Правите ли зимнина?

  • 17 628
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 000
Правя конфитюри, а миналата година правих лютеница. Иначе свекърва ми прави консервирани домати, чушки, жълт боб и компоти. Ако не е тя сигурно няма да се захвана да правя. Според мен е по-вкусно, а и знаеш какво точно си сложил в буркана, щото на готовите нещо им нямам вяра.

# 16
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103
Че е вкусно домашно приготвеното - вкусно е , но не си заслужава. Капачките са по 4лв, ако попаднеш на кофти- става бомбаж и ........ отива на боклука.Всичко има по магазините ! Не си струва блъскането  Wink

# 17
  • Мнения: 1 462
Не.  Не.  Не.

Ако ми се прииска - продават.  И туршия, и доматен сос, и компот.

# 18
  • Мнения: 5 178
Има някои неща, от които няма да се откажа да правя.. то сега аз да правя е силно казано нали мама е главния готвач, а аз и сестра ми сме  калфи..
Не знам колко по-ефтино излиза да си го направиш, но като вкус няма те такова чудо по магазините..
наблягаме на лютеница ( от купешките харесваме само една и като и видях цената послено 2.80 свят ми се зави, а един такъв бъркан е за макс. 2 дни ), краставички и рязана туршия, купешките миришат гадно и са много кисели..
за разлика от другите мами, у нас можем да минем и без грам сладко..
Обичам да си зареждам и фризера с пресни зеленчуци - чушки бушени и печени, кубчета лед с пресни подправки, особено копър за тараторче и така ОБИЧАМ АЗ ДОМАШНАТА ХРАНА
Забравих да кажа и за компотите там са яки количества от всичко.. най-обичам от Малинки..
пък и на последък от 3-ма доктори чух следната приказка
"Пий сок от компот, а не тия "натурални сокове" " - това от зимата грипа и после бременността.. А купешките компоти знам как се правят и за това не купувам..

Последна редакция: сб, 09 сеп 2006, 10:22 от PC (коте)

# 19
  • Мнения: 5 299
 Добре, че сега има кой да прави - баби разни, и свекърви Mr. Green. Ако няма, сигурно ще купувам. Един единствен път съм правила кисели краставички, и ги изядохме още същата седмица Embarassed Mr. Green Crazy

Единствено пека чушки, и замразявам.

# 20
  • Мнения: 4 195
лелееееее, само аз ли правя пълен набор зимнина Crazy
свекъра ми носи продукцията от нивата, всичко е домашно, кипваме ги на огън, буркани и капачки имаме - комай ни излиза безплатно, а по вкусно от домашното ако има  някой да ми го покаже. cook
тази година смогнах само с компоти-100броя от всички плодове, 50 буркана рязани домати, 20 краставички, люти чушлета, печени чушки, туршията е на свеки специалитет, като прибавим и 100кг зеле и 250л домашно вино и 50л ракия - е остава да ми дойдете на гости, даже дали да не направим форумската среща у нас - да опънем шатрите пред нас и да се върнем в 1986година лятото Joy

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не. Не съм затворила и 1 буркан през живота си. Не ги възприемам тия мазета с буркани. Консервирано не ям, гледам и на децата да не давам.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 926
Не правя и не мисля да започвам Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 6 167
много искам да направя царска туршия и 1-2 зелки кисело зеле.
имам рецепти, но имам и някои практически проблеми
- бурканите са с капачки на винт, не виждам такива, като нашите в БГ
- не знам къде ще държа зелето
първият ми проблем не знам наистина как ще се разреши, но съм все още амбицирана за това.

иначе в БГ правим царска туршия, кьополу, печени белени чушки, както и чушки за пълнене и великите краставички на майка ми.
мисля, това е.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 098
Май тази година няма да си единствената Moon Walk.

Миналата зима точно така както всички изказали се мами реших, че не си заслужава и нищо не пипнах. Реших - всичко има и ще си купуваме. Да, ама не ми харесаха някои неща. Например чушките за пълнене дето ги продават на нищо не приличат. Просто съм принудена да си направя. И печените също. Тази зима купувах два пъти и двата пъти ги изхвърлих. А има и такива, които липсват на пазара. Все още никой не се е заел с масовото им производство и предлагане.

Освен това моите момчета вече не искат готова лютеница, а домашна.  #Crazy Докато правех, не ядяха, а купувахме. Когато свърши изведнъж се настървиха. Нямам си на идея как ще спретна организациата. Сложно, трудоемко и в никакъв случай по-евтино. Но вкуса - съвсем друг. Няма нищо общо с купешките. И заради това си заслужава. И което много ме устройва - ползувам я за заместител на сос за спагети.

Тъй че, тази година няма да ми се размине.
По принцип правя малко неща - лютеница, домати в бирени бутилки, печени чушки суха стерилизация и чушки за пълнене, кисели мариновани краставички и кисела маринована бамя. Краставичките по навик, а бамя не ми се случва да намирам по магазините. Отделно като бяхме на село правих сок от джанки (инцидентно, поради скука, но се оказа превъзходен) и конфитюр пак от джанки.

Е толкова от мен. Зеле който иска да слага. Обявила съм го за мъжка работа и въобще не искам да ме търсят. Ако сложат, ще си хапна и ще им готвя. Ако не сложат - ще купувам прясно.


# 25
  • Мнения: 127
Слагам 100 -тина буркана телешко и свинско.100 кг зеле което още януари го слагам в буркани.Чушки за пълнене във фризера.Домашни домати на сок без семки за водката.
Друго нищо не слагам в буркан.

# 26
  • Мнения: 3 478
Лин, ти направо ме разби Shocked.
Аз иначе нищо не правя, харесвам много домашни нещица, но не правя, че голяма игра. От магазина по-лесно наистина, пък и нали всичко си има.

# 27
  • Мнения: 3 251
Приготвям:доматен сок, салата от пипер с магданоз/любима ни е/, риба /паламуд или в краен случай скумрия/- домашна консерва "Ропотамо", мариновани краставички, няколко буркана /около 50/ компот от дренки, малини и  череши за вирусните ситуации, зеленчуци за фризера. Горе долу това е, само от лютеница се отказах, че няма смисъл- домашната ни стига за 1- 1,5 месеца и после пак купуваме...

# 28
  • Мнения: 313
Правя само сладко от боровинки и малини

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не нищо не правя. Понякога слагам във фризера плодове, моркови, магданоз.
Свекърва ми прави домати и кетчуп и ни праща. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт