На море в Гърция 2020/2021

  • 61 604
  • 767
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 2 844
Е няма да си спасят туризма, ако допускат само ваксинирани. С тоя недостиг на ваксини...а и за едно море, човек ако се съмнява, няма да се ваксинира специално.

# 526
  • София
  • Мнения: 6 726
Тя България за толкова години не се организира да направи на всеки гражданин електронно досие сега изведнъж за ваксините са подготвени... Чак специални хотели за Гърция се съмнявам да подготвят за неваксинирани. Все пак кой грък ще иска да приема неваксинирани след като държавата му е въвела такива правила.

# 527
  • Мнения: 217
Наистина се надявам да не е вярно това нещо, че ще пускат само ваксинирани на почивка в Гърция. Звучи дискриминационно и най- вероятно подлежи на обжалване, така да се каже. Би било разбираемо ваксинираните хора да влизат бързо и безпроблемно в страната, а тези без ваксина- да представят PCR, както си беше това лято. Но гърците са склонни винаги да ни изненадват, да видим какво планират за този сезон. Аз направих вече резервация за почивка в Гърция, но няма да се ваксинирам специално заради нея. Засега мисля да пропусна ваксината...

# 528
  • София
  • Мнения: 3 771
Не е само Гърция...
Списъкът на страните, които ще признават ваксинираните пътници непрекъснато расте.

Гватемала е поредната държава, която позволява на ваксинираните туристи да влизат без PCR тестове или карантини.
Другите са:
Сейшелски острови, Румъния, Кипър, Грузия, Исландия, Ливан, Полша и Словения са на същото мнение.
Гърция, Израел и Дания го обмислят.

# 529
  • София
  • Мнения: 6 726
Това не означава, че е по-малко дискриминиращо, защото не е само Гърция. Ясно е, че ще се въведе за цял свят този паспорт с ваксинации.

# 530
  • София
  • Мнения: 3 771
И не само...
Международната асоциация за въздушен транспорт (IATA) заяви, че нейната цифрова карта за пътуване COVID ще е готова съвсем скоро.
Организацията се надява, че това ще е ключът към предоставянето на увереност на правителствата да отворят отново границите.

Цифровият паспорт, разработен от Международната асоциация за въздушен транспорт, удостоверява и валидира здравния и ваксинационния статус на пътниците в съответствие с изискванията за пътуване COVID-19.

С товаприложение IATA се стреми да постигне глобалния стандарт, сертифициран от правителствата, за да гарантира потвърдена самоличност и данни за тестове и ваксини.

Travel Pass се пробва в момента от редица авиокомпании в световен мащаб.
Планът обаче е да функционира напълно системата е някъде през март.

Първите авиокомпании в световен мащаб, които изпробват приложението са ОАЕ Etihad, Emirates, Copa Airlines.

Към тях се включи тези дни и  Air New Zealand.
Базираната в Окланд авиокомпания обяви, че ще изпробва цифровото приложение Travel Pass, разработено от IATA, за три последователни седмици по маршрута си Окланд-Сидни.

# 531
  • софия
  • Мнения: 25 446
Електронното здравно досие няма нищо общо с електронния сертификат за ваксиниране, в частност срещу К19. И с ПИК от НАП имам достъп до здравното си досие, както и до това на детето.
А пълнотата му не ми се коментира. Моето е непопълнено откъм ваксинации. На детето е частично попълнено.
Ако гърците въведат ваксинирането като единствен вариант за бързо влизане, изключат ПСР тест, ще загубят. Има хора, за които е противопоказна ваксинацията. Надявам се, че няма да се случи.
Семейството ми се въздържа от ваксинация и за едната Гърция няма да я направя. С ПСР съм ок.

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 10:43 от zvаnchе

# 532
  • София
  • Мнения: 11 987
Електронното здравно досие няма нищо общо с електронния сертификат за ваксиниране, в частност срещу К19. И с ПИК от НАП имам достъп до здравното си досие, както и до това на детето.
А пълнотата му не ми се коментира. Моето е непопълнено откъм ваксинации. На детето е частично попълнено.
Ако гърците въведат ваксинирането като единствен вариант за бързо влизане, изключат ПСР тест, ще загубят. Има хора, за които е противопоказна ваксинацията. Надявам се, че няма да се случи.
Семейството ми се въздържа от ваксинация и за едната Гърция няма да я направя. С ПСР съм ок.

Възможно е да е така.
Но вчера или в понеделник по ТВ показаха БГ сертификата за ваксинация и ОПЛ каза, че всеки, който има КЕП, ще има достъп до него.

# 533
  • софия
  • Мнения: 25 446
Детето ми има всички имунизации и са нанесени в амбулаторната карта. Ето електронното му "здравно досие". За да се попълни трябва да подавам жалба до НЗОК, за да си свърши работата ЛЛ. Все едно не е тяхна работа да осъществяват контрола.
Скрит текст:
Моето е бял лист, защото съм дърта.
Достъп имам от години с ПИК на НАП.
Няма да поставям въпроса за лекарската тайна и че достъп до здравното ти досие не следва да има никой друг освен теб и твоя лекар. Така че не виждам как то може да се приема за "електронен паспорт за ваксинация" или както и да решат да го нарекат.

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 10:55 от zvаnchе

# 534
  • София
  • Мнения: 6 726
Детето ми има всички имунизации и са нанесени в амбулаторната карта. Ето електронното му "здравно досие". За да се попълни трябва да подавам жалба до НЗОК, за да си свърши работата ЛЛ. Все едно не е тяхна работа да осъществяват контрола.
Скрит текст:
Моето е бял лист, защото съм дърта.
Достъп имам от години с ПИК на НАП.

То не е електронно, а в амбулаторна карта (хартиен документ). Ако беше електронно по детските градини нямаше да ми искат списъци от ЛЛ какви ваксини има, а директно щяха да си видят.

# 535
  • София
  • Мнения: 14 672
Министъра го показа сертификата, но ще е достъпен само с КЕП след втората доза.
Гледах скоро интервю на Мицотакис, каза ваксина или ПСР. Няма да си отрежат клона като пускат само ваксинирани.

# 536
  • софия
  • Мнения: 25 446
То не е електронно, а в амбулаторна карта (хартиен документ). Ако беше електронно по детските градини нямаше да ми искат списъци от ЛЛ какви ваксини има, а директно щяха да си видят.
Не те разбрах. По принцип в електронното досие трябва да е нанесено всичко, вкл. имунизациите. Принтскрийна е от "електронното здравно досие". В него имам отразено всичко от зъболекаря ми - всеки преглед, всяка пломба, в-с-и-ч-к-о. Виж, с ЛЛ на детето е друга работа - когато, каквото е поискала и е могла. Дори и болничните листове, които е издавала за гледане при болест не са въвеждани.

yovanka, искаш да кажеш, че са казали, че ваксинацията срещу К19 ще се отразява другаде, не в здравното досие?
Не бих се учудила. На 100 места ще въвеждат информация.

Информацията за ваксина или пср беше официална и тук я обсъждахме, и за това съм учудена от крайността за само с ваксина.

Последна редакция: ср, 24 фев 2021, 11:08 от zvаnchе

# 537
  • София
  • Мнения: 6 726
И кой ги нанася тези неща понеже май е на добра воля?

# 538
  • софия
  • Мнения: 25 446
Личният лекар и зъболекарят въвеждат. И наистина се оказва, че е на добра воля, защото НЗОК не упражняват контрол върху лекарите да попълват.
Моята ми е отразявала всичко, зъболекарката ми е въвела и настоящ статус на зъбите, тази на детето - почти нищо. Две от не знам колко ваксинации, напр.
За мен е малоумно да се прави пореден леворък модул/система, в която ще се въвежда само ваксинацията срещу К19 и това да не е част от електронното ти здравно досие. Да не говорим да ме принуждават да си купувам КЕП, при положение, че имам ПИК от НАП.

# 539
  • София
  • Мнения: 6 726
Че то аз през годините съм сменяла доста... Тази да кажем ще ги отрази нещата, но от преди това информацията как ще се въведе и дали изобщо има начин?

Общи условия

Активация на акаунт