Обличате ли децата с по-големи дрешки?

  • 2 925
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 410
Гледам да не прекалявам.
Ако панталоните са по-дълги, те са и по-широки. И стават като торба. А и не на всеки панталон върви да се подгъва. Дънки - бива.
На блуза може веднъж да подгъна ръкавчето. Но по-големите номера са и широки. Не харесвам дете да изглежда като торба, а мама до него - наконтена!
За да не ми излиза прекалено скъп, по  принцип, ггардероба на малкия човек, прдприех тактика - пазаруване от разпродажба за следващ сезон. Вече сме готови с гардероба за др. лято! А пролетта накупих достатъчно за тази есен и зима!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Купувам дрехи, които са малко по-големи - да се подгъне веднъж. При нас проблема е, че ако и стане на "талията" обикновено се налага да подгъна крачола - с коремче  е малката Laughing.
Друга ми е болната тема: мноооого рядко блуза (пуловер) като му е добре на дължина са му точни ръкавите. Вече като му окъсее и се вдигне до кръста му стават точни ръкавите.
smile3521 И при нас е така.

# 17
  • Мнения: 4 668
Избягвам да му подгъвам дрехите , обикновено му купувам точно по мярка  Grinning. Тези които са му големи просто ги прибирам за по - нататък . Не харесвам дрехи , които стоят като "подарени" , а и честно казано не му омаляват чак толкова бързо , че да не мога да му смогна .

# 18
  • Мнения: 1 364
Винаги купувам малко по големи дрехи, невиждам нищо лошо в тава.

# 19
  • Мнения: 3 271
И аз купувам по-големи. Достатъчно скъпи са, че да се носят само 1 сезон. Разбира се не на всички им отива, но дънки, якета и т.е обикновено стават.
А и наистина момичешките блузки са с ужасно дълги ръкави, аз реших, че е някаква мода

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Къде ги намирате тези дълги ръкави и крачоли? На нас що е ръкав или крачол все ни е късо. Късо и широко.

# 21
  • Мнения: 8 505
Купувам малко по-големи,за да не се налага да подгъвам повече от веднъж.Не виждам смисъл в купуването на много по-големи дрехи,защото докато станат точни,в повечето случаи вече са омазани или захабени.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 8 938
А и наистина момичешките блузки са с ужасно дълги ръкави, аз реших, че е някаква мода
И за момчета е същата работа....и май не е мода, а немислещи производители...ама толкова масово Thinking
Оня ден му купих суитчер за 6-годишно (ръст 122), ние сме 105 см. На дължина (точно под дупето) и ширина му е добре, ръкавите подгънати (естествено).....планът ми е и пролетта да го носи.
Къде ги намирате тези дълги ръкави и крачоли? На нас що е ръкав или крачол все ни е късо. Късо и широко.
Дълги са ви краката и ръцете и на всичкото отгоре сте слаби Mr. Green

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Естсествено, че ги обличам........себе си също обличам..........най- много обичам нещо да ми се влачи........или виси

# 24
  • Мнения: 3 271
А и наистина момичешките блузки са с ужасно дълги ръкави, аз реших, че е някаква мода
И за момчета е същата работа....и май не е мода, а немислещи производители...ама толкова масово Thinking

С дрехите на сина ми като, че не виждам такива проблеми. И двамата са мисля съвсем нормални като размери, по-скоро малко по-слаби. Интересно наистина защо е толкова масово? И без да го обличам ми е очевидно, че ръкавите са следващият номер  ooooh!

# 25
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И моят е тъничък и все са ни широки гащите и се свличат, като рапър ходи.  Rolling Eyes С тиранти пробвах, но е неудобно. С колан също.
Иначе дрехи му купувам по мярка, но ако много, много ми хареса някоя дрешка, а няма неговия размер, взимам и по-голяма.
Само веднъж татко му се престара и му купи едни джинси, които чак сега са му по мярка - след две години.  Laughing

# 26
  • Мнения: 8 917
Избягвам, но това не значи, че не се е случвало Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако са малко по-големи - да, иначе прибирам за по-нататък.

И моят е тъничък и все са ни широки гащите и се свличат, като рапър ходи.  Rolling Eyes

И Калина ми е "модерна"...все е със смъкната талия... Wink

# 28
  • Мнения: 409
Винаги купувам малко по големи дрехи, невиждам нищо лошо в тава.
Винаги купувам малко по големи дрехи, невиждам нищо лошо в тава.
И аз така. Peace

# 29
  • Мнения: 133
И моят е тъничък и все са ни широки гащите и се свличат, като рапър ходи.  Rolling Eyes С тиранти пробвах, но е неудобно. С колан също.
Иначе дрехи му купувам по мярка, но ако много, много ми хареса някоя дрешка, а няма неговия размер, взимам и по-голяма.
  Laughing
И ние сме така. Блузите избирам да са с маншет(ластик) на китката, защото иначе много се свиват, а ако са по-голям размер ще му висят. По принцип избирам материите на дрехите да са такива, че да не се свиват и разпускат много.
Дрехите си се захабяват от пранета и гладене - ако е било подгънато после е и избеляло. Имеше един период, в който обувахме панталоните най-много 3-4 пъти, непрекъснато ги късаше, просто не виждам смисъл да изглежда с висящи дрехи, а и сякаш износва стари дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт