Любители на Котки - Тема 150

  • 25 052
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Някъде там
  • Мнения: 16 060
На любимото място за наблюдение. Клюкарчето ми 😊



Момичета благодаря за отговорите. Ще взема от позната да пробвам ще го търпи ли, да не давам излишно пари.

# 676
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
В момента сме така ❤

# 677
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ох, сладък рижав пух! 🥰
Как може котките да са толкова съвършени? Грациозни, гъвкави, самодостатъчни , прекрасни и сладки?
Аз си мисля, че ни разбират и като им говорим.

Как да не му обичам черната муцунка? ❤️

# 678
  • Мнения: 1 622
Разбират ни естествено. Нашата Ая ме разбира, като й говоря, повече от дъщеря ми, понякога😄 И ме слуша повече.

# 679
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382


Снимки за лека нощ 🥰
Излишно е да казвам , че щом 4 котки са се вмъкнали в леглото, то аз и мъжа ми спим на ръбче 🙄

# 680
  • Мнения: 4 306
[img]//cdn.bg-mamma.com/XeHl/MTYAq.jpg[/img]


Ще ви чета след мъничко,сега само това,което успях..
Това са новите неща на Зак,каишка с името му и телефон.
Ние сме с фурминатор още от Фин,аз нямам опит с друго,но съм доволна от него.От както го нямаме Фин,четките на румбата са чисти.Преди това на уж чист под събираше невероятно количество оранжеви косми.Зак засега не пуска,но е въпрос на врвме.
И аз съм болна тия дни,неговата храна свърши и не ми се ходеше до зоо магазина,а храна от супери не купувам.Взех му пуешко и го сварих.Изяде половината пакет.
Нито той,нито Фин спят при нас.Пробвах с Фин,когато беше малък.Никой не успяваше да спи.Долния етаж орез нощта е на Зак.Да си прави,каквото иска.Не би буди.Храна,вода,играчки и легла има постоянно на разположение.Оправя се сам през нощта.
На брат ми котарака така ги е възпитал.Буди ги в 4 през нощта за храна.Стават,хранят го и пак лягат..Това за мен си е лудост

Последна редакция: чт, 29 окт 2020, 10:35 от red soul

# 681
  • Мнения: 1 611
Нашия хубостник пак дра врати през нощта и мяука. Снощи играхме много  уж беше много уморен и пак в 4 откачи. Дайте идеи как да го накарам да спи. Събуди ме, станах и сега се е опънал до мен и спи. И ако купя спрей за отблъскване и напръскам вратите, дали ще спре да ги дере.
Още един въпрос имам. Някой има ли пет тракер. Ще се местим в къща и много се притеснявам, че може да се загуби.

# 682
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Няма да се загуби. Ние също се преместихме с 2 котки. Първите седмици не излизаха, после започнаха да излизат в предната част на двора и постепенно увеличиха периметъра. Котките са териториални животни, ще си извоюват територията чрез малко войни с предишните завоеватели. При нас Чери и Кети, колкото и да не се обичат, единият , ако е в бой и другия веднага отива да помага. Сега са извоювали нашият двор и около 2 декара радиус извън нашата къща.

# 683
  • Мнения: 3 263
Няма да се изгуби, живеем в къща на затворена улица. Първо излизаше само пред къщата ни. После на съседни улици. От двора ни минава в други дворове. През лятото липсва дълго време. Когато е студено, си стои вкъщи. Има направена вратичка, през която да влиза и излиза, когато иска.
Имаме камера и когато дълго ни нямаше вкъщи през деня през лятото, гледах записите понякога, за да видя прибирал ли се е да хапва.
Котките са много щастливи, когато могат да тичат и да се катерят на воля навън.
Много са красиви животинките ви.

# 684
  • Мнения: 5 300
Панта певец. Grinning Тук е малко страшничък. Grinning

# 685
  • Мнения: 1 611
Като ги пускате да излизат от дворовете, не се ли притеснявате къде са, дали не им се е случило нещо?
Има много лисици в нашия град... разхождат се из центъра дори. Започва паника да ме обзема как ще го опазя.

# 686
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И при нас има много лисици, но те излизат предимно вечер, котки не нападат, а кокошките на съседите.
Първата вечер когато Чери не се прибра, не спах от притеснение - той беше много страхлив градски Кот. После свикнах. Следя сутрин и вечер да се приберат за ядене и всичко е точно. Лятото спят вън, ловуват около плевнята мишки, колко пъти вечер съм го затваряла при кокошките, нали е черен и не го виждам 😂
Само миналата година като Чери не се прибра 2 дни полудях от притеснение, виках, търсих. Мъжът ми каза, не търси, да не намериш нещо което не искаш. Точно месец след смъртта на Биби. Вътре в себе си го оплаках... Вечерта тъмната му сянка на оградата ме изненада - прибра се със счупено задно краче. Ветеринаря каза, че първият ден много го е боляло, но на вторият ден любовта и доверието към мен го е довела. Прибра се , яде, пи вода и спа цяла нощ плътно до мен. На другия ден в Ловеч на операция да му сложат игли.
Няма сила която да задържи вътре  котки които имат двор.

# 687
  • Мнения: 957
Здравейте отново от 'майката' на Хапливка и Страхливка. Laughing
Поредна нощ ми се налага да приключвам със съня към 4 часа сутринта, откакто страхливичката е вкъщи. Вече страдам от хронично недоспиване. Страхливка спи при нас в спалнята, а често и на леголото ни, за да ѝ е по-спокойно заради Хапливка, която спи в коридора. Раздвижва се Страхливка рано-рано и започва едно катерене по мебелите, обикаляне и игра. В един момент се виждам принудена да я изведа от стаята, защото МС протестира (и с право). Давам малко ядене на двете космати господарки на дома и се връщам в леглото с надежда да  подремнем още малко. И тогава се започва едно гонене, съскане, блъскане по вратите (като тичат и се гонят се удрят във вратите)... Банята е до спалнята и силно се чува как се гонят вътре, как се бутат в предметите там и как се местят кофа, леген, подвижните етажерки, падат от тях разни неща... Няма сън за нас.
А принцесите ... Момичета, как да разбера дали вървят към сближаване? Дали се гонят от ненавист или се търсят, за да си играят? Вече дори ги храня една до друга (купичките им поставям наблизко), дори сутринта се забавих със слагането на храната на едната косматка (хранят се с различни мокри храни) и си хапваха от една съдинка. Като затворя вратата на спалнята, за да "спася" Страхливка от Хапливка, тя в повечето случаи мяука до вратата сякаш иска да отиде при нея. А като отворя, обикновено Хапливка я чака пред вратата. Но пък много си посягат и си съскат. Даже няколко пъти ги виждам в схватка на кълбо. Cry

# 688
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ще се разбере, че са се сближили, когато започнат да се ближат и мият взаимно и да спят сгушени.

Двама белушковци - Памук и Точка. Точка е много дребно коте, цялата и рода е такава, а има стъпала на заек и мислех, че ще стане много голяма.

# 689
  • Мнения: 957
Ще се разбере, че са се сближили, когато започнат да се ближат и мият взаимно и да спят сгушени.
Ооо, това ми изглежда почти невъзможно. Като знам характера на Хапливка. Frowning1

Общи условия

Активация на акаунт