Бременност + Цигари???

  • 59 064
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Мисля, че едно бебе е чудесен повод да откажеш цигарите !! Аз така направих Simple Smile Не е толкова трудно, бебето е достатъчно добър стимул Simple Smile Мисли за бебето, а не за себе си ! Simple SmileSimple Smile

# 16
  • Мнения: 1 187
Цитат на: AnMary_
аз пушех, минах на по-леки цигари
при рязко отказване може да се получи никотинов глад. Една приятелка пуши доста, като забременяла рязко ги отказала и се обринала на големи кафяви петна. Лекарката й казала - никотинов глад.
На плода няма да навредиш ако ги откажеш рязко.


Аз ги отказах рязко, веднага след като разбрах че съм бременна, но нищо такова не ми се случи, никакъв никотинов глад до ден днешен нямам.

# 17
  • Мнения: 433
И аз пушех по кутия, кутия и половина на ден пред да збременея, но след като забременях ги отказах и то без голям зор, защото много ми се газеше. Сега не пуша.

# 18
  • Мнения: 768
Наистина е вьпрос на личен избор.
Всеки сам решава кое по важно наистина здравето на детето или "удоволствията" да пие и пуши.
А че са вредни и виното и цигарите на всички е ясно - ама всеки си тьрси оправдание.
Точно вчера гледах почти двучасов филм за вредата на цигарите и алкохола вьрху детето.
Не ми се разказват подробности - нали има бременни мами вьв форума. Но ще ви кажа какво казаха лекарите вьв филма- че трябва да се пие 0 грама алкохол на ден и да се пушат 0 цигари на ден.
  Grinning
И анемията която е типична за повечето бременни се оказва че не е оправадние да се пие червено вино.
Даже напротив всякакьв вид алкохол е вреден. Но никой не може да забрани на бременните да пушат и пия. Те сами трябва да осьзнаят какво правят, насила нищо не става.

Иначе аз да призная се чувствам много по-добре откак не пуша и не пия. Не изпитвам никаква необходимост. Даже напротив - става ми неприятно само като си представя да пуша или да пия.

# 19
  • Мнения: 404
Аз съм пушачка,но когато забременях и с първото и второто дете веднага спирах цигарите.Пропуших ги ,когато спях да кърмя.Доста е трудно ,но в името на децата правя всечко.Така,че смятам да пушиш по време на бременноста е най лошото,което можеш да направиш.

# 20
  • Мнения: 229
Имам позната, която през цялата бременност пуши Close , после кърми е пуши Twisted Evil , пуши в присъствието на детето, води го по кафета от малко,  и сега на 5 годишна възраст детето има някакви проблеми с белите дробове и дишането Cry . И най-лошото е че тя въобще не си дава сметка , кой е виновен за това му състояние , а говори неща от сорта:"Абе това дете , нещо е много кекаво" Twisted Evil .
Вярвам че ти не си като нея, щом си задаваш тези въпроси , но наистина опитай да ги откажеш съвсем, това само ще  донесе ползи, и на бебко и на теб Grinning .
                  поздрави  Grinning  и леко отказване на цигарите  Grinning

# 21
  • Мнения: 593
Na men sushto mnogo mi se pusheshe v purviq mesec i v prodaljenie na 10 dena se krieh da pusha po 2-3 cigari na den (togava i az imah ugrizeniq, i mnogo se pritesnqvah kak shte uspeq da gi otkaja). Posle izvednuj zapochna da mi priloshava i t.n. i razvih neponosimost kum cigarite i vsqkakuv alkohol. Mnogo e nepriqtno, no vse pak moje bi trqbva da sam blagodarna, che izpadnah v tova sastoqnie. Veche 2 meseca ne pusha i ne izpitvam nikotinov glad. Pojelavam na vsichki bremenni momicheta po-lesno otkazvane na cigarite, zashtoto... vse pak i bez da pitate, znaete, che tova e nai-dobroto, koeto mojem da napravim za svoite bebeta Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
Best Wishes!!!

# 22
А аз знам, че категорично не трябва да се пуши първите 3 месеца докато се образува плацентата, защото тогава плода е най-уязвим. След това ако е останало някакво желание към цигарите  може!

# 23
  • Мнения: 5 468
Аз пуших по време на бременността си с леко гузно чувство. Вината си я носих и през 9-те месеца - признавам. Намалих цигарите до 5-10 на ден, но не успях да ги спра, въпреки разните заплахи и прочие от страна на други хора.
Родих детето си 3.700 и 52 см., голямо, бяло, усмихнато... Дано всичко да е наред. За сега е... да чукна на дърво.

# 24
  • Мнения: 1 187
Ето какво открих в архива на Дира за цигарите при бременност и кърмене...


ВЕСЕЛА КОЛЕДА! Бъдете щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт