Бързи манджи

  • 42 659
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
Ориз със зеленчуци и накрая масалце   chef

# 16
  • София
  • Мнения: 3 271
Супа с кайма   ( любимата на мъжа ми, свеки ме научи на нея  smile3503): слагам малко кайма, лук, рендосан морков, малко ориз, 1 бульон (какъвто имам) - всичко това с малко мазника в тенджерата, да се задуши, добавям вода, да оври, малко застройка и готово  smile3521

# 17
  • Мнения: 29
Яйца с домат и зеленчуци. Нарязвате зеленчуците. настъргвате домата и ги задушавате в тиган (ако има месоядни може да се сложи и кайма). след като се задушат (5-10 мин) се добавят яйцата и подправките (червен пипер и сол) разбърква се до сгъстяване (1-5 мин) и готово. Wink
Може да се добави и сирене по желание (става като миш-маш).

# 18
  • Мнения: 2 584
Яйца с домат и зеленчуци. Нарязвате зеленчуците. настъргвате домата и ги задушавате в тиган (ако има месоядни може да се сложи и кайма). след като се задушат (5-10 мин) се добавят яйцата и подправките (червен пипер и сол) разбърква се до сгъстяване (1-5 мин) и готово. Wink
Може да се добави и сирене по желание (става като миш-маш).


аз го правя това но оставам яйцата на очи

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Забравих да спомена филиика ,поръсена с червен пипер ,олио и сол. Mr. Green


'Циганска баница', спомням си я от детството Grinning

# 20
  • Мнения: 29
Алтернатива на циганската баница е филия с оцет и сол, но някои не я харесват особено Wink

печени картофи на фурна- супер бърза рецепта:

нарязваш картофите на половина и ги нареждаш в тавата с обелката надолу (измиват се преди това не се белят). сипва се отгоре олио или се слага масло и се поръсват със сол и подправки. Пече се на умерена фурна до зачервяване (около 10-15 мин). Стават вкусни и без особено много труд Wink Иначе рецептата позволява много добавки по избор   chef.

# 21
  • Мнения: 8 952
Тиквички с ориз :
Запържват се лук, ориз и малко червен пипер. Прибавя се вода, тиквичките, малко чесън и сол. За подправка използвам - или копър, или девисил, каквото имам в момента!

Става много бързо.

# 22
  • Мнения: 555
Моите любими са таратор, гювечета(със всичко което има в хладилника) и ориз със зеленчуци. Последното го приготвям по следният начин - ориз , грах, царевица, морков, (гъби и месо са по желание), вода,олио и булъонче и най- отгоре нареждам филийки домат. (Грахът царевицата и морковът се продават готови, нарязани, замразени).
Пече се в загрята фурна и се сервира със соев сос и чили по- желание.

# 23
  • Мнения: 1 448
Нареждам в йената картофи със съвсем малко вода или бульон и отгоре каквото намеря в хладилника - сирене, кашкавал, кренвирши/салам, маслини, кисели краставички, яйца и мятам във фурната Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 047
СИРЕНЕ ПО ШОПСКИ  chef

Вземам гювечета,
слагам малко олио (2-3 лъжици),
след това няколко филийки домат (през зимата може и от консерва)желателно обелен,
над домата слагам парче сирене (около 100гр. може и натрошено)
още малко домати над и около сиренето,
отгоре счупвам едно яйце,
поръсвам със сол,
забождам една люта чушка,
пека докато яйцето побелее.
Може във фурна,котлон,огнище и МВ

Добър апетит!  bouquet

# 25
  • Мнения: 184
Когато нямам време да готвя, най-обичам да правя "Сирене по шопски" в микровълновата Peace Става зо жкжлж 4-5 минутки Wink
ще споделиш ли рецептата Mr. Green
Да, разбира се, малко късно, но все пак...... Значи, на дъното на гювечето слагаш резенчета домат, върху него - правоъгълни парченца сирене. След това отгоре - още 1-2 резенчета домат. Последно най-тогоре слагаш яйцето. Можеш да сложиш и малко олио, но аз лично избягвам.
Ако предпочиташ да има и нещо месно, може вътре да нарежеш някакъв колбас. Ако имаш също и още неща, които обичате - като лук, чушки, също става много вкусно Peace Добър апетит Hug

P.S. А това "жкжлж" сигурно е било "около" hahaha Joy

# 26
  • Мнения: 7 091
Моята рецепта за сирене по шопски е малко по-различна.
Първо нареждам сиренето, отгоре малко шарена сол. След това настърган морков, зелена пиперка на резени, над тях слагам домат и най-отгоре масло. Слагам да се запече ( така маслото протича надолу и соковете от зеленчуците напояват сиренето, получава се доста добре), може в микровълнова, може и в нормална печка, след това чуквам по едно яйце отгоре и поднасям със стрък магданоз и пукана люта чушка.
Да ви е сладко! Simple Smile

Иначе от бързите яденета правя следните неща( и комбинации от тях):
- пица ( винаги имам тесто приготвено)
- паста ( ньоки, просто със сирене и запръжка, със зеленчуци и соев сос, запечени с яйца и сирене или спагети с месо)
-картофено пюре на МВ
-задушени зеленчуци с масло( най-често броколи, зелен боб, след това ги заливам със чеснов сос или лимонов такъв.)
- Кюфтета с бял сос
- супа топчета
-Пиле СтроганоФ( с бял сметанов сос, кисели краставички,кашкавал и гъби и сервирано с нудели)
-зеленчуци на скара( тиквички, домати, патладжан, лук, заливам със зехтинов дресинг със зелении)
-зеленчукова супа( в общи линии каквото имам в хладилника)
- печени картофи на фурна
- гювеч на фурна ( запържени зеленчуци и месо, слагам ги в голяма тава с малко алкохол- бира, вино и след това ги задушавам )
- омлет със зеленчуци
-яйца по панагюрски, на очи и т.н.
-яйца с лук, зелен пипер и сирене ( стават като пълнени пиперки на вкус, но по-бързо Wink )
Има и други, ама сега не се сещам Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 537
Моята рецепта за сирене по шопски е малко по-различна.
Първо нареждам сиренето, отгоре малко шарена сол. След това настърган морков, зелена пиперка на резени, над тях слагам домат и най-отгоре масло. Слагам да се запече ( така маслото протича надолу и соковете от зеленчуците напояват сиренето, получава се доста добре), може в микровълнова, може и в нормална печка, след това чуквам по едно яйце отгоре и поднасям със стрък магданоз и пукана люта чушка.
Да ви е сладко! Simple Smile

Иначе от бързите яденета правя следните неща( и комбинации от тях):
- пица ( винаги имам тесто приготвено)
- паста ( ньоки, просто със сирене и запръжка, със зеленчуци и соев сос, запечени с яйца и сирене или спагети с месо)
-картофено пюре на МВ
-задушени зеленчуци с масло( най-често броколи, зелен боб, след това ги заливам със чеснов сос или лимонов такъв.)
- Кюфтета с бял сос
- супа топчета
-Пиле СтроганоФ( с бял сметанов сос, кисели краставички,кашкавал и гъби и сервирано с нудели)
-зеленчуци на скара( тиквички, домати, патладжан, лук, заливам със зехтинов дресинг със зелении)
-зеленчукова супа( в общи линии каквото имам в хладилника)
- печени картофи на фурна
- гювеч на фурна ( запържени зеленчуци и месо, слагам ги в голяма тава с малко алкохол- бира, вино и след това ги задушавам )
- омлет със зеленчуци
-яйца по панагюрски, на очи и т.н.
-яйца с лук, зелен пипер и сирене ( стават като пълнени пиперки на вкус, но по-бързо Wink )
Има и други, ама сега не се сещам Simple Smile
Потекоха ми лигите! Shocked
А сиренето по шопски го правя точно като твоето,но без шарена сол.Обаче следващият път ще сложа. Wink

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Приемате ли рецепти от татковци  Twisted Evil
Щом знаеш-естествено! Grinning
Моят мъж не умее нищо да сготви,освен сандвичи и скара. Mr. Green
Давай, и без това е всеизвестно, че мъжете са по-добри готвачи (когато не ги мързи и ако има кой да им мие чиниите  Laughing)

# 29
  • Мнения: 184
Моята рецепта за сирене по шопски е малко по-различна.
Първо нареждам сиренето, отгоре малко шарена сол. След това настърган морков, зелена пиперка на резени, над тях слагам домат и най-отгоре масло. Слагам да се запече ( така маслото протича надолу и соковете от зеленчуците напояват сиренето, получава се доста добре), може в микровълнова, може и в нормална печка, след това чуквам по едно яйце отгоре и поднасям със стрък магданоз и пукана люта чушка.
Звучи доста вкусно, ще пробвам Hug

Общи условия

Активация на акаунт