Майчин дом Варна - тема 12

  • 49 357
  • 740
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 143
Последните две мнения хич не ме радват... Предстои да раждам точно в отпускарския сезон и обмислях, ако тръгне раждане докато АГ е в отпуска да раждам при дежурен. Ама май май ще се насоча и към някой конкретен. Нещо не ми се иска да се падна при въпросните двама.

Благодаря, че споделяте.

# 481
  • Мнения: 374
+1 и за Д-р Едхем. Наложи ми се и на мен да отида до спешен кабинет, т.к и аз си мислех, че ми изтичат води, а на другия ден ми предстоеше пътуване и бях притеснена. Чакахме я сигурно 40-50 Мин да слезе. Държа се супер грубо. Сложи ме на ехографа "Живо е" и толкова. После се оплаках на акушерката ми и моя следящ и те казаха, че си е такава.

# 482
  • Мнения: 988
Д-р Едхем и мен ме отврати по време на престоя ми след раждането.
Ужасно нагла,надута. Попиташ ли я нещо или не отговаря или се тросва високомерно. Минаваше на визитация.

# 483
  • Варна
  • Мнения: 153
+1 за д-р Едхем. Тя беше дежурна като раждах и е много груба, мисля, че ме предозираха с окситоцин, но не съм сигурна отговорността дали е на нея или д-р Цонев, с който имах уговорка.
А да ви питам мислите ли, че мога да родя близнаци по нормален път в Майчин дом. Това случвало ли се е на някой?

# 484
  • Мнения: 56
И аз да се присъединя към мненията, че положението със спешния кабинет е много на късмет. Налагало ми се е няколко пъти от началото на бременността. Сега съм в 6ти месец. Първо имах уринарна инфекция, която излекувах отделно после започнаха контракции и също имах притеснения за изтичане на води.

Мога да потвърдя изключително положителното ми впечатление от д-р Мирослав Иванов. Покани и мъжа ми, много подробно обясни какво се случва и защо. Успокои ни и обясни изключително професионално какво да правим и защо е нужно.

За малко съм попадала и на д-р Димитър К...забравих... отново млад, отзивчив и любезен лекар.

За д-р Сюзан Едхем мога да потвърдя припряно и грубо отношение. Последния път след като видя, че често ми се случва да съм с болки и контракции отдели маалко повече внимание и ме посъветва да помоля следящия лекар евентуално да смени магнезия. Така и направих и имаше подобрение.

Тази Събота не можех да седна от болки в корема, но не исках да ходим пак до спешния само защото вече ми беше неудобно, но мъжът ми ме накара и в крайна сметка ме оставиха на система с магнезий. Млада лекарка, която не се представи, държа се резервирано почти нищо не ми обясни, а аз едва стоях и все пак се притеснявах за бебето. Системата с магнезия се запуши, спря да тече, а акушерката отказа да чуе и като грамофонна плоча повтаряше, че просто бавно тече. След като в 3 през нощта започнах да се влошавам много отново с болки и контракции, а акушерката продължаваше да твърди, че системата тече, въпреки, че дори капка не се виждаше, аз ги накарах да ме пуснат. Друг път също са ми вливали и за 8 часа се е приключвало, а този път на 10тия час бях до никъде.

С две думи - дежурният екип е много на късмет, има млади акушерки, които не мислят ами говорят назубрени неща и човек трябва понякога да взима нещата в свои ръце.

И аз съм на мнение, че човек трябва да има избран и втори резервен екип за всеки случай и се надявам да има такъв вариант все още не съм питала.

Иначе ме следи д-р Костов и от неговото отношение и внимание съм доволна. Обръща внимание, не ме претупва, но аз гледам да не злоупотребявам и когато има проблем извън неговото работно време си ходя в спешния.

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 16:01 от R.D.777

# 485
  • Мнения: 1 804
Освен в МД, къде другаде има спешен кабинет за бременни във Варна? В АГ има ли?

# 486
  • Мнения: 1 143
Има и в АГ, да. Доколкото знам от други бъдещи майки обаче се заплаща, ако откажете хоспитализация. Не съм ходила и нямам лични впечатления.

# 487
  • Мнения: 61
Имам въпрос относно доктор Жасмин Костов. Прочетох във форума позитивно мнение на майка, родила естествено при него. Но имат ли впечатления и майки, който са родили секцио при същия доктор? Благодаря!

# 488
  • Мнения: 56
Имам въпрос относно доктор Жасмин Костов. Прочетох във форума позитивно мнение на майка, родила естествено при него. Но имат ли впечатления и майки, който са родили секцио при същия доктор? Благодаря!

При зададен въпрос относно него, аз получих лично съобщение от една майка, на която съм много благодарна за споделената информация.

Цитирам:

"Белега от секциото ми почти не се забелязва, изключително прецизно е направена операцията. Вечерта преди секциото ми беше нощен и имаше две нормални раждания. След секциото беше на кабинет, но идва няколко пъти да ме проверява как съм и чак тогава си тръгна. През почивните дни също дойде да ме види. Две мои приятелки също раждаха при него и са доволни."

# 489
  • Мнения: 61
R.D.777
Благодаря за бързия отговор. Не ми се искаше така да подпитвам, но за мен беше важно да получа и такава информация. 💐 И още един въпрос - дали дава телефон за връзка с него на пациентките?

Последна редакция: пн, 28 юни 2021, 21:43 от Beautiful_7

# 490
  • Мнения: 56
R.D.777
Благодаря за бързия отговор. Не ми се искаше така да подпитвам, но за мен беше важно да получа и такава информация. 💐 И още един въпрос - дали дава телефон за връзка с него на пациентките?

В началото не ми даде и аз известно време не исках. След това понеже често почна да ми се налага да ходя, помолих за телефон. Обаче не злоупотребявам и го имам по-скоро за спокойствие. И той самият ми каза при проблем направо в спешния кабинет да ходя.

Писала съм му 2 пъти с въпрос, но само през делничен ден през деня. И двата пъти е отговарял и помагал. Единият път звъннах в спешния кабинет защото вече беше късно и се оказа той на смяна и пак по телефона ме насочи какво да правя и помогна. Личи си, че е изключено натоварен с пациенти и моят съвет е да се види няколко месеца дали е наложително да се иска телефон и ако не - по към края вече.

# 491
  • Мнения: 15
Имам въпрос относно доктор Жасмин Костов. Прочетох във форума позитивно мнение на майка, родила естествено при него. Но имат ли впечатления и майки, който са родили секцио при същия доктор? Благодаря!
Две раждания чрез секцио имам при него - 2017 и 2020 година. Вече почти 11 месеца след втората операция, белегът е почти незабележим.

# 492
  • Мнения: 147
Здравейте има ли раждали при д-р Мария Ангелова тя работи и в Окръжна от скоро  води раждания и  в Майчин дом. Ако има раждали при нея ще съм благодарна за мнение 🙂

# 493
  • Мнения: 115
Раждането мина и споделям опит, ако е полезен на някой.
Естествено раждане, ползвах епидурална упойка и избор на лекар. За стаята, избрах нормална стая, където се настаняват по 2 мами. Имах направение по ЗК, с всичко описано и престой 3 дни, заплатих 1170лв.
Болницата е чиста и добре организирана. Единствения минус е приемния кабинет. Доста време отнема, зависи коя смяна ще уцелиш, аз си по чаках към час за прием, улучих дама, която ме заля с безсмислени забележки за къде се оставял багажа, без това да е предварително обяснено, имаше странни забележки за документите. Но като се качите в родилно, вече е друго. И акушерки и лекари бяха много мили. Храната, достатъчно и вкусна. Носят ти вода. За бебето има консумативи като мокри кърпи, памперси, а за майката превръзки. Ако се нуждаете от адаптирано мляко, ще ви донесат по всяко време на деня/нощта, не се спазва график. Нощница ще ви трябва само за раждането, после може да си ходите облечени както ви е удобно.
Доволна съм, че избрах Майчин дом за второто си раждане, имам база за сравнение и определено не съжалявам и бих препоръчала.
Леко раждане на всички бъдещи майки.
Бихте ли споделили коя беше въпросната дама в приемния кабинет, питам защото аз получих същите забележки най-вече за документите от д-р Елена Димитрова, беше доста раздразнителна и груба.

# 494
  • Мнения: 6 764
Не знам името, беше акушерка/сестра, която обработва документите, не лекар.

Общи условия

Активация на акаунт