Царска туршия?

  • 93 511
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 708
Имам един въпрос:Коя от всичките рецепти зеленчуците остават хрупкави?

# 16
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Винаги съм си правила царската туршия на око.До сега винаги е ставала страхотна.
Аз слагам камби,обикновено зеле,цветно зеле,моркови,няколко скилидки чесън и черен пипер на зърна.
Всичко това си го режа на парченца като за салата,слагам сол,захар,оцет и олио и бъркам.Овкусявам и ако трябва да се добави нещо добавям,ако не затварям във буркани и варя само за капачка около 5 мин.не повече.Колкото повече са варят бурканите толкова повече омеква салатата.
Та по-тази моя рецепта,салатата ми винаги е била вкусна и със хрупкави зеленчуци. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 708
Който е правил туршиите с фикса нека да ми каже след колко време са готови и нужно ли е всеки ден да обръщам бурканите?

# 18
  • Мнения: 25 621
По моята рецепта зеленчуците също са хрупкави, стига да се изчака да изстине маринатата.  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 86
А туршия само от карфиол ще стане ли по вашите рецепти, аз също харесвам по-сладичка туршия?

# 20
  • Мнения: 25 621
Ще стане, но защо само от карфиол?  newsm78
Сложи и нещо друго - моркови, чушки...
Брюкселското зеле също става на туршии.

# 21
  • Мнения: 86
Ще стане, но защо само от карфиол?  newsm78
Сложи и нещо друго - моркови, чушки...
Брюкселското зеле също става на туршии.

 С карфиол само е за мен Laughing, обожавам го . Отделно ще направя и смесена туршия.

# 22
  • Мнения: 3 927
Който е правил туршиите с фикса нека да ми каже след колко време са готови и нужно ли е всеки ден да обръщам бурканите?

Не, обръщаш само след затварянето докато изстинат.
Не съм засичала точно, защото ги правя и прибирам на тавана, а почваме да ги хапваме по-късно, но като се замисля, би трябвало след 2-3 дни да са готови.....

Най-хрупкавата трушия обаче, която съм правила до сега е тази:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=38885.msg735205#msg735205



# 23
  • Мнения: 1 708
Който е правил туршиите с фикса нека да ми каже след колко време са готови и нужно ли е всеки ден да обръщам бурканите?

Не, обръщаш само след затварянето докато изстинат.
Не съм засичала точно, защото ги правя и прибирам на тавана, а почваме да ги хапваме по-късно, но като се замисля, би трябвало след 2-3 дни да са готови.....

Най-хрупкавата трушия обаче, която съм правила до сега е тази:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=38885.msg735205#msg735205










Благодаря!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 107
От години я правим по тази рецепти и винаги става много вкусна:

8 кг. зеле
3 кг. пипер/може и камби/
3 кг. моркови
3 кг. карфиол

0,5 л. олио
1 л. оцет /винен, 6 градуса/
400 г. сол
500 г. захар
чер пипер, бахар, дафинов лист.

Нарязаните зеленчуци се слагат в голям съд с капак.Всички продукти за маринатата се кипват и с врящата марината се попарват зеленчуците. Престояват 30 мин./докато поомекнат/.Пълни се в буркани като се притъпква добре/дафиновият лис и бахарът се махат/.Останалата марината се разпределя в бурканите.Стерилизират се 5 мин. и веднага се вадят от горещата вода.

П.П. Може да не спазваш точно грамажа на зеленчуците, просто после приравняваш грамажът на слта,олиото и т.н. към общия грамаж зеленчуци.

Изприщих се докато я изровя тази тема,търсачката все не работи.
Та искам да благодаря на Мариета за вкусната рецепта.Търсих туршия с олио преди два месеца и реших да пробвам тази.Резултатът е много добър.Мерси!

# 25
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Изприщих се докато я изровя тази тема,търсачката все не работи.
Та искам да благодаря на Мариета за вкусната рецепта.Търсих туршия с олио преди два месеца и реших да пробвам тази.Резултатът е много добър.Мерси!

Радвам се, че ти е харесала. Нашата я почнахме вече Wink

Общи условия

Активация на акаунт