Майчин дом Варна - тема 12

  • 49 079
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 285
До сега се следях по ЗК.Ама не се издържа вече.Всеки път 40 лв за ехограф ,който е много стар нищо не се вижда.Вече съм в 5-и месец.Днес питах за пол-не виждал.Май ще се отиентирам към МД.При положение че вече ще съм към 6-ти месец за следващ преглед,т.е всичко за до 05/ти съм минала.За какъв пакет да питам, колко ли ще струва?
360 лв е пакета Simple Smile Ама вие щом сте в 6 месец може да ви е наполовина …

# 526
  • Мнения: 176
Пакетът зависи дали доктора работи по ЗК или не. Моят пакет е 950лв.

# 527
  • Мнения: 1 141
skorpionche какво е включено в този пакет за 950 лева? Не знаех, че има и такъв и ми стана интересно. Моята АГ не работи по ЗК и пакета ми е стандартния за 640 лева или колкото там беше, че забравих 🤦‍♀️

# 528
  • Мнения: 176
Сега разбирам, че пакетите са различна стойност честно казано. Иначе моят включва всички изкледвания , бхс, фетална + скрининг да прееклампсия в 13гс, после 20та седмица 4д, женската консултация и тонове.
skorpionche какво е включено в този пакет за 950 лева? Не знаех, че има и такъв и ми стана интересно. Моята АГ не работи по ЗК и пакета ми е стандартния за 640 лева или колкото там беше, че забравих 🤦♀

# 529
  • Мнения: 56
До сега се следях по ЗК.Ама не се издържа вече.Всеки път 40 лв за ехограф ,който е много стар нищо не се вижда.Вече съм в 5-и месец.Днес питах за пол-не виждал.Май ще се отиентирам към МД.При положение че вече ще съм към 6-ти месец за следващ преглед,т.е всичко за до 05/ти съм минала.За какъв пакет да питам, колко ли ще струва?

Най-добре си изберете лекар, отидете на пробен преглед и след това кажете на регистратура, че искате пакет за ЖК при еди кого си . На мен дори не са ми споменавали по-скъпите, но съм сигурна, че от стандартния 640лв ще ви извадят първите месеци и може би ще е около половината.

До към средата на 8ми месец включва един преглед месечно плюс изследвания кръв и урина през месец. След това зачестяват прегледите. Ще ви обяснят. Също така може да посещавате спешния кабинет при нужда без допълнително заплащане.

За мен лично този пакет изключително много си заслужава защото до сега седмица или две след редовния преглед и ми се налага да ходя до спешния, най-често заради контракции. В началото имах пикочна инфекция и т.н. Спести ми доста плащания от по 40лв и предоставя някакво спокойствие, че по всяко време може да се получи помощ. Попадала съм и на не толкова мили лекари на дежурство, но от регистратура винаги се държат изключително любезно и загрижено. До момента (почти 8ми месец съм) за мен този пакет много си заслужава.

# 530
  • Мнения: 155
До сега се следях по ЗК.Ама не се издържа вече.Всеки път 40 лв за ехограф ,който е много стар нищо не се вижда.Вече съм в 5-и месец.Днес питах за пол-не виждал.Май ще се отиентирам към МД.При положение че вече ще съм към 6-ти месец за следващ преглед,т.е всичко за до 05/ти съм минала.За какъв пакет да питам, колко ли ще струва?

Не мога да ви кажа за цена, но мога да ви препоръчам да отидете при д-р красимира желязкова (мц виталити), мисля, че в момента тя е с най-добра апаратура. Цената е същата, но отношението е на ниво.
В МД със сигурност ще ви искат 40лв на преглед + една фетална (нещо около 300 лв си мисля)

# 531
  • Мнения: 285
До сега се следях по ЗК.Ама не се издържа вече.Всеки път 40 лв за ехограф ,който е много стар нищо не се вижда.Вече съм в 5-и месец.Днес питах за пол-не виждал.Май ще се отиентирам към МД.При положение че вече ще съм към 6-ти месец за следващ преглед,т.е всичко за до 05/ти съм минала.За какъв пакет да питам, колко ли ще струва?

Не мога да ви кажа за цена, но мога да ви препоръчам да отидете при д-р красимира желязкова (мц виталити), мисля, че в момента тя е с най-добра апаратура. Цената е същата, но отношението е на ниво.
В МД със сигурност ще ви искат 40лв на преглед + една фетална (нещо около 300 лв си мисля)
Жената пита за пакет в МД и няма да плаща по 40 лева на преглед Simple Smile

# 532
  • Мнения: 155
До сега се следях по ЗК.Ама не се издържа вече.Всеки път 40 лв за ехограф ,който е много стар нищо не се вижда.Вече съм в 5-и месец.Днес питах за пол-не виждал.Май ще се отиентирам към МД.При положение че вече ще съм към 6-ти месец за следващ преглед,т.е всичко за до 05/ти съм минала.За какъв пакет да питам, колко ли ще струва?

Не мога да ви кажа за цена, но мога да ви препоръчам да отидете при д-р красимира желязкова (мц виталити), мисля, че в момента тя е с най-добра апаратура. Цената е същата, но отношението е на ниво.
В МД със сигурност ще ви искат 40лв на преглед + една фетална (нещо около 300 лв си мисля)
Жената пита за пакет в МД и няма да плаща по 40 лева на преглед Simple Smile

Да, би трябвало да ѝ поискат 120 лв за ехографски прегледи + 100ина лв за фетална, както и някаква сума за кръвните изследвания, затова казвам, че според мен, пакетът ще излезе около 300 лв.

# 533
  • Мнения: 14
Здравейте, проследявам се в МД, началото на 7ми месец.Мисля, че около 640лв ми беше пакета. Интересува ме ако се наложи спешен прием в болница за задържане, това нещо плаща ли се допълнително. Знам, че са покрити извънредни посещения, но как стоят нещата с болничния престой?
Благодаря Ви.

# 534
  • Мнения: 690
Здравейте, проследявам се в МД, началото на 7ми месец.Мисля, че около 640лв ми беше пакета. Интересува ме ако се наложи спешен прием в болница за задържане, това нещо плаща ли се допълнително. Знам, че са покрити извънредни посещения, но как стоят нещата с болничния престой?
Благодаря Ви.
Честно казано и аз се питам същото. В Понеделник съм на преглед и ако никой не отговори дотогава, ще попитам и ще пиша.

# 535
  • Мнения: 56
Аз съм оставала само на стационар за дневни вливания. Заплаща се 60лв. за престой до 6 часа, 90 лв. за повече от 6 часа. Бяха ми казали, че за дневен престой в отделението е 130лв на ден. Тоест, ако ви приемат за 3 дни е по 130лв. на ден. Поне така разбрах аз, но нека и някой който знае със сигурност да каже.

# 536
  • Мнения: 69
Здравейте, проследявам се в МД, началото на 7ми месец.Мисля, че около 640лв ми беше пакета. Интересува ме ако се наложи спешен прием в болница за задържане, това нещо плаща ли се допълнително. Знам, че са покрити извънредни посещения, но как стоят нещата с болничния престой?
Благодаря Ви.

2 пъти съм имала болничен престой.
По 90 лв. на ден се заплаща, ако си здравно осигурен. Ако не си - 130 лв. на ден.
Аз не съм си предплащала пакет ЖК, понеже си я водя в др. град. Мисля, че ако си с пакет ЖК пак е 90 лв. на ден.
На първия ми прием имаше една девойка неосигурена, казаха й 130 лв. на ден.

# 537
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да попитам момичетата, които са на женска консултация в МД, каква е таксата и също така знаете ли колко се и заплаща, ако родиш секцио?
Благодаря

# 538
  • Мнения: 207
Зависи при кой лекар си, по отношение на таксата за преглед. Аз лично плащах по 60лв на д-р Яков, без направление.
Раждането е 1260 лв за здравно осигурени лица.
Здравейте, искам да попитам момичетата, които са на женска консултация в МД, каква е таксата и също така знаете ли колко се и заплаща, ако родиш секцио?
Благодаря

# 539
  • Мнения: 3
Зависи при кой лекар си, по отношение на таксата за преглед. Аз лично плащах по 60лв на д-р Яков, без направление.
Раждането е 1260 лв за здравно осигурени лица.
Здравейте, искам да попитам момичетата, които са на женска консултация в МД, каква е таксата и също така знаете ли колко се и заплаща, ако родиш секцио?
Благодаря
Ами аз чух нещо, че на вноски се заплаща женската консултация. Може би е най добре да им се обадя директно и да питам, предполагам че ще кажат. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт