Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света?

• 21 839
  • 431
  •   4
Отговори
# 420
  • Varna
Здравейте,исках да попитам за Англия какви са тези нови условия от 15.02 дали някой е запознат.Близки ще пътуват и им казали,че трябва по  два теста да си купят и не са наясно какви и на каква цена.
Ще съм много благодарна ако някой сподели някаква и информация

# 421
  • София
https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/United%20Kingdom   
тук са описани изискванията за пътуване към Англия.

# 422
  • София
Здравейте,исках да попитам за Англия какви са тези нови условия от 15.02 дали някой е запознат.Близки ще пътуват и им казали,че трябва по  два теста да си купят и не са наясно какви и на каква цена.
Ще съм много благодарна ако някой сподели някаква и информация

За Англия наистина вече трябват по 3 теста от пристигащите!
Пътниците, включително влизащи в Англия от 33 високорискови държави, ще трябва да влизат в карантина. Това включва и граждани на Обединеното кралство, които се завръщат у дома.
Вместо да се самоизолират вкъщи, те ще бъдат настанявани в предварително оповестени места, което в момента са 16 различни хотела с 4600 стаи.
Продължителността на престоя е 10 дни и пътуващите трябва да заплатят сумата сами, на цена до 1750 британски лири за пътник!
Цената включва хотел, транспорт и тестване.
Тези, които са в карантина, ще трябва да направят два теста по време на престоя си, веднъж на втория ден и друг на осмия ден.
За да гарантира спазването на тези правила, британското правителство въведе строги наказания за онези, които се опитват да нарушат правилата.
Глоби от 1000-2000-5000-до 10 000 британски лири/вече има глобени/.
За измама и затвор...

Италия
Италианското правителство удължи забраната за несъществени пътувания между 20-те региона на страната до 27 март.
Забраната беше въведена преди Коледа и трябваше да изтече на 25 февруари, но продължава…

Израел
Страната ще бъде разделена наполовина от следващата седмица, като на практика правителството създава нов привилегирован слой в обществото: Ваксинираните.
Близо 50% от населението, което е избрало да бъде инокулирано срещу Covid, ще получи „зелена карта“ седмица след втората ваксина, както и тези с предполагаем имунитет след заразяване с болестта.

# 423
# 424
Направо ми се отщя да пътувам

# 425
  • Beyond the Frontiers
Не мисля, че това променя нещо. Всички сме наясно, че и при тях има Ковид. Въпросът е, че няма ограничителни мерки.

# 426
  • София
Emirates
Авиокомпанията обяви, че ще възобнови ежедневните си услуги от Дубай до Ню Йорк (международно летище Нюарк Либърти) през Атина от 1 юни.

Полет Дубай-Атина-Нюарк ще работи всеки ден с три класи на Boeing 777-300ER.

Полетът EK209 на Emirates ще отпътува от Дубай в 10:50 ч.
Пристига в Атина в 15:00 ч.
Отпътува отново в 17:35 ч.
Пристига на летище Newark Liberty в 21:20 ч.

Добавянето на Newark през Атина увеличава американската мрежа на Emirates до 10 дестинации след възобновяване на услугите до Сиатъл, Бостън, Чикаго, Хюстън, Лос Анджелис, Ню Йорк JFK, Вашингтон, Далас и Сан Франциско.

# 427
Здравейте, има ли някой, който е пристигнал благополучно в Англия след 15.02. Знам за новите изисквания / двата теста на 2 и 8 - ми ден/.
Имам познати , на които са казали , че не може от днес за утре да платиш и да тръгнеш, защото някакъв кю ар код и потвърждение нямало да има време да се издадат. Колко време /дни / по- рано трябва да се платят тези 2 теста?
Ами ако пътуването е спешно? Например погребение или нещо?
Благодаря на всички отговорили !

# 428
  • София
Здравейте, има ли някой, който е пристигнал благополучно в Англия след 15.02. Знам за новите изисквания / двата теста на 2 и 8 - ми ден/.
Имам познати , на които са казали , че не може от днес за утре да платиш и да тръгнеш, защото някакъв кю ар код и потвърждение нямало да има време да се издадат. Колко време /дни / по- рано трябва да се платят тези 2 теста?
Ами ако пътуването е спешно? Например погребение или нещо?
Благодаря на всички отговорили !

el73
Прочети тук:
https://www.gov.uk/guidance/how-to-quarantine-when-you-arrive-in … ing-in-quarantine
https://www.gov.uk/government/publications/how-to-self-isolate-i … -travel-to-the-uk
Тестовете се резервират тук:
https://quarantinehotelbookings.ctmportal.co.uk/
----------------
Тайланд
При пускане на новото приложение за проследяване на туристи, Туристическият орган на Тайланд (TAT) обяви, че страната ще намали ограниченията за ваксинирани туристи.
Губернаторът Yuthasak Supasorn каза, че програмата за ваксинирани туристи ще бъде въведена стъпка по стъпка.
„Първата стъпка ще бъде намалена карантина от 14 на 3 дни или изцяло отказ от нея.
Трябва да бъдем бързи, защото искаме да започнем да приемаме туристи през третото тримесечие.“
TAT се подготвя за наплив от туристи и очаква да започне да продава туристически пакети след април.
----------------
ЕС все по-близо до ваксинационни сертификати!
/от видео срещата снощи/
Лидерите на Европейския съюз се приближиха към сделка за ваксинационни сертификати, които може да открият пътя за възобновяване на пътуванията, като в същото време поискаха по-строги ограничения върху износа на ваксини.
„Необходимост е да работим заедно за създаването на общоевропейски сертификат за ваксинация, така че това да не се прави от Google или Apple“, подчерта председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен.
Ръководителят на Комисията даде график за техническо завършване на проекта за взаимно признаване на национални сертификати на държавите-членки.
К. Мицотакис: „Нека бързо се договорим за сертификатите“.
Австрийският канцлер Себастиан Курц е заявил, че иска „дигитален зелен паспорт“ в ЕС.
Френският президент Еманюел Макрон е бил по-скептичен по време на разговорите.
Германският канцлер Ангела Меркел смекчи позицията си за сертификатите.
Правителството във Виена каза, че ако до пролетта няма споразумение на ниво ЕС, те ще приложат своя план.
Испания и България подкрепят общ подход на ЕС.
Дания планира да пусне дигитален паспорт.
Швеция планира подобен цифров паспорт до лятото.
Унгария обяви, че от 1 март ще издаде ваксинационен паспорт под формата на карта на гражданите.
Полша представи специален QR код чрез приложението си mObywatel, който може да бъде сканиран, за да потвърди, че потребителят е напълно ваксиниран.
Гърция отправи призив за сертификат за ваксини в целия ЕС, за да отвори врати през летния туризъм.
Сближаването на позициите на лидерите се случва в момент, когато зависимите от туризма икономики в блока, които преживяха най-стремглавото свиване миналата година, са решени да отворят вратите си за хора, които искат да бъдат ваксинирани.
Други обаче се противопоставят на подобни ходове, като се позовават на правни съображения.
По време на дискусията председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен е опитала да успокои лидерите, че недостигът на предлагане на ваксини скоро ще бъде преодолян.
-------------------
„Green Pass“ Израел - вече в сила!
Прецедент в един свят, копнеещ за връщане към нормалното - музикален концерт, посетен от десетки израелци, но само ваксинирани срещу COVID-19.
Концертът на открито в Тел Авив в сряда беше един от първите в програмата за рестартиране на културни събития чрез ограничаване.
Присъстващите трябваше да покажат „Зелен пропуск“, валидиран от правителството сертификат, показващ, че са получили и двете дози от ваксината повече от седмица преди събитието или че са се възстановили от COVID-19.
Пропуските са валидни шест месеца от момента на пълната ваксинация.

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 14:54 от Bled

# 429
Ваксинирани и с маски на концерта (ако сте гледали репортажа) - голяма "нормалност", няма що.

# 430
Здравейте! Синът ми ще пътува от Берлин до Букуещ със самолет. И искаме да отидем да го вземем от летището.Дали има някакви проблеми по границата БГ-Румъния?

# 431
Здравейте! Синът ми ще пътува от Берлин до Букуещ със самолет. И искаме да отидем да го вземем от летището.Дали има някакви проблеми по границата БГ-Румъния?

От днес да.
https://coronavirus.bg/bg/news/1441

Общи условия

Активация на акаунт