Има ли разлика между ревност и страх от предателство?

  • 5 952
  • 184
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 35 140
Неговото е сензитивност, каквато не притежаваш ти, Стрейнджър.
Ти делиш и се гордееш с това, той не и се гордее с това.
Всеки има своята граница, това не е лошо. Но, чуждата теб не трябва да те грее.

Аз не мисля, че не е патологичен ревнивец, просто не е в твоята ниша.

# 181
  • Мнения: 4 958
Ако съдя по себе си..
Никога не съм ревнувала във връзки. Нито съм била дупе и гащи с партньорите си.
Близки приятелки, флирт със сервитьорка..не ме е жегвало.
Но явно инстинкта ми е безпогрешен, въпреки, че се опитах да го подтисна.
Когато ме жегна и проявих ревност, се оказа, че има защо..
А пък после ..вече беше край. Доверието е много важно..Най-малко ти да си себе си и да се чувстваш комфортно с човека отесреща..

# 182
  • Мнения: 2 204
А ние с моето Мило ходим на нудистки плаж... вероятно ти се струва много откачено, но за нас е нормално. Нека да я гледат другите мъже както майка й я е родила и да точат лиги, това не само не ми пречи, но дори ме радва. Защото тя е много красива и е избрала мен. Искам целия свят да го знае и види.
Че защо да се скандализирам, аз различни като светоусещане хора съм виждал и преди. Вие сте си паснали, разбирате се в мотивациите си, на една камбанария сте си, супер. Отворена връзка, отворена, щом това ви радва.
Нищо, което кефи двама души без да наранява трети не може да е скандално. А за последното ти изречение, нали знаеш, че и форума е част от света?

# 183
  • Мнения: 5 259
Че защо да се скандализирам, аз различни като светоусещане хора съм виждал и преди.
Нищо, което кефи двама души без да наранява трети не може да е скандално.
+1

# 184
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 335
Страхът от предателство е обоснована ревност. Ревността сама по себе си е първична, често безпричинна. В страха от предателство важният си ти и потребността ти от взаимност. Това са неща, които засягат само теб и лесно можеш да обясниш. В ревността първото място вече не е твое, а на обекта на чувствата ти. От него зависи душевният ти комфорт и ако той не може да оправдае очакванията ти, чувството се смесва с безсилие и нещата стават съвсем неконтролируеми.

В страха си сам. В ревността сте трима.

Общи условия

Активация на акаунт