лечебен глад-има ли желаещи?4

  • 1 658
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Имам следното запитване:

спортувате ли?

Аз спортувам почти всеки ден и това е причината, която ме спира да не пробвам с лечебния глад. Какво казват "дебелите книги" по въпроса, както и какъв е личният ви опит.

Успех на гладуващите Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Малко глад, много ситост, малко килца !

# 16
Здравейте! Аз съм новачка в това отношение, но напоследък все се чувствам уморена и дори качване до втория етаж ми се струва като усилие. Без проблем правя 24ч. на вода по пълнолуние, т.е. веднъж месечно. Кажете ми нещо за захранването, че тук няма откъде да намеря литература да прочета.

ще ти дам схема за плодово разтоварване, а захранването за 5 дни:
например: 8 часа - чай с мед
                  10 часа - плодове
                  12 часа - чай с мед
                  14 часа - плодове                
                  16 часа - чай с мед
                  18 часа - плодове
                  16 часа - чай с мед
Захравнатето за пет дни е следното:
                  8 часа - чай с мед
                  10 часа - плодове
                  12 часа - чай с мед
                  14 часа - морков                  
                  16 часа - чай с мед
                  18 часа - два моркова
                  16 часа - чай с мед
Втори ден: 14 ч. зеленчуков бульон, морков + варен картоф
                   18 ч. два моркова- 2 картофа+ препечена филийка
другите хранения си остават същите
Трети ден: 14 ч. морков + порция овесени ядки
                   18 ч. салата зеле, морков, лимон + малка порция овесени ядки
Четвърти ден: 14 ч. суров зеленчук+ 2 варени картофа
                          18 ч. суров зеленчук + порция булгур
Пети ден: сурови зеленчуци+ извара
                 зеленчуци на пара+ 2 препечени филийки
Това е само премерно меню, но в общи линии е това, постоепенно се включват солта и зехтина, и се увеличават количествата за да свикне стомаха Grinning
ако те интересува, ще ти напиша и 10 дневното захранване  bouquet
Колко дни е тази диета ? Как става после захранването ?
ами мила, не бих я нарекла диета, а по-скоро плодово разтоварване, или по- известно като лечебен глад, който в българския вариант е доста посмекчено, има страни в коитп се практикува само на дестилирана вода Sick. Прави се за не повече от 20 дни (когато е без лекарски контрол). Ако направиш 1,2, или 3 дни, след това не е нужно специално захранване, а по-скоро по-леки храни, в най-добрия вариант-сурови зеленчуци 2-3 дни.Ако направиш 5 или повече дни, трябва задължително захранване ( дадох схемата за 5 дневното). И колкото дни си гладувал, толкова дни трябва да се захранваш Naughty
На мен днес ми е 5ти ден, чувствам се отлично, свалих си онзи ден и едно кратко тае бо, което играя сутрин и вечер. На кантара не съм се качвала днес, но важното е, че шкембака (който мразя!) почти се е прибрал напълно Party.Май няма да успея да направя мечтаното 20 дневно пречистване, защото мъжо точно сега е решил, че трябва да ходим 2 седмици на почивка  #2gunfire и мяй ще го докарам само до 7 или 10 дни..... Cry а точно бях свикналааааааааа
опс...сори за дългия пост, ако има въпроси питайте! Grinning

# 17
  • Мнения: 8 462
Ами аз засега не спортувам.Когато съм на плодове не мога,прекалено много усилия ми струва.Като сваля някое килце сама ще почувствам нужда да се движа повече.Не предвиждам до кога да издържа,ще видим.Най-важното е захранването,като при бебе-бавно и постепенно,с малки количества.

# 18
Ами аз по принцип ходя 2-3 пъти седмично на комбинирана гимнастика, но сега на плодовото разтоварване не ходя, малко множко ще ми дойде #Crazy, нооо приключа ли тръгвам пак Naughty. В крайна сметка не го правя само за отслабване но и за прочистване на организна от токсини и шлаки...това не е малко!Засега както вече казах, съм си свалила едно кратко тае бо, което играя сутрин и вечер Wink
Някой няма ли да сподели колко е мръднал кантара, много сте гаднииии #Cussing out

# 19
  • Мнения: 8 462
3 кила за 3 дни.

# 20
  • Мнения: 511
Гладът не ви изтощава? Confused Иска ми и аз да пробвам с вас Grinning Но като си знам ниските граници на кръвното не мога да си го позволя  Cry А вие как издържате? Не се ли чувствате зле? На мен в такива случаи ми се гади до неузнаваемост и както си вървя си падам Sad Успех, ще стискам палци да се справите Wink

# 21
  • Мнения: 8 462
Изтощава съвсем в началото.Сега съм си кукуряк.Важното е редовно да се пие чай с лъжичка мед,така не се чувства толкова голяма слабост.

# 22
Гладът не ви изтощава? Confused Иска ми и аз да пробвам с вас Grinning Но като си знам ниските граници на кръвното не мога да си го позволя  Cry А вие как издържате? Не се ли чувствате зле? На мен в такива случаи ми се гади до неузнаваемост и както си вървя си падам Sad Успех, ще стискам палци да се справите Wink
Миличка, аз съм с ужасно ниско кръвно и само първия ден бях позамаяна, сега вече се чувствам отлично, но както каза Емия трябва си чайчето с мед  food010
ааааааааа 3 кила за три дни...как ти завиждам благородно само да знаеш newsm45.Утре ми е 6ти ден, ще се метна на кантара, ако имам свалени 3 кила ще умирам от кеф.Знам, че свалянето е много индивидуално, ноооо....ти само по 1 вид плод на ден ли ядеш? newsm12

# 23
  • Мнения: 8 462
Да,на ден по един вид.Мен не ме гледай,аз имам да свалям много и затова свалям сега ,но после ще има застой.Ако си по-слаба естествено,че няма да сваляш всеки ден по кило.В един момент организмът задържа.

# 24
Да,на ден по един вид.Мен не ме гледай,аз имам да свалям много и затова свалям сега ,но после ще има застой.Ако си по-слаба естествено,че няма да сваляш всеки ден по кило.В един момент организмът задържа.
Ами аз както написах отначало, съм висока 166 и съм 65кг(вече 63).Демек имам 10 кила да свалям smile3518 smile3506.Абе май трябва завинаги да променя хранителните си навици  261uu. Лека нощ и утре като се премеря ще пиша  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 680
Зная, че е добре да се започне гладуване след цикъл, а сега съм точно в цикъл.
Но въпреки това мисля от утре да се пробвам, още повече, че издържах цял ден на течности сега по пълнолуние.
моля ви да обсъдите захранването ви, защото аз там вече 2 пъти съм се проваляла, а след погрешно захранване организъма много бързо почва да складира Close

# 26
svetlaa, на първата страница от тази тема съм дала 5 дневното захранване, ако те интересува ще ти дам и 10 дневното.  chef
За съжаление днес качвайки се на кантара, установих , че си седя на 63 кила, тоест от 4ти ден не съм мръднала а днес е 6тиииии smile3511 не е честно, ще се наложи да го напрравя нааай много до вторник, защото около петък отпрашвам на почивка, значи пак ще си ходя дудаааааа newsm45. А с мъжо не се бяхме виждали и исках да го изненадам, колко съм се променила, ебаси 2 кила кой ще ги види......

# 27
  • Мнения: 8 462
По-добре е да имаш и друга мотивация освен отслабването,така ще издържиш по-дълго.
Просто си казвай,че правиш нещо добро за себе си.Повече от 15 години го правя това прочистване и наистина има ефект,но номерът е да не се бърза,само тогава има резултат.И ако усетиш пристъп на слабост можеш да изпиеш бульон от варени зеленчуци,наистина помага много.Аз за себе си съм решила,че на два етапа ще свалям килограмите,за момента имам да свалям 12,а още по-добре 15.Наведнъж просто не е възможно,а не е и здравословно.По тази система свалих 17 килограма преди да забременея и не ги върнах.

# 28
  • Монтана
  • Мнения: 499
Наистина ли се започва лечебния глад след цикъл?

# 29
Здравейте!Май вече сама си пиша, но нали аз съм пуснала тази тема, та няма точно аз да я зарежа без да напиша резултат, за 7 дни-3кг Crazy.Доволна съм, 3 кг не са малко.Мисля от утре да започна захранването, заради предстоящото ми пътуване newsm01. Истината е, че тъй като ми е първо гладуване, малко ме е страх, докато шофирам (от София до Зл.Пясъци) да не ми прилошее Sick,пътя е дълъг.Със сигурност бих гладувала пак. чувствам се добре  Grinning.Ще се раздвам ако и някой друг напише отзиви  bouquet. А по въпроса за цикъла- незнам, но по-добре изчакай newsm78
Мами, ако има отзиви-вие сте Wink

Общи условия

Активация на акаунт