Дълга коса-моля за съвети

  • 2 677
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 123
Аз на скоро пробвах шампоан на Tresemmé и доста ми хареса. Косата е мека и лъскава. Някоя от вас ползвала ли го е или други продукти на марката? Чудя се балсама дали да пробвам.

# 16
  • Мнения: 5 832
Само че преди да започне с всички тези мазила, добавки и прочие, трябва да подстриже цъфналото, иначе файда няма да има.

# 17
  • София
  • Мнения: 38 476
Разбира се. Ефектът се вижда веднага, цялата коса става по-жива.

# 18
  • Мнения: 75
Момичета, какъв е този финиш?

# 19
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
Ще дам и моите съвети, с които поддържам косата си. Ходя на фризьор два пъти в годината - за подстрижка и балеаж. Косата ми не цъфти толкова много, за да ходя по-често, против ходенето на 2-3 месеца съм...

Често използвам сешоар (никога през лятото - тогава я оставям да изсъхне сама). Използвам термозащита всеки път (на Олиосета). След термозащитата използвам серум за коса (аз използвам на Маракеш, много икономичен продукт.) Преса и маши - много рядко, но не съм ги изключила от ежедневието си. Преди сешоара подсушавам косата си с памучна тениска, знам че звучи странно... не я сресвам, докато е мокра.

Водата е задължителна - пия по 2/2,5 л. вода на ден, дори и през зимата.

Спя на възглавница със сатенена калъфка, така се мачка и наелектрезира по-малко.

Сресвам я с четка, а не с гребен, не знам има ли някакво значение, но така изглежда по-добре, поне за мен.

Два пъти седмично си правя домашна маска с кокосово масло и глицерин. През останалото време с купешка маска.

Грижата за връхчетата е важна - редувам арганово, кератиново олио за коса, изглажда краищата и ги подхранва.

Избягвам да използвам лакове, сухи шампоани и т.н.

Не сменям често шампоана си, използвам един, докато го изхабя, след това друг, който ми допада, но не за боядисана коса. Ако имаш косопад - първо трябва да се пребориш с него...

Общо взето е това - по-малко преси, сешоари, бои. Много вода и масла за косата, но не по скалпа, а по дължините, и много търпение, и грижи!

Много глезя косата си, но дълго се борех,за да премахна русото от косата си , беше като метла, а сега е дълга и здрава. Relaxed

# 20
  • Мнения: 72
Канелче, съгласна с написаното от теб, номера с памучната тениска го правя и аз. Измивам косата, подсушавам с тениска, след което слагам маска, стоя с нея и после пак в банята. Косата попива маската много по-добре, когато имам време маска и преди измиването. Сресване на мокра също не правя. Старание, грижа, търпение и не е мисия невъзможна 😉

# 21
  • Мнения: 2 352
Между другото е много важно и с какво се сресва косата. Най- добре е да се ползва четка/ гребен от дърво. Не накъсва косатаи не наранява скалпа.
От много години използвам само дървена четка, но наскоро се случи да отидем на почивка и да си забравя моята. Взех си единствената, която намерих, пластмасова. Направо беше ужасна, косата ми се наелектризира от нея. Освен това имах чувството, че ми разрани скалпа, много и бяха остри краищата.

# 22
  • Мнения: X
Между другото е много важно и с какво се сресва косата. Най- добре е да се ползва четка/ гребен от дърво. Не накъсва косатаи не наранява скалпа.
От много години използвам само дървена четка, но наскоро се случи да отидем на почивка и да си забравя моята. Взех си единствената, която намерих, пластмасова. Направо беше ужасна, косата ми се наелектризира от нея. Освен това имах чувството, че ми разрани скалпа, много и бяха остри краищата.
Може ли повече информация за четката която използваш?

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 09:42 от Анонимен

# 23
  • Мнения: 2 352
https://366.bg/magnum-wooden-hair-brush-318.html
Ето тази ползвам в момента, преди това съм си взимала подобна от DM.

# 24
  • Мнения: 48
Дъщеря ми има дълга коса, която изглежда доста добре, въпреки че често я минава с преса, а лятото си направи лек балеаж.
Подстригва се на всеки 3-4 месеца. Обикновено купувам продукти на Elseve - шампоан, балсам, маска, крем. Ползва и спрей за топлинна защита. Понякога купувам и професионални.

Коя серия на Елсев използва дъщеря ви?

# 25
  • София
  • Мнения: 38 476
Elseve dream long

Общи условия

Активация на акаунт