Синът ми ще пътува от Берлин до Букуещ със самолет. И искаме да отидем да го вземем от летището.Дали има някакви проблеми по границата БГ-Румъния?

От днес да.
https://coronavirus.bg/bg/news/1441

# 419
  • Мнения: 3 727
Ужас! Дали ще тека и за такситата Ако и на шофьорите се иска тест,таксито ще стан е190лв.

Общи условия

Активация на акаунт